Üst eşikte civata sorunu (yardım)

Arkadaşlar umarım konu kilitlenmez. Üst eşikte ortadaki civata yalama oldu, hiç bir şekilde dönmüyor. Kaldı o şekilde. Penseyle vs. epey uğraştım bana mısın demiyor. Nası çıkartıcam yerinden ? Lütfen yardım edin...

Tahmin ettiğim kadarıyla vidanın yörüngesi yamuldu ve vida çıkmıyor yani vidanın girdiği yer nut uzeri.Aynı sorun bir arkadaşımdada oldu fazla bir uğraşmadan sonra o çıkarabildi,hafifçe vidanın köşesine tornavidayı ittir yani zedelemeden oynatmaya çalış penseyı eline al ve döndür biz böyle çıkartabilmiştik,kısacası penseyle epeyi uğraş baktın olmadı bir usta yardımcı olacaktır iyi şanslar diliyorum
Saygılarımla
plaROCK

daha büyük bi pense kolaylıkla acacaktır , olmadı alyan sokulan yere kağıt koyup üzerinden alyanı bastır , kağıt aradaki yalama olan boşlukları dolduracak alyan oturacaktır,

eğer o vida dönmüyorsa sen o vidayı oradan çıkartsan bile daha o iş görmez gibi geliyor bana.
sapın arkasında 2 adet vida var eşiği tutan oralardan sök at eşiği.sonrada yerine gotoh marka üst eşik al piyasada var.

Geri