SX vs SQUIER

Bu konu önceden defalarca kez açılmıştır ama döviz kurları bu durumdayken bir kez daha açmak istiyorum. Telecaster almak istiyorum. Maksimum bütçem 5 Bin TL. Çok bir şey beklemiyorum bu fiyata. İkincil gitar olarak alacağım. Bilmiyorum ama ilerde belki modifiye edebilirim. Size sorum şu siz olsanız SX markasının telecasterlarınu mı yoksa Squier Bullet Telecasterları mı tercih edersiniz? İlerde modifiyeye uygun mudur bunlar? Çalım rahatlığı açısından hangisini önerirsiniz? Genel olarak fikirlerinizi merak ediyorum. Şimdiden teşekkürler.

Bahane bulamamış döviz kurunu gerekçe göstermiş 🤣

Defalarca konuşulmuş, incelenmiş, denenmiş, tartışılmış ekipmanlar dövize göre değişkenlik göstereceğini falan mı düşünüyor acaba.

10 yıl önce cihaz neyse şimdi de o sadece 10 yıl önce 100 liraydı şimdi 10.000 lira.

Defalarca konuşulmuş, incelenmiş, denenmiş, tartışılmış ekipmanlar dövize göre değişkenlik göstereceğini falan mı düşünüyor acaba.

10 yıl önce cihaz neyse şimdi de o sadece 10 yıl önce 100 liraydı şimdi 10.000 lira.
Bence arkadaşın demek istediği şu daha önce asgari ücretli bir çalışan kazandığı paranın bir kısmı ile affinty alabılıyor ve eline para kalıyordu. Şimdi kazandığı paranın tamamını verse alamıyor 7000 TL üstü olmuş sıfırda fiyatı. Daha önceki ekonmik koşullarda ya SX ne gerek var alım gücü olarak zaten affinty alabılıyorum deniyordu artık ne yazık ki denemiyor. iş böyle olunca da fiyat olarak aynı bantta olan ürünleri önermiş hangisini almalıyım diyor.. Durum böyle olmasa gider mexico veya affinty alırdı zaten. Ama tabiki burada asıl konu sadece döviz değil ne yazık ki dövizle zaten artan fiyatlar döviz orantaısız da artmaya devam ediyor.. Bence verdiğin tepki biraz sert olmuş

• Konu Sahibi Konu Sahibi

Ben öyle düşünmüyorum. Ama bence sen, kendi egonu ve negatifliğini çözmelisin. Burada bahsettiğim şey , önceden aynı bu şekilde açılmış bir konuda (2020'de) 3 bin tl bütçeli biri bu soruyu sormuş ve herkes de ona fender mex önermiş. Ama şimdi öyle bir Türkiye olmadığı için ve ben de sx mi squier mi sorusunun cevabını orada bulamadığım için bu konuyu bir daha açtım. Yani dövizi bahane etmiyorum. Açıkçası bu algın da çok komiğime gitti. Orada dövizi belirtmemin tek sebebi önceki başlıklarda cevabımı bulamamam (çünkü o eski konularda eski dövizin olduğu zamanlar bu bütçeye iyi kötü fender alınabiliyordu) ve tekrar bir konu açmaktı.

Bütçe kişisel bir konu. Herkes cebindeki parayı bilir. Fiyatlar da belli, internet çağındayız. Bu şekilde 2 gitar seçip sonra teknik olarak artısı eksisi tartışılır. Onun dışında malum kurlar vs söylemlerine gerek yok. Sorunlar benzer, ben de covid sırasında 24bin çok para diyerek almadığım gitar şimdi 38bin. Kuru, ekonomiyi boşverin, karşılaştırılabilir 2 model varsa bilen yazar artısı eksisi... :)

Ben öyle düşünmüyorum. Ama bence sen, kendi egonu ve negatifliğini çözmelisin. Burada bahsettiğim şey , önceden aynı bu şekilde açılmış bir konuda (2020'de) 3 bin tl bütçeli biri bu soruyu sormuş ve herkes de ona fender mex önermiş. Ama şimdi öyle bir Türkiye olmadığı için ve ben de sx mi squier mi sorusunun cevabını orada bulamadığım için bu konuyu bir daha açtım. Yani dövizi bahane etmiyorum. Açıkçası bu algın da çok komiğime gitti. Orada dövizi belirtmemin tek sebebi önceki başlıklarda cevabımı bulamamam (çünkü o eski konularda eski dövizin olduğu zamanlar bu bütçeye iyi kötü fender alınabiliyordu) ve tekrar bir konu açmaktı.
Komik ego negatif bir durum yok.

