elektro gitar önerisi

selam umarım forum ölü değildir. ilk elektro gitarım olucak ve biraz akıl almam lazım sizden
dinlediğim ve çalmak istediğim türler punkrock, hardrock tarzı. biraz araştırdıktan sonra squier telecasterı buldum ama clean tonlarını çok beğenmedim ve telenin asıl olayı sanırım o clean tonuymuş neyse acaba başka bi öneriniz var mı? telecaster alıp hambakır manyetik taktırsam istediğim tonlara ulaşabilirmiyim?

bu arada dinlediğim gruplara örnek olarak
my chemial romance, bullet for my valentine, the cure, three days grace, sorority noise vs.

Forum ölü değil ama yorgun…. Her xxx dinliyorum, yyy tonu almak istiyorum diyene cevap yazmaktan yorgun.
Benzer “ne alsam” başlılkları bolca var, 1-2 saat karıştırsan berrak olur kafanda ne istediğin.
Tele’ye humbucker filan… Lambo’ya LPG taktırdım az yaksının tersi olur, uzun süre sonra kafa yor o modifiye işlerine….ne amaçladığını bilerek.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Forum ölü değil ama yorgun…. Her xxx dinliyorum, yyy tonu almak istiyorum diyene cevap yazmaktan yorgun.
Benzer “ne alsam” başlılkları bolca var, 1-2 saat karıştırsan berrak olur kafanda ne istediğin.
Tele’ye humbucker filan… Lambo’ya LPG taktırdım az yaksının tersi olur, uzun süre sonra kafa yor o modifiye işlerine….ne amaçladığını bilerek.
o başlıklara bakarak telecasterı düşünmüştüm birebir bi fikir almak için açmıştım başlığı ama teşekkür ederim bu arada modifiye için erken olabilir evt

Yamaha diyorum. Cortla falan kıyaslanmayacak bir markadır. Epiphone dan da iyidir genellikle Nurkan Renda nın Master of puppets sorunsalı videosundan Yamaha nin bir pacifica modelini dinleyebilirsin. İçerim ben bu akşam videosunda ise Yamaha nin bir revstar modeliyle çalıyor.

iddialı söylem... marka değil de model bazında konuşmak lazım ... bende Cort NZS-1 var Neil Zaza signatue, Cort Custom Shop ürünü, çoğu Japon gitarla aynı seviyede :)
ama Yamaha daha büyük bir "müzik" markası o doğru
O zaman şöyle düzelteyim. Cortun kötü gitarı da var iyi gitarı da. Yamaha ise daha garanti. Verdiğin paraya göre kötü bir Yamaha bulamazsın. En ucuz gitarı bile belli bir kaliteye sahiptir. Ama cortun böyle olduğunu düşünmüyorum.

abiii acil studioyla special 2 arasında ne kadar fark var acaba haftasonuna kadar karar vermem lazım. bi de depo malı stoklanmıs gitar alınır mı 2 yıllık gitar ama 0 halindeymis ve haftada 1 limon yağı ile temizleniyomus
Stüdyoda neck ve bridge için(her ikisi için ayrı) toplam 2 ton 2 volume potansı, specialda ise hem neck hem de bridge manyetiklerini kontrol eden tek ton, tek volume potansı mevcuttur.

Geri