Müzik türü-ekipman-uygun amfi

Les paul standart bir elektro gitarım var. İlgilendiğim müzik türü ise rock, trash ve türevlerine ilgim yok. Led Zeppelin, Deep Purple bana daha yakın. Evde ve okuldaki müzik odasında [80 m2] kullanacağım. Okuldaki kimi programlarda da kullanabilirsem çok iyi olur.
Tüm bu veriler doğrultusunda uygun amfiyi seçme konusunda yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

O belki daha sonra. Şimdi bütcem kısıtlı. Gitara daha yeni para saydım. Amfi bütcem 600 ytl. İkinci el de bakıyorum. Ama dedğim gibi gitara ve müzik türüne ve kullanıma en uygununu seçmeye çalışıyorum

Bence ikinci el amfi alma git bitane sıfır Roland Cube 30X al ama illa ikinci el diyosan tabi bulabilirsen ikinci el Roland Cube 60 al...üstündeki amfi simülasyonlarıyla çok tatlı tonlar alabilirsin efectlerse cabası ;)

laneyler için de iyi şeyler duymuyorumki. 30-50 watt arası sanırım uygun. Randal Marshall, roland, vox bunların karşılaştırmalarını merak ediyorum.

arkadaşım, eger herhangi bi prosesör, dist. pedalı falan kullanmayacaksan, yani clean için de drive için de amfiyi kullanacaksan sana tavsiyem roland cube 60 tır. üzerinde kullanacağın temel efektlerin hepsi mevcut, gerçekten işini fazlasıyla görecektir. burada bütçe işin içine giriyor biraz da, eğer pahalı gelirse cube 30 tavsiye olunur. hakikaten iyi amfiler, almadan önce deneme şansın var mı bilmiyorum bu amfileri, çünkü ne kadar öneri duymak fikir verse de insan bi duymak istiyor cihazı.. :) ama söylediğin koşullarda kullanabileceğin, çok memnun kalacağın bi amfidir..

Eğer 600 YTL ye kadar çıkabiliyorsan, Marshall VS65R öneririm hem o kadar para vermene gerek kalmaz :) Üstü sana kalır. ki bu sıra foumda 400-450 YTL arası. Hem bar-sahne işlevini görür hem de preamp ındaki Lamba sayesinde güzel tonlar alırsın. Vs100R ve Vs65R 2sini de kullandım. Eğer 100 W lığı çok gelmez derse onu daha çok tavsiye ederim sahne vs için...

kolay gelsin...

ekinozan demiş ki:
arkadaşım, eger herhangi bi prosesör, dist. pedalı falan kullanmayacaksan, yani clean için de drive için de amfiyi kullanacaksan sana tavsiyem roland cube 60 tır. üzerinde kullanacağın temel efektlerin hepsi mevcut, gerçekten işini fazlasıyla görecektir. burada bütçe işin içine giriyor biraz da, eğer pahalı gelirse cube 30 tavsiye olunur. hakikaten iyi amfiler, almadan önce deneme şansın var mı bilmiyorum bu amfileri, çünkü ne kadar öneri duymak fikir verse de insan bi duymak istiyor cihazı.. :) ama söylediğin koşullarda kullanabileceğin, çok memnun kalacağın bi amfidir..

prosesor kullanacağım. O yüzden efektli bi amfi olmasa da olur. Yorumlara bakınca Roland cube 30-60 ile Marshall VS65R iyi seçenekler gibi görünüyor. Keşke deneme fırsatım olabilse, ama yok. O yüzden tavsiyeler çok önemli benim için.

Abi procecor kullanıcaksan roland boşa para demek ben uzun bir zaman roland 20x kullandım eğer cok cok iyi bir gitarın varsa iyi drivelar alırsın.Ama senin zaten procecorun var drive ı amfiden almıcaksın o nedenle kullanmayacagın drivelara para vermiş olma...Marshall VS65R yada Fender amfilere bakabilirsin ama marshall çok geniş bir tonaliteye sahip...

sonuç olarak her ikiside hybrid amfi.preamp katı lambalı sadece. avt , vs serilerinin piyasaya yeniden sürülmüş halidir.
vs65 ile avt50 nin bildiğim farkı biri 65watt diğeri 50watt.belki kullandıkları hoparlörlerde farklı olabilir.avt lerde celestion var.vs lerde ne kullanılıyor bilmiyorum.

Geri