gitarımı bugün aldım 1. teli basamıyorum

gitar hakkında hiçbir şey bilmiyorum, gitarımı daha bugün satın aldım ve youtube'dan izlediğim videoda iki elle çalışmaya geçtiğim zaman serçe parmağım 1. telin üstündeyken(sol elim) ,sağ elimin serçe parmağıyla1. teli çalmamı söylüyor ancak sol elimden dolayı tel hareket etmiyor . tel sıkı olduğunu düşünüp gevşettim ama bir işe yaramadı yardım ederseniz sevinirim

gitar hakkında hiçbir şey bilmiyorum, gitarımı daha bugün satın aldım ve youtube'dan izlediğim videoda iki elle çalışmaya geçtiğim zaman serçe parmağım 1. telin üstündeyken(sol elim) ,sağ elimin serçe parmağıyla1. teli çalmamı söylüyor ancak sol elimden dolayı tel hareket etmiyor . tel sıkı olduğunu düşünüp gevşettim ama bir işe yaramadı yardım ederseniz sevinirim
"Sağ elin serçe parmağıyla 1. teli çalmamı söylüyor" derken bir sıkıntı olmuş gibi. Karışmış bir şeyler. Sağ elini kullananlar için sağ elin serçe parmağı tele vurmakta çok nadir kullanılır; flamenko ve bazı country teknikleri dışında pek olacak şey değil. Yeni başlayanın kullanabileceği bir teknik kesinlikle değil. Kafanızı toplayıp tekrar yazın. Sol el ile 1. telde. 1. perdeye mi basamıyorsunuz? Sol elde serçe parmak zaten başlayanlar için çok zayıf bir parmaktır; bazı gitaristler ömür boyu kullanamaz onu:) Acele etmeyin. Youtube videolarında göründüğü kadar kolay değil hayat.

2-3 ay ders al, sonra youtube a gec, hayat cok daha kolay olur senin icin.

Gitara başlamanız harika. Hevesinizi kırabilecek envai çeşit luzumsuz bilgiden koşarak kaçmak ve doğru bir başlangıç yapmak için bir an önce özel gitar dersi almaya başlayın. En azından birkaç ay yardıma ihtiyacınız olması muhtemel. Ucuz online eğitim paketleri yerine bu aşamada yüzyüze eğitimi tercih etmeniz daha verimli bir seçenek olabilir.

Bu şekilde hem temel gitar tekniklerini öğrenir, hem de ne ile uğraştığınız konusunda fikriniz olur.

Özel bir yardım olmadan, bu aşamada edinilen yanlış teknik ve yaklaşımları sonradan düzeltmesi zor oluyor.

Temelleri doğru öğrendikten sonra yavaş yavaş kendiniz de ilerleyebilirsiniz. Tarzınızı belirler ve yolunuzu çizersiniz.

Geri