Yeni başlayacağım birine danışmam lazım

Merhabalar ben gitara başlamak istiyorum ve izlediğim videolarda hangisinden istersem o gitardan başlamam gerektiği (klasik, akustik, elektro) söyleniyordu ben de akustik gitar istediğime karar verdim aslında elektro gitar isterdim ama fiyatları malum ve ilk önce alışayım sonra biriktirip elektro alayım dedim. Neyse soracağım şey şu şimdi ben böyle bi ilan buldum
Ama bunun telleri kopuk olduğunu söylemiş arkadaş ben buna yeni tel alsam mantıklı olur mu yoksa direk tam telli bi gitar mı alayım bolu da yaşıyorum başka gitqrlar önerebilirsiniz yardımlarınız için teşekkürler
Not: bolu da yaşayan varsa tanışabilir miyiz yaşım 15

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bence klasik gitarla başlayın bütçe yoksa, akustik telleri sert olur, zorlar sizi ilk etapta.
Öyle düşünüyordum da parmaklarımın acıması çok da önemli değil gibi geldi zaten bir yerden sonra acımaz ya da klasikten akustiğe geçsem de acır zaten. Onun dışında bu teli kopuk gitarı alıp kaliteli tel taktırma konusunda ne düşünüyosunuz?
Bir de böyle bir gitar var bu nasıl

Öyle düşünüyordum da parmaklarımın acıması çok da önemli değil gibi geldi zaten bir yerden sonra acımaz ya da klasikten akustiğe geçsem de acır zaten. Onun dışında bu teli kopuk gitarı alıp kaliteli tel taktırma konusunda ne düşünüyosunuz?
Bir de böyle bir gitar var bu nasıl
O gitarı bilmiyorum ama o fiyat bandındaki gitarlarda pek fark olacağını sanmam.

Yaşadığınız şehirde bir luthier vardır mutlaka, tel alıp ona taktırabilirsiniz.

tellerinin olmaması bi gitarı almamak için sebep değildir . sizin gibi yeni başlayan biri bile olsa 15 yaşındaki bir insanın kolayca yapabiliceği bir şeydir tel takmak . ayrıca akoru telefondan yapıcaksın zaten . o yüzden tel parası hariç çok düşünme tel olmamasını . tel takılır .
attığınız ilanlardaki gitarları ben daha önce duymadım . akustik gitar olayı biraz farklıdır . genelde her gitar kendine göre ses veriyo test etmek lazım ama işte yukarıda dendiği gibi o fiyat bandında bu bahsettiğim ne kadar olur . siz gitarı alırken iyice bakın bi sakatlığı falan yoksa alın zaten sesinden çok anlamicaksınız .
İş benim fikrime gelirse , eğer etrafta gitardan ( ya da alınıcak şey ne ise ) anlamayan biri yoksa 2. el bir ürün alınmamalı . bir kusuru varsa anlamazsınız çünkü . ama olay ekonomikse zaten bişey diyemem .
uzun lafın kısası bu fiyat bandından bir çok gitar aynı olur . belli bir kusuru yoksa al .

• Konu Sahibi Konu Sahibi
tellerinin olmaması bi gitarı almamak için sebep değildir . sizin gibi yeni başlayan biri bile olsa 15 yaşındaki bir insanın kolayca yapabiliceği bir şeydir tel takmak . ayrıca akoru telefondan yapıcaksın zaten . o yüzden tel parası hariç çok düşünme tel olmamasını . tel takılır .
attığınız ilanlardaki gitarları ben daha önce duymadım . akustik gitar olayı biraz farklıdır . genelde her gitar kendine göre ses veriyo test etmek lazım ama işte yukarıda dendiği gibi o fiyat bandında bu bahsettiğim ne kadar olur . siz gitarı alırken iyice bakın bi sakatlığı falan yoksa alın zaten sesinden çok anlamicaksınız .
İş benim fikrime gelirse , eğer etrafta gitardan ( ya da alınıcak şey ne ise ) anlamayan biri yoksa 2. el bir ürün alınmamalı . bir kusuru varsa anlamazsınız çünkü . ama olay ekonomikse zaten bişey diyemem .
uzun lafın kısası bu fiyat bandından bir çok gitar aynı olur . belli bir kusuru yoksa al .
Cevabın için teşekkürler. Gitar çalmayı bilrn tanıdığım çevremde yok ama olsa bile zaten farklı tel takınca sesi değişmez mi?

Cevabın için teşekkürler. Gitar çalmayı bilrn tanıdığım çevremde yok ama olsa bile zaten farklı tel takınca sesi değişmez mi?
ya o iş o kadar basit değil . yani kaliteli tel takmayla vasat bi gitarı mükemmel yapamazsın sonuçta önemli olan gitarın ağaç kalitesi vs. uzuyo . sana söyleyeceğim şey şu aşamada bu kadar girme bu detay konulara . al gitarı çalmayı öğren zaten öğrendikçe kendi ses zevkin oturucak ozmn anlarsın.

Geri