Gitar öğrenmek istiyorum

Merhaba, yaklaşık 2 yıldır gitar çalıyorum daha doğrusu oyalanıyorum. İlk 1 yıl klasik gitar çalmıştım çok üstüne düşmedim akorları öğrendim bazı parçaları öğrendim vs. Bu sene elektro aldım ama sınav senem olduğu için yine çok üstüne düşemedim. Şuan ki durumum genel akorları biliyorum, bazı şarkıları tab aracılığıyla çalabiliyorum. Şimdi ise artık tekniğini, müziği öğrenmek ve gerçekten ilerletmek istiyorum kendimi gitar konusunda. Nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olursanız sevinirim

Bence klavyede hangi perdeye bastığında hangi sesi duyduğunu öğren, kulak alışsın. Bu sayede taba bağlı kalmadan kendi kendine şarkı çıkarabilecek hale gelirsin. Biraz gam bilgisi öğrenmek de iyi olacaktır bence ama başta sıkıcı gelecektir. Öğrendiğin zaman ise ilerlediğinde doğaçlama solo atmak gibi bir sürü işe yarar gam

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bence klavyede hangi perdeye bastığında hangi sesi duyduğunu öğren, kulak alışsın. Bu sayede taba bağlı kalmadan kendi kendine şarkı çıkarabilecek hale gelirsin. Biraz gam bilgisi öğrenmek de iyi olacaktır bence ama başta sıkıcı gelecektir. Öğrendiğin zaman ise ilerlediğinde doğaçlama solo atmak gibi bir sürü işe yarar gam
Teşekkürler önerileriniz için.

Geri