Osmanlı Cumhuriyeti

ben ömrü hayatımda böyle sıkıcı böyle .. film görmedim. kimse kusura bakmasın filmin 2. yarısını izlemeye kasarken kendimi dışarıda buldum. bu filmin 10 katı güzelini ben yapardım be ata.. sponsor olsa ah neler yapıcaz da neyse..
yine de emeklere saglık da boşuna gitmiş sanki..

benimde hiç gidesim yok bu filme. Gerçi Gani Müjde çok sıkıcı işler yapmaz ama yinede görmek lazım, bu sıralar vizyonda olan filmlerin nerdeyse hepsi Türk filmi zaten.

Arkadaşlar film hakkında bilgi verseniz diyorum başlık açarken?

Öte yandan... Ata Demirer'in içerisinde bulunması sebebi ile, eğlencelik, komedi, ama çoğunlukla zevzek bir film beklerken ben çok farklı bir şey buldum. Deli Boşnak, Osmanlı Cumhuriyeti Padişahı ve traji-komik ''olası tarih'' senaryosu başarılıydı. Tamam, zaman zaman kalkıp da yeter bayıldım bu ''olabildiğince fazla bugünü o günle birleştirelim esprisinden'' dedirtse de, işin sonunda film oldukça güzeldi diyebilirim. Ata Demirer'e de gösterdiği ilginç performanstan dolayı tebriklerimi sunuyorum turkrock'tan (O da zaten TurkRock'ı okuyup ah bir Kount beni takdir etse diyordu ya, neyse...).

Dolayısıyla, kısa yorumumu, filmden bir cümleyle kapatıyorum: ''Uçurtmalar, rüzgarla uçtukları için değil, rüzgara karşı durdukları için yükselirler.''

filmi başarılı bulanlardanım bende.özellikle ata demirer'in beni çok şaşırttığını söyleyebilirim.çok başarılı buldum oyunculuğunu.film fragmanlarda lanse edildiği gibi komedi değil aksine neredeyse ağır bir dram olmuş diyebilirim.eleştirilerde bu yüzden sanırım.ben bunu bilerek gittim filme ve çok keyif aldım.eksik yönleri varmıydı vardı tabi ama "hayatımda izlediğim en kötü filmi" gibi eleştirilere zerre katılmıyorum.son olarak filmde verilen mesajlar oldukça iyiydi ve filmin sonu çok çok etkileyiciydi bence..

seventh demiş ki:
filmi başarılı bulanlardanım bende.özellikle ata demirer'in beni çok şaşırttığını söyleyebilirim.çok başarılı buldum oyunculuğunu.film fragmanlarda lanse edildiği gibi komedi değil aksine neredeyse ağır bir dram olmuş diyebilirim.eleştirilerde bu yüzden sanırım.ben bunu bilerek gittim filme ve çok keyif aldım.eksik yönleri varmıydı vardı tabi ama "hayatımda izlediğim en kötü filmi" gibi eleştirilere zerre katılmıyorum.son olarak filmde verilen mesajlar oldukça iyiydi ve filmin sonu çok çok etkileyiciydi bence..

Tanıdığım kısımın ''nefret etmek'' terimini değil de, ''aradığını bulamamak'' terimini kullanmasının sebebidir - eğer komedi filmi olarak bakarsak, başarısız bir film ama... komedi filmi değil?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
kültür sanat mod da olmak zor iş. neyse..
bu film agır bir dramdır. kızı hapishaneden kaçırırkenki cümleleri atanın beni aglatıcaktı, çok kötü oldum, kaçtım, oldu mu..

Şaheser olmaktan uzak,Türk sinemasının kronik hastalıklarını taşıyan ama kara komedi olarak kendisini keyifle izlettiren bir film olmuş.Zaten çok iddialı bir yapım değil,ama vermek istediği bir mesaj var.Ata Demirer ve Sümer Tilmaç'ın performansları gayet iyi...Fakat Vildan Atasever'de hala birşeyler eksik...Güzelliğine verip,yerine alıyoruz. :D

Geri