Amfilerdeki Standby ve OHM

Merhabalar iyi günler, size hiçbir fikrimin olmadığı bir soruyla geldim. BOSS KTN ART MKII adlı amfiyi incelerken fark ettim , power control yerinde stanby var ve arkasında da speaker out kısmında 16OHM A , 16OHM B , ve 8OHM girişleri var. Bu standby ve bu girişler nedir? Hiçbir fikrim yok detaylıca açıklarsanız sevinirim. Teşekkürler.

STBY lambalı amfilerde çat çat sürekli aç kapa yapmayıp sesi geçici olarak kesmek için. Ya da bir nevi MUTE gibi...hani Jack tak çıkar yapacaksan ses patlamasın diye.

OHM değerleri harici kabine takacaksan lazım, uyumlu olması lazım.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
STBY lambalı amfilerde çat çat sürekli aç kapa yapmayıp sesi geçici olarak kesmek için. Ya da bir nevi MUTE gibi...hani Jack tak çıkar yapacaksan ses patlamasın diye.

OHM değerleri harici kabine takacaksan lazım, uyumlu olması lazım

OHM değerleri harici kabine takacaksan lazım, uyumlu olması lazım.
Bu katana amfi lambalı mı bilmiyorum ama lambalı değil herhalde. 'Neden koymuşlar o zaman?' gibi bir saçma sorumu da sorayım :D. Ayrıca kullanım önerisi var mıdır bu STBY' ı?

Katana lambalı değil. Tahminim tak çkar yaparken Mute için koymuşlardır ya da hatırlayamadım ama galiba kayıt kuyut için Line-Out filan çıkış alacaksan ve monitöre veriyorsan amfiden de ses gelmesin diye olabilir.

Geri