2020'de 3k olan cihaz şimdi 7k
2020'de 10k olan fender şimdi 20k (farzı misal)

2020'de beğenilmeyen modeller şimdide beğenilmiyor (ama parası buna yeten el mahkum diyerek alıyor)
2020'de beğenilen Fender şimdide beğeniliyor.

Ben 2020'de Zuhalden indirimle birlikte Kız kardeşime Fende player hss stratocaster aldım. satış fiyatı 9.000 liraydı. İndirimle birlikte 7.000 aldım. 2020 Eylül'de. O dönem de zuhalde sorduğun gitarların satış fiyatı 3-5k arasındaydı. Fender meksika telecaster 9-11 k di.

Şuanda Fender player ve telecaster 25k
sorduğun gitarlarda 7-15k arasında

Çalınabilirlik ve kalite anlamında değişen zerre bir şey yok.

Para varsa Fender alırsın. yetmiyorsa gider sorduklarından birisini alırsın. Modifiye yapmaya değip değmeyeceği yine sana kalmış.

Ayrıca enteresan olan da şu. Sorunun cevabını bir başlıkta bulmuşsun. Ama seni tatmin yada mutlu etmemiş anladığım kadarı ile. Acaba neden herkes fender mex önermiş.

Komik ego negatif bir durum yok.

2020'de 3k olan cihaz şimdi 7k
2020'de 10k olan fender şimdi 20k (farzı misal)

2020'de beğenilmeyen modeller şimdide beğenilmiyor (ama parası buna yeten el mahkum diyerek alıyor)
2020'de beğenilen Fender şimdide beğeniliyor.

Ben 2020'de Zuhalden indirimle birlikte Kız kardeşime Fende player hss stratocaster aldım. satış fiyatı 9.000 liraydı. İndirimle birlikte 7.000 aldım. 2020 Eylül'de. O dönem de zuhalde sorduğun gitarların satış fiyatı 3-5k arasındaydı. Fender meksika telecaster 9-11 k di.

Şuanda Fender player ve telecaster 25k
sorduğun gitarlarda 7-15k arasında

Çalınabilirlik ve kalite anlamında değişen zerre bir şey yok.

Para varsa Fender alırsın. yetmiyorsa gider sorduklarından birisini alırsın. Modifiye yapmaya değip değmeyeceği yine sana kalmış.

Ayrıca enteresan olan da şu. Sorunun cevabını bir başlıkta bulmuşsun. Ama seni tatmin yada mutlu etmemiş anladığım kadarı ile. Acaba neden herkes fender mex önermiş.
O bütçeye göre önerilmiş , zaman eski. O yüzden tekrardan açtım. O zamana göre SX, Squier başlığının cevabı 2. el fender mex olarak verilmiş. O imkanlarla bu imkanlar aynı olmadığı için ben de tekrardan açtım.

O bütçeye göre önerilmiş , zaman eski. O yüzden tekrardan açtım. O zamana göre SX, Squier başlığının cevabı 2. el fender mex olarak verilmiş. O imkanlarla bu imkanlar aynı olmadığı için ben de tekrardan açtım.
Bende sahne için yedek gitar olsun diyerek ucuz yollu bir gitar arayışına girmiştim. Şans eseri bulunduğum şehirde sx sst 75 strat satan birini buldum. Aldım temizledim, sap ayarını, entonasyonunu yaptım. Bir de humbucker taktım. Gitardan memnunum. Bu biraz istediğin ve bütçe ikilemi arasında bir durum. Ama sx gitarlar öcü değilmiş onu anladım. 2. Gitar için alınır. Hatta bulabilirsen amerikan kızılağaçlı modelini al derim.

Geri