Elektronik Davul Önerisi Bütçe 10.000 TL

Merhaba Elektronik davul almak istiyorum. Bütçem şuanda 10.000 TL civarı. İkinci el yada sıfır olabilir.
Öneri ve deneyimlerini paylaşabilecek, direk model olarak yada alırken buna şuna dikkat et gibi tavsiyeler verebilirseniz çok sevinirim teşekkürler.

Tek tavsiyem Roland olması. Roland'da da ne kadar yüksek modele çıkabilirsen o kadar iyi. Tabi 10K bütçeyle bu zor. Benim tavsiyem biraz daha bütçeni artırana kadar bekle. Çünkü Roland'la diğer davul setleri arasında uçurum kadar fark var. Düşük bütçeler için Alesis Nitro Mesh Kit'te öneriliyor. Muhtemelen fiyatının en iyisi odur. Ancak yine de ben Roland modellerinden yanayım. Benim ilk davul setim Cremonia Eds-907 Mesh Kitti. Sonra Roland Td17-kv ye geçtim. Dağlar kadar fark var.

Roland almayacak kadar zengin değilim... :) .... şaka bir yana epeydir TD-17kvx kullanıyorum, daha eski seri TD-11kvx de çaldım. Dğer markalarla çok net farkı var. Yamaha filan da iyi modeller var hatta Alesis'in de üst modelleri beğenmiştim ama bir kere Roland çalan bir daha diğerlerine bakmaz.

Pad'lerin mesh olması önemli, asla düz kauçuk alma. İlerlemekte ciddiysen yani işi büyüteceksen ek zil, tom vs takabilecek ek giriş çıkış olmasına dikkat et. Çoğu sette kick pedal yok, olan da oyuncak... ciddi çalacaksan iyi bir kick pedal alman gerek ki o da epey bir para. Bir de alt model setlerde hi-hat sabit olur, adam gibi gerçek hi-hat stand'ı alıp açılıp kapanan hi-hat almak her zaman çok daha gerçekçi bir çalım hissi yaratacaktır.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Belki ikinci el alırım yani yine bulunabilir diye düşünmüştüm. Marshall Major 4 kulaklığım var o iş görür mü ?
Hala bakıyorum bir tane almak istiyorum ama bakalım...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Roland almayacak kadar zengin değilim... :) .... şaka bir yana epeydir TD-17kvx kullanıyorum, daha eski seri TD-11kvx de çaldım. Dğer markalarla çok net farkı var. Yamaha filan da iyi modeller var hatta Alesis'in de üst modelleri beğenmiştim ama bir kere Roland çalan bir daha diğerlerine bakmaz.

Pad'lerin mesh olması önemli, asla düz kauçuk alma. İlerlemekte ciddiysen yani işi büyüteceksen ek zil, tom vs takabilecek ek giriş çıkış olmasına dikkat et. Çoğu sette kick pedal yok, olan da oyuncak... ciddi çalacaksan iyi bir kick pedal alman gerek ki o da epey bir para. Bir de alt model setlerde hi-hat sabit olur, adam gibi gerçek hi-hat stand'ı alıp açılıp kapanan hi-hat almak her zaman çok daha gerçekçi bir çalım hissi yaratacaktır.
en kötü şu olabilir orta olarak bu olabilir dediğiniz bir model var mı ? Siz uzun süre kullandınız sanırım forumda çok fazla bu konularla alakalı cevaplarınız var bilgilenmek isterim..

Geri