Tech 21'den yeni ürünler - Character Plus serisi

Fly Rig benzeri bir tasarımla 4 ayrı ürün çıkarmışlar. Ancak sadece preamfi-pedal kısmı var. Efekt yok.
2 bağımsız kanal var; bunların önüne Tube Screamer veya benzeri bir boost-fuzz pedalı eklenmiş. Kanallar için 3 band EQ ortak; bağımsız volüm, gain ve karakter parametreleri var.
Bu pedal kanallardan bağımsız da çalışıyor; her bir kanala eklenebildiği için de cihaz aslında 4 kanala kadar çıkıyor. Dolayısıyla da detaylı bir analog preamfi olarak düşünülebilir.
Ne yazık ki kabin simülasyonunu kapatma opsiyonu eklenmemiş. XLR çıkışı var. Bu haliyle sanırım yine return jakı üzerinden en verimli kullanılır. Doğrudan sisteme girmeye elverişli olacağını sanmam.
Senkopa gelmiş ürünler; 6000 TL'ye yakın fiyatı var her birinin.

Senkop Müzik Aletleri 1984 Senesinden Beri Hizmetinizde

Screaming Blonde = Fender-style + Tube Screamer-style
English Muffy = HiWatt-style + Big Muff-style
Fuzzy Brit = Marshall-style + Fuzz Face-style
Mop Top Liverpool = Vox-style + Rangemaster Booster-style

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Character serilerini zamanında kaçırmış birisi olarak yapıştıracağım bunlardan, affetmem.
SansAmp ürünleri amfinin önünde iyi sonuç vermiyor; çok kompresleniyor sound. Asıl karakter serileri sanırım bu anlamda daha iyiydi. Neden ısrarla böyle yaptıklarını anlamıyorum; Fly Rig 2'deki gibi speakerı kapatma şansı verselermiş iyi olurmuş. Direk kayıt cihazı olarak son derece demodeler zaten, çok fizzy geliyor ve gülünç kalıyorlar sistemde. Sadece return üzerinden kullanılmaları da çok dezavantajlı bence.

Bana amfinin önünde hiç rahatsız edici gelmedi açıkçası. Blonde kopyası Joyo AS kullandım, bir çok pedalımdan daha iyi ton almamı sağladı. Fakat maalesef Joyo olmasından ötürü ömrü uzun olmadı. Alet tam bir tone shaper idi. Tabi ki zevkler renkler konusu her zamanki gibi :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bana amfinin önünde hiç rahatsız edici gelmedi açıkçası. Blonde kopyası Joyo AS kullandım, bir çok pedalımdan daha iyi ton almamı sağladı. Fakat maalesef Joyo olmasından ötürü ömrü uzun olmadı. Alet tam bir tone shaper idi. Tabi ki zevkler renkler konusu her zamanki gibi :)
Fly Rig filan öyle sonuç vermiyor ne yazık ki. İlk versiyonlar o anlamda basbayağı tasarım hatası idi. O nedenle temkinli yaklaşıyorum. Karakter serisini doğrudan kullanmadığım için bilemiyorum, ama v2'lerde kabini kapatma opsiyonu eklenmişti.

Geri