Cort X6 Custom

dostum evet gördüm vernikli resimleri.benim bahsettiğim vernik senin kullandığından değildi.hani yat verniği deniliyorya,şeffaf olan.o tarz bi vernikten bahsetmiştim.
(''yat verniği gitara sürülmez ulan oha be..'' diyen arkadaşlarımız çıkacak eminimki.bahsettiğim,gitara yat verniği sürmek değil,o tarz şeffaf vernik sürmektir.belirtmek istedim)

yutup123458 demiş ki:
dostum evet gördüm vernikli resimleri.benim bahsettiğim vernik senin kullandığından değildi.hani yat verniği deniliyorya,şeffaf olan.o tarz bi vernikten bahsetmiştim.
(''yat verniği gitara sürülmez ulan oha be..'' diyen arkadaşlarımız çıkacak eminimki.bahsettiğim,gitara yat verniği sürmek değil,o tarz şeffaf vernik sürmektir.belirtmek istedim)
hacı yat verniği değil yahu o kadar da değil :D sadece birazcık parke verniği yani ahşap verniği :D sprey olanından :D

hocam, bence ne yapılırsa yapılsın, x2 gene x2, x6 gene x6... (altın semer muhabbeti :))

tabi ki görsel açıdan iyi olması motive eder insanı çalarken, buna da itirazım yok...

çalımı, tonu yetiyorsa gitarın, bırakın dağınık kalsın..:)
yok yetmiyorsa da değiştirmenin yollarını arayın derim...

ekinozan demiş ki:
hocam, bence ne yapılırsa yapılsın, x2 gene x2, x6 gene x6... (altın semer muhabbeti :))

tabi ki görsel açıdan iyi olması motive eder insanı çalarken, buna da itirazım yok...

çalımı, tonu yetiyorsa gitarın, bırakın dağınık kalsın..:)
yok yetmiyorsa da değiştirmenin yollarını arayın derim...
varsın olsun olan be hacı biz eğlencemize bakalım dimi :) dediklerinde haklısın...beni sadece boyanın kurumaması sinir etmişti o kadar aman aq yaa olur böle vakalar bi dostun dediği gibi yakalar tutar beline dolar :D

Forumda sanki vardı gitar boyamayla ilgili bir başlık.
Ben denemedim ama sağdan soldan duyduğumu söyliyim sana.

Önce gitarı tekrar zımparala üstü pürüzsüz olsun. Sonra astar at kurumasını bekle ince zımparayla tekrar düzleştir. Bunu sanırım 2-3 kez yapıyorsun ama tam emin değilim.

Daha sonra boya at. Boya da aynı şekilde çok ince katlar atıcaksın ve her kattan sonra kurumasını bekleyip çok ince zımparayla düzleştiriceksin.

En üste de sanırım cila atıcaksın aynı şekilde.

Astar, boya ve cila seçimine de dikkat et. Forumu bir ara öyle bir başlık bulmaya çalış.

Arkadaşım bu arada resimlere bakarken gitarın boyasız halinin daha güzel olduğunu farkettim, zımpara çekip cila atmadan o halde bıraksan bile çok güzel görünüyor bence ;)

Geri