son 4-5 yılda çıkan iyi bir rock grubu var mı?

Bob Dylan da onun için şarkı söyleme sesiyle konuşuyor, ayıp olmasın diye.:) Nasıl da cımbızladım, trollük ne güzel şeymiş.
HAHAHAHA 🤣
Olur da atlayan olursa:
Adamın tarzı zaten hikaye anlatır-sohbet eder gibi şarkı söylemek. Kafa olarak Dylan bir ozan aslında ve metal de söylemiyor zaten:)
Bu arada... Benim o kafada şarkı söyleyen adamlar içerisinde favorim Knopfler olmuştur hep.

The Madcap var. Bence gayet başarılılar.
Badigardi var. Genelde Kadıköy Ağaçev'de çalıyorlar. Sahnede enerjileri çok yüksek ve repertuarları keyif veriyor. Tavsiye ederim.
madcap'ı biliyorum. çok iyi cover grubu. çok başarılılar. fakat kendi bestelerini pek beğenmiyorum. badigardi'yi de şimdi dinledim. hiç fena değiller. gayet beğendim diyebilirim. teşekkürler tavsiyeler için.

En yakın örneği Bergen. Kadın 1989 yılında öldü. Hayatına baktığın zaman ulusal olarak ünlenmiş bir pavyon sanatçısı altı üstü. Ama son 2 yıldır öyle bir reklamını yaptılar ki kadının, şuan z kuşağı bile açıp bergen dinliyor.

Film çıkınca lan ne kadar kişi de seviyormuş kim bu ağk dedim. Herkes sevdalısıymış da bir tek ben bilmiyormuşum. Kezzap hikayesi haricinde hâlâ kim bilmiyorum, bir şey de kaybediyor gibi hissetmiyorum.

Bir de Hayko vardı sağlam rock patlatmıştı bir aralar brutal mrutal yapıyordu Okan Bayülgen'in programında 🤣🤣🤣

Adamlar: 8 sene olmuş başlayalı ama alternatif rock da olsa gayet iyi iş yapıyorlar. Özellikle şarkı sözlerindeki saçmalık hoşuma gidiyor.

Mesela son dönemde Dedublüman grubu, aslında doğru noktaya odaklandı. TSM, THM eserlerini harmanlıyor. Klarnet, keman gibi türk müziği icrasında kullanılan enstrümanlara yer veriyor. Sonucunda da istediklerini aldıklarını düşünüyorum. Türkiye'de bu gidiyor yani çokta yapabilecek birşey yok. Hiçbir zaman bir elektrogitar, klarnetin önüne geçemeyecek.

Öfff, bu rock fonlu Gam'zedeyim'i söyleyenler kim bilmiyordum. Başarılılar mı evet, özellikle ticari olarak ama Gaye Su Akyol'dan sonra bunlar da klasik bir eserin içine ettiler.

Öfff, bu rock fonlu Gam'zedeyim'i söyleyenler kim bilmiyordum. Başarılılar mı evet, özellikle ticari olarak ama Gaye Su Akyol'dan sonra bunlar da klasik bir eserin içine ettiler.
Arabeskten rocka kadar bütün popüler müziğin içine devamlı o tınıların sızmasının olası nedeni, bizim doğru düzgün batı müziği altyapımızın olmaması. 80'ler pop bu yüzden çok farklıydı; o müziklerin aranjör ve bestecileri caz kökenliydiler. O adamlar gitti, o müzikler de bitti. Beslenecek batı müziği kaynağı kalmayınca (yani ne klasik müzik ne de caz-rock kültürü olmayınca...) geriye beslenecek tek kaynak kaldı: Ortadoğu-Akdeniz tınıları
Bugün o müziği "yiyen" kitle, kendi müziğini bilmediği için yiyor bu saçmalıkları. Münir Nureddin dinlemiş olsa, onun 10 kere sulandırılmış, elektro gitarla çalınınca sözde rock olan vıcık vıcık nameli hallerini yemez yoksa. Ama yiyor işte. Sulandırılmış haline alışınca da orijinalini "yiyemiyor", ağır geliyor.
Abur cubura alışıp damağı devamlı şekerli tatları arayan, ev yemeği yiyemeyen potansiyel obez çocuklar gibiler bir anlamda... Ne yediklerine bakmadan tıkınıyorlar katkılı gıdaları, sonra tabii damak zevki diye bir şey kalmıyor 🤣
İyi ki icracı olarak Türk müziği ile ilgili değilmişim diyorum, bu kadar dejenere edildiğini duysam delirirdim herhalde....
İyi örnek isteyenlere... Boş verin rockçıları. Birsen Tezer dinleyin. Türkiyenin caz müzisyenleri rockçılarına on basar.

