Street Fighter: The Legend of Chun Li

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Sanki başka SF karekteri yok gibi Chun Li'ye çekmişler filmi. Ben bi Akuma'ya film çekilmesini isterdim. Ryu falan'da olurdu... Sonra Ryu, Akuma'nın amcası olduğunu öğrenirdi. Aksiyon, entrika falan filan... :mrgreen:

anaaa.. ne gereksiz. çocukluğumuzun kahramanlarını böyle yozlaştırmıyorlarmı delirtiyorlar.niye chun-li? bir reklam gördüm heidi li meidi li.onun gibi çok gereksiz.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Daishuman demiş ki:
Chun Li çinli değil miydi? Kapaktaki abla hiç çinliye benzemiyoda :D

Evet, çinli. :D Ama bu abla biliğim kadarıyla Kanadalı (sanırım). Lucy Lui oynamalıydı Chun Li'yi. "Yep yep"ten başka kelime duymaığımız bir dövüşçünün filmini çekmeleri çok saçma.

Dediğim gibi Akuma'ya çekselermiş keşke. Sagat olurdu, ve Ryu ile dövüşürdü. Ryu tam yenilmek üzereyken Evil Ryu'ya dönüşür Sagat'ı yenerdi, sonra Sagat'ın göğsünde ki yara izinin nereden geldiğini öğrenmiş olurduk...

Akuma forever!!! :D

panik_431 demiş ki:
Daishuman demiş ki:
Chun Li çinli değil miydi? Kapaktaki abla hiç çinliye benzemiyoda :D

Evet, çinli. :D Ama bu abla biliğim kadarıyla Kanadalı (sanırım). Lucy Lui oynamalıydı Chun Li'yi. "Yep yep"ten başka kelime duymaığımız bir dövüşçünün filmini çekmeleri çok saçma.

Dediğim gibi Akuma'ya çekselermiş keşke. Sagat olurdu, ve Ryu ile dövüşürdü. Ryu tam yenilmek üzereyken Evil Ryu'ya dönüşür Sagat'ı yenerdi, sonra Sagat'ın göğsünde ki yara izinin nereden geldiğini öğrenmiş olurduk...

Akuma forever!!! :D

böyle bakmalıyız işte çocukluğumuzun gözdelerine :D

Evet, Street Fighter'in ilk filmde olmuştu senin dediğin olay. O filmde Sagat'ı canlandıran adamı görünce yapımcılara okkalı bi küfür etmiştim. :D

Büyük ihtimalle karakterin popüler olanlardan birisi olması (kalkıp da BIRDIEEEEE diye gezen çok az insan var zira) onun seçilmesinde bir faktördür diyorum... ama esasen Ryu ve Ken arasında (Sakura'nın da dahil olduğu) varolan düşmanlık konu alınabilirdi mesela, Chun Li Efsanesi yerine...

aslında Street Fighter yerine King of Fighters çekilse çok daha güzel olur bence..Çünkü orada da Kyo ve Iori arasındaki düşmanlık ve bunun hikayesi çok daha filmlik olabilirdi..Oyununu oynayanlar bilirler bu arkadaşların arasında epey ilginç olaylar dönüyordu.

Tüm karakterleri içeren bir film zor tabi. Olursa çocuk yaşlarda sinemada izlediğim o Van Damme lı berbat uyarlama gibi içinden çıkılmaz (çocukken sevmiştim o ayrı), pek çoğunun figüran kadar değeri olmaz. Belki denildiği gibi, bu tutarsa başka karakterler üzerine de gidebilirler. Diğer elemanlardan bu filmde yan karakter olarak görünen de olur kim bilir.

Bir de yeni öğreniyorum o Van Damme lı uyarlamada Cammy olünde Kylie Minogue varmış. Bir tekrar izlemek lazım Kylie nin hatrına :D

Daishuman demiş ki:
aslında Street Fighter yerine King of Fighters çekilse çok daha güzel olur bence..Çünkü orada da Kyo ve Iori arasındaki düşmanlık ve bunun hikayesi çok daha filmlik olabilirdi..Oyununu oynayanlar bilirler bu arkadaşların arasında epey ilginç olaylar dönüyordu.

Sonuna kadar katılıyorum sana. Oyunda ki comboların filme aktarıldığını düşünsene! Süper olur. :)

Not: Tekken'in filmi de gelecekti, ama 3-4 senedir bekliyorum. :LOL:

Geri