Pedal Çalışmıyor ?

Merhaba arkadaşlar Mooer green mile pedal aldım . İlk pedalim zaten öyle pek bı bilgim yok . Amfim şimdilik yanımda değil o yüzden deneyemiyorum Ben elektrikciden 9v 0.6A bı adaptör almıştım yuvasına da giriyor ama pedalin ışığı yanmıyor acaba jaklar ile amfiye takılmadan o ışık yanmaz mi ondan mı yoksa adaptör mu uyumsuz ? jak vs takılı değil .

Dosyalar

• IMG_20221123_142458.jpg
    IMG_20221123_142458.jpg
    2.3 MB · Gösterim: 202
  • IMG_20221123_143656.jpg
    IMG_20221123_143656.jpg
    2.3 MB · Gösterim: 108
Aşağıya 2 adet resim bırakıyorum.

1. Resim Pedalının arkasında yer alan, pedala nasıl bir kutup başına sahip adaptörün bağlanması gerektiğini gösteren bilgi (kırmızı dikdörtgen)
TÜRKROCKÇI.jpg

2. Resim senin satın aldığın adaptörün üzerinde yer alan kutup başlarını gösteren bilgi (kırmızı dikdörtgen)
TÜRKROCKÇI2.jpg

Sence bir uyumsuzluk var mı ?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Aşağıya 2 adet resim bırakıyorum.

1. Resim Pedalının arkasında yer alan, pedala nasıl bir kutup başına sahip adaptörün bağlanması gerektiğini gösteren bilgi (kırmızı dikdörtgen)
157450 eklentisini görüntüle

2. Resim senin satın aldığın adaptörün üzerinde yer alan kutup başlarını gösteren bilgi (kırmızı dikdörtgen)
157451 eklentisini görüntüle

Sence bir uyumsuzluk var mı ?
Evet çok haklısınız maalesef pek bilgim olmadığı için farkedemedim :( teşekkür ederim

Resimlerde gösterdiğim şekilde bir polaritesi varsa olur ama ben hiç sanmıyorum. Çok amaçlıdan kasıt 1. Volt 2. Çeşitli boyutlarda ucu olması.
Pedalının arkasındaki polariteyi sağlamıyorsa olmaz.
Diğer forum kullanıcısının da dediği gibi ya kabloyu kesip ters bağlayacaksın. Yada sana resimlerle anlattığım şekilde pedalının arasında gösterilen polaritede ve 9v Bir adaptör alacaksın.

Resimlerde gösterdiğim şekilde bir polaritesi varsa olur ama ben hiç sanmıyorum. Çok amaçlıdan kasıt 1. Volt 2. Çeşitli boyutlarda ucu olması.
Pedalının arkasındaki polariteyi sağlamıyorsa olmaz.
Diğer forum kullanıcısının da dediği gibi ya kabloyu kesip ters bağlayacaksın. Yada sana resimlerle anlattığım şekilde pedalının arasında gösterilen polaritede ve 9v Bir adaptör alacaksın.
Kesip ters bağladım oldu 40 TLye çözmüş oldum çok teşekkür ederim ikinize de 🙏

Aklıma gelmişken yazmak istedim.

Pedalını bu adaptör ile kullanırken amfiden bir dip sese benzer bir ses alırsan eğer bilki sebebi adaptör.

İzolasyonu ya yoktur, yada çok kötüdür. Böyle bir sorun ile karşılaşırsan eğer ki umarım olmaz. Yapman gereken işlem daha kaliteli ve izolasyonu olan ve 300Ma çıkış gücüne kadar destekleyen bir adaptör almak olsun.

Pedalını bu adaptör ile kullanırken amfiden bir dip sese benzer bir ses alırsan eğer bilki sebebi adaptör.

İzolasyonu ya yoktur, yada çok kötüdür. Böyle bir sorun ile karşılaşırsan eğer ki umarım olmaz. Yapman gereken işlem daha kaliteli ve izolasyonu olan ve 300Ma çıkış gücüne kadar destekleyen bir adaptör almak olsun.

Bugün kullandim çok memnunum şu anlık blackstar isncore v3 amfide kullanıyorum dip gürültüsü konusunda clean kanalda çalıştırmak icin almıştım zaten sorun yok benim için ama od kanalında calistirdigimda ve tone ile leveli fullesigimde dip gurultusu oluyor evet fakat amacım metal çalmak değil zaten o yüzden ben çok memnunum önerileriniz ve görüşleriniz için teşekkür ederim ☺️

Bugün kullandim çok memnunum şu anlık blackstar isncore v3 amfide kullanıyorum dip gürültüsü konusunda clean kanalda çalıştırmak icin almıştım zaten sorun yok benim için ama od kanalında calistirdigimda ve tone ile leveli fullesigimde dip gurultusu oluyor evet fakat amacım metal çalmak değil zaten o yüzden ben çok memnunum önerileriniz ve görüşleriniz için teşekkür ederim ☺️
Merhaba Fender professional kablolar ile wireless sistemler (Aliexpress lekato) iyidir gürültüsüzlük için. Bunun dışında Boss ns-2 veya tc electronic sentry gibi noise gate özelliği plan pedalları kullanabilirsiniz.

Geri