Satılık Jackson SL2H Copper Snake Skin

Takasa
Açık
Fiyat
100000
Para Birimi
TL
2008 Jackson SL2H Copper Snake Skin. Kondisyon 10/10 emsallerine google dan bakabilirsiniz. Fiyat konusunu ona göre belirledim. Gitarı ekstra anlatmama gerek yok. Üzerinde EMG set mevcuttur.

Takas sadece Suhr Modern, Gibson R serisi ve Custom LP, PRS TOP10 serisi gitarlar ile düşünebilirim.

106711967_281477236438346_9174608905259466669_n.jpgjackson.jpg

Product Specs

Brand Jackson

Model USA Select Series SL2H Soloist

Finish Copper Snakeskin

Year 2003 - 2020

Made In United States

Categories Solid Body Electric Guitars

Body Material Alder

Body Shape S-Style

Body Type Solid Body

Fretboard Material Ebony

Neck Construction Neck-Through

Neck Material Maple

Number of Strings 6-String

Offset Body No

Right / Left Handed Right Handed

Scale Length 25.5"

Top Material Maple

Wood Top Style Flamed

Bu gitarı 2.5 sene önce sahibindende görmüştüm. Yaklaşık bi hafta ilanda kaldı. Usd sanirim 6.7 cıvariydi ilandaki fiyat 16 bin tl idi. Fiyatı çok uygundu. Siyah takıntım olduğu için alıcı olmadım. Ama Kabul edin iyi yakaladım :)

Bu gitarı 2.5 sene önce sahibindende görmüştüm. Yaklaşık bi hafta ilanda kaldı. Usd sanirim 6.7 cıvariydi ilandaki fiyat 16 bin tl idi. Fiyatı çok uygundu. Siyah takıntım olduğu için alıcı olmadım. Ama Kabul edin iyi yakaladım :)
2020 Haziran’da 16.500 tl iken şuan 100k nereden nereye güçlü Türkiye 🙂 ülkemizin nimetleri çok iyi yatırım olmuş bugün ki fiyatı gördükten sonra eski sahibinin yerinde olmak istemezdim.. nereden baksan %550 kar yazmış .. tebrik etmek lazım..

Şöyle bak birde 2020 haziran dolar kuru 6.80 -6.90 civarındaydı gitarın satış fiyatı 16.500 / 6.90 = 2390 dolar yapar, şuan dolar 18.24 x 2390= 43.600 tl yuvarlak hesap olur. Sıfır jackson soloistler 90k civarında tune-l müzik ve zuhalde.. onlarda 4-5k dolar liste fiyatı.. Döviz bazındaki artış etkisi o kadar oluyor enflasyon artmasının ana etkisi budur. Mağazaya ithal gelen ürün 1000$ ise satış kdv+ötv eklenir döviz arttıkça fiyat artar sadece. 2390 dolar nirede 5k dolar nirede şuan sıfır alacak olsa 5k dolar ödeyecekti :) Adam kazanmış dolar bazında aşağı yukarı %110 kar olur, tl bazında %600 kar :) çok iyi yatırım olmuş.. kazanmış vr karda anlayacağın… çenemiz yoruldu :)

Şöyle bak birde 2020 haziran dolar kuru 6.80 -6.90 civarındaydı gitarın satış fiyatı 16.500 / 6.90 = 2390 dolar yapar, şuan dolar 18.24 x 2390= 43.600 tl yuvarlak hesap olur. Sıfır jackson soloistler 90k civarında tune-l müzik ve zuhalde.. onlarda 4-5k dolar liste fiyatı.. Döviz bazındaki artış etkisi o kadar oluyor enflasyon artmasının ana etkisi budur. Mağazaya ithal gelen ürün 1000$ ise satış kdv+ötv eklenir döviz arttıkça fiyat artar sadece. 2390 dolar nirede 5k dolar nirede şuan sıfır alacak olsa 5k dolar ödeyecekti :) Adam kazanmış dolar bazında aşağı yukarı %110 kar olur, tl bazında %600 kar :) çok iyi yatırım olmuş.. kazanmış vr karda anlayacağın… çenemiz yoruldu :)
Aynı gitardan bul gidip alacağım dünyada bahsettiğin rakamlara. gitar birebir aynı renkte olaak ama ok?

En iyisi yurtdışı tatili üstüne thomanndan adrese teslim sipariş vermek. Kimse kusura bakmasin ama şahsi fikrim artik türkiyeden herhangi bir distiributorden 0 gitar almak soyulmak demek.

Fiyat, enflasyon, kur koruma, faiz, hesap kitap, kar zarar ve bilimum dünya işinden bağımsız olarak söylemek isterim ki bir gitaristin sahip olabileceği en nadide gitarlardan bir tanesi bu. Hakeden birisine gitmesi dileğiyle, hayırlı satışlar.

En iyisi yurtdışı tatili üstüne thomanndan adrese teslim sipariş vermek. Kimse kusura bakmasin ama şahsi fikrim artik türkiyeden herhangi bir distiributorden 0 gitar almak soyulmak demek.
Kesinlikle katılıyorum. Çok fazla seçenek yok zaten sıfır stoklar mağazada neredeyse yok.. O yüzden ikinci elde ya çok yüksek fiyat ödeyip buradan almak ya da yolcu beraberinde gitarı getirtmek ki bence de imkan varsa 2. seçenek çok daha avantajlı oluyor..

Bu kalibredeki gitarlar uzun süredir olduğu gibi yine siparişle gelecek, tek tük de distribütör getirir satar ancak öyle bulunursa bulunur. Onun yerine bir düşük kalite amerikan serisi geliyor, onlar stoklu olacak ama bu güzellikle yarışabilir mi çok zannetmiyorum.

Çok güzel ve albenili bir gitar, umarım kıymetini bilecek birine satılır.

Bu süre zarfında Jackson’ın Cushin Gakki japon fabrikasının şanının ekmeğini yemek isteyip eski Fujigen fabrikasında tekrardan MIJ seri çıkartmaya başladığını, bu nedenle USA seri üretime 1000-1200 USD zam yaptığından, pandemi sebebiyle üretim süreleri uzadığı için 2.el piyasasında da high-end modellerin daha da kıymete bildiğini bilmeyerek veya görmezden gelerek dümdüz cebir ile hesap yapmak komikmiş. U seri numaralıların bile ülke içinde 5200 USD ve 2 yıla yakın bekleme gereksinimi göz önünde bulundurunca, muhtemelen J seri kodlu bu gitara 5500 USD çok değil. Size çoktur, onun da çözümü burada değil.

Bu süre zarfında Jackson’ın Cushin Gakki japon fabrikasının şanının ekmeğini yemek isteyip eski Fujigen fabrikasında tekrardan MIJ seri çıkartmaya başladığını, bu nedenle USA seri üretime 1000-1200 USD zam yaptığından, pandemi sebebiyle üretim süreleri uzadığı için 2.el piyasasında da high-end modellerin daha da kıymete bildiğini bilmeyerek veya görmezden gelerek dümdüz cebir ile hesap yapmak komikmiş. U seri numaralıların bile ülke içinde 5200 USD ve 2 yıla yakın bekleme gereksinimi göz önünde bulundurunca, muhtemelen J seri kodlu bu gitara 5500 USD çok değil. Size çoktur, onun da çözümü burada değil.
Gitar U seri numaralı bu arada