Vernik ve zımpara

Sapı akçaağaç olan bir gitarım var ve benden önceki sahibi saptaki verniği sökmüş bende yeni bir vernik atmak istiyorum ama ne tür zımpara ve ne tür bir vernik/cila kullanıcağımı bilmiyorum tavsiyeniz var mı ve nasıl yapmalıyım

Bu iş o kadar basit bir konu değil. Düzgün bir iş çıkartabilmek için bu konuda bilgi, tecrübe ve iyi bir el işçiliğinin olması gerekiyor. Yoksa vasat bir iş çıkartman kaçınılmaz.
Önemsediğin bir gitarsa hiç girme. İşini bilen birine yaptır. Finish işleri, sap arkasında bile olsa emek, ekipman, tecrübe ve işçilik ister.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu iş o kadar basit bir konu değil. Düzgün bir iş çıkartabilmek için bu konuda bilgi, tecrübe ve iyi bir el işçiliğinin olması gerekiyor. Yoksa vasat bir iş çıkartman kaçınılmaz.
Önemsediğin bir gitarsa hiç girme. İşini bilen birine yaptır. Finish işleri, sap arkasında bile olsa emek, ekipman, tecrübe ve işçilik ister.
Bende senin gibi düşünüyordum ve kime sorsam onlarda aynı fikirdeydi fakat yinede kendim yapmak istedim gayet de iyi oldu ne tecrübem ne de bilgim vardı sadece herkes ne dediyse ve ben ne biliyorsam oydu buna rağmen yaptım eğer benim gibi olan arkadaşlar varsa korkmadan yapabilirler hiç tecrüben yoksa bir yerden başlaman gerek tabi bu gidipte paldır küldür yapın anlamına gelmiyor gerekli şeyleri ve yapmanız gerekenleri bilip dikkatle hareket ederseniz birşey olmaz

O zaman eline sağlık :)
Yine de bir deneme yapacak olan arkadaşlar önce başka bir ahşap parça üzerinde yapsalar daha iyi olur. Olası fail durumunda gitar mahvolmaz.
İlk denemede istediği sonucu alan çok az insan var bu boya/finish vs işlerinde :)

Geri