Son düzenleme:
Sulandırılmış haline alışınca da orijinalini "yiyemiyor", ağır geliyor.
........
Barış Manço yorumunu bile hoşuma gitmiyor açıkçası. Cidden bir ince saz icrasını açsan bu ne ya dede gibi uykum geldi derler.
Münir Nurettin yorumunu bilmiyorum ama ben Melihat Gülses'le tanıdım (Kudsi Erguner'le beraber) parçayı.

. Boş verin rockçıları. .
de bunlar rockçı değil ki, Barışarock'ta yaprock yapıyorlar. (Barışarockta RocknCoke için Siyasiya bend böyle bir şey demişti galiba)

İyi örnek isteyenlere... Boş verin rockçıları. Birsen Tezer dinleyin. Türkiyenin caz müzisyenleri rockçılarına on basar.
tavsiye ederim...

ayrıca konu tam bu değil ama şu albümü de bilmeyenler varsa... hala ara ara çalarım;

Bilmiyorum burada paylaşmak doğru mu? Ancak belki kendinizden bir şeyler bulabilirsiniz. Nacizhane bir öneri dinler takip ederseniz mutlu olurum.

Eğer yanlış bir alanda paylamış isem modlar silebilir kusuruma bakmayınız.

Mavi Sakal'ın eski solisti Genç Osman Yavaş'ın solo çalışmalarını dinlemenizi tavsiye ederim. İlk solo albümü Gökyüzü Masmavi çok başarılı. Hoş albüm çıkalı 10 yıl kadar oldu ama çok tatlı bir albüm. Tam Bülent Ortaçgil kıvamında olmuş. 2. albüm de ilki kadar olmasa da hoş olmuştu.

Çıkışları 5 yıldan fazla da olsa hala ünlenemedikleri için daha çıkış yapmadıklarını bile söyleyebileceğimi punk rock grubu “kozmik yıkım”

Sanırım 3 tane falan albümleri var ve şarkılarının tamamı başka diyarlardan gelmiş gibi. Müzikal olarak aşırı iyiler ama punk grubu olmaları ün ve dinleyici sayısı olarak önlerindeki engel.

Bence dünya çapında işleri: kendimizde değiliz

Selamlar, dürüst olmak gerekirse başlığı baştan sonra çok dikkatli okumadım, göz gezdirdim sadece. Daha önce yazıldıysa beni vurmayın :)

Grup değil ama kişi olarak son zamanlarda Batu Akdeniz'in vokalini ve yaptığı müziği oldukça beğeniyorum. Eskiden yaptığı gnr coverlarından beri takip ederim, kendi şarkılarında da güzel sound yakalıyor bana göre.

(Not: Kişisel olarak tanımam etmem, sosyal mecralardan denk gelip dinlediğim biri sadece)

Selamlar, dürüst olmak gerekirse başlığı baştan sonra çok dikkatli okumadım, göz gezdirdim sadece. Daha önce yazıldıysa beni vurmayın :)

Grup değil ama kişi olarak son zamanlarda Batu Akdeniz'in vokalini ve yaptığı müziği oldukça beğeniyorum. Eskiden yaptığı gnr coverlarından beri takip ederim, kendi şarkılarında da güzel sound yakalıyor bana göre.

(Not: Kişisel olarak tanımam etmem, sosyal mecralardan denk gelip dinlediğim biri sadece)
Bu vesileyle Heavy Sky diyelim. Unuttuk çünkü. Batu Akdeniz'in grubu. Gerçekten iyi vokal. Ama solo çalışmaları çok kötü, piyasa pop basbayağı. Eh, Türkiyede İngilizce sözlü klasik Rock ile aç kalırsın çünkü...

Bu vesileyle Heavy Sky diyelim. Unuttuk çünkü. Batu Akdeniz'in grubu. Gerçekten iyi vokal. Ama solo çalışmaları çok kötü, piyasa pop basbayağı. Eh, Türkiyede İngilizce sözlü klasik Rock ile aç kalırsın çünkü...

Kesinlikle Heavy Sky'ı anmadan olmaz.

Solo çalışmaları hakkında görüşüm ise ne yazıkki müzik yapıp hayatta kalmak için sanırım buna dönmek gerekiyor.

Yoksa benim gibi beyaz yakaya düşüp halısahaya gider gibi prova almaktan öteye gidemiyor sanırım :)

Geri