STRAT GİTAR Sİ TELİNDEN SES GELMİYOR ACİL

Arkadaşlar bu gitarımla en son bi iki ay önce sahne aldım o zamandan beri başka gitarla çalışıyordum. Bugün tellerini değiştim bakımını yaptım. Sonra cihaza taktığımda si telinde ses gelmediğini fark ettim. Diğer tellerde idareten ses var

Okullarda temel fizik ve kimya derslerini ihmal etmissin.
İdareten derken? Blues calarken iyi de metale gecince mi sikinti yaratiyor?
Doktor icimde bir sikinti var kalbim gup gup atiyor...

Bos tel vurunca ses geliyor mu? Amfiye takinca mi ses gelmiyor? Kablonu kontrol ettin mi? Manyetiklerin durumu stabil mi? Telleri dogru taktigindan emin misin?
Bize daha fazla bilgi vermen lazim ko gitarin guzin ablalari olarak iktidarsizliginiza cozum bulalim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Okullarda temel fizik ve kimya derslerini ihmal etmissin.
İdareten derken? Blues calarken iyi de metale gecince mi sikinti yaratiyor?
Doktor icimde bir sikinti var kalbim gup gup atiyor...

Bos tel vurunca ses geliyor mu? Amfiye takinca mi ses gelmiyor? Kablonu kontrol ettin mi? Manyetiklerin durumu stabil mi? Telleri dogru taktigindan emin misin?
Bize daha fazla bilgi vermen lazim ko gitarin guzin ablalari olarak iktidarsizliginiza cozum bulalim.
amfiye takınca ses gelmiyor . prosesöre takıp distortionda açtım ama çok çok az duyulmiycak bi ses geliyor. ama diğer tellerde ses var. amfisiz normal sesini veriyor

Manyetiklerini ve kablonu kontrol et bakalim. Eger hersey normal kullandigin duzende ise kablonda problem olma ihtimali cok yuksek. Kablonu kontrol et cit cut pat kut sesler gelirse kablonu degistir.

ust esikte telin tinlamasina veya donuk tinlanmasina engel olacak birsey vardır. Veya saddle'da. Son olasılık berbat kalitede bir tel takimi takmissindir ve adamlar bir şekilde elektromanyetik alan oluşturacak ozellikle si teli uretmemistir. Başka türlü elektro gitarda bir telin izole olarak ton uretmemesi imkansız.

Geri