Rolan Cube Serileri için Boss footswitchleri...

Arkadaşlar Cube20x amfı ıcın footswitch yapmak ıstedım ancak bunların fs.lerının ffarklı oldugunu okudum.Oyuzden footswitch almak zorunda kalıcam.Clean-dist. arası geçis ve efekt ıcın fs.lerı var zannedersem.Efekt iiçin olanı nasıldır?yani demek ıstedıgım efektler arasında gecıs mı yapar yoksa sadece amfı uzerınde ayarlanmıs olan efektı aktif etmekle mı gorevlıdır?Teşekkürler

bende de roland30 var footswitch yapmıştı bir arkadaş marshallara göre falan ama uymadı fiyatları da pahalıydı ben de gittim bossun distortion pedalını aldım modellemeden black panelden clean ton veriyorum distortion istediğimde de pedala basıyorum çok verimli oluyor tavsiye ederim :)

kendi pedalı sanırım sadece clean kanal ve modelleme arasında geçiş yapıyor

Boss FS-5U
Boss FS-5L
Boss AB-2
Boss FS-6
Bu fslerden herhangi birini kullanabilirsin.Bende eski bir Roland 20X kullanıcısı olarak Boss FS-5L yi kullanırdım.Ama diğer markaların fs modelerini bilemiyorum...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
anlatmak ıstedıgım su mesela Efektlerı pedal ıle degıstırebılırmıyım?chorustan phaser a gecebılırmıyım yoksa,sadece amfının ustunde dugme chorusta kalmıssa onu aktıf edıp kapamayamı yarar?(efekt ıcın olanı).Clean lead gecıs arası olandada mesela Leaddakı metal stackten tube drive gecebılırmı yoksa sadece clean ile leadde bıraktım modelleme arasımı gecıs yanı(amfı uzerınde tube drıve da sadece clean ıle tube drıve gecısımı). biraz karısık oldu ama anlamaya calısınç.

Roland footswitch'leri arasında istediğin;efektler arası da geçişi sağlayabilen,o bahsettiğin amfi modellemeleri arasında da geçişi sağlayabilen bir footswitch yok diye biliyorum.Sadece hem clean/dist geçişini sağlayabilen pedalları mevcut.Bir de FX tuşu barındıran footswitcler vardır bazı amfilerin(buna da takılmışsın sanırım).Bunlar FX looplarına bağlanan efektleri kullanmaya yarar,ama efektler arası geçişi sağlamaz.Sadece efektler kullanımdayken açık kalır bu tuş,yani efekt aktif hale gelir.

ben 20x kulanıyorum. boss fs-6 food switch kullanıyorum. pedalın biri jc clean ile driveda hangisi ayarlıysa onların gecişlerini yapıyor. diğer pedalda sadece efekti acıp kapatıyor. çok işe yarıyor tavsiye ederim. yalnız küçük bir uyarı food switch için stereo kablo alman lazım. mono kablo olmuyor....

Geri