truss rod dönmüyor

arkadaşlar yaklaşık 2 ay önce elektro gitarımın sap ayarını yaptırmak için dore müziğe götürdüm. gitari teslim aldiktan sonra eve geldigimde gitarda hala aşırı derecede fret buzz oldugunu fark ettim çok umursamadim zaten çok az çaldigim bir gitardı yani 2 ay boyunca öyle durdu gitar. bugün sap ayarini yapmaya çalıştığımda ise truss rodu asla döndüremedim. alyani sokup cevirdigim yere baktigimda ise sanki biraz aşağiya temas ediyor da dönmüyor gibiydi fotograflarini paylaşırım zaten bu normal mi? yardımcı olursanız çok sevinirim

Dosyalar

• 20221206_235741.jpg
    20221206_235741.jpg
    2 MB · Gösterim: 97
Fotoğraftan net anlaşılmıyor ancak, fret buzz'ın tek sebebi sap ayarı olmayabilir, köprü saddle'larındanda kaynaklınabiliyor, truss'ı çok zorlamanı tavsiye etmem yeni bir sap almayı bu devirde kimse istemez ancak ağzını yemişsiniz gibi duruyor truss'ın zorlayarak, uygun bir alyan ile dönmüyorsa luthier yolu gözükebilir yada ağızı tamamen yediyseniz loctite tarzı sabitleyiciler ile olabilecek en büyük alyan sabitlenip çevrilebilir ama 2 ay duran bir gitarın bu kadar zorlaması şaşırtıcı.

Geri