Solak keman önerisi

Biraz bütçe meselesi tabi bu. Kemanlarda başlangıç seviyesinde ön kapak ve arka kapağı lamine olanlar ucuz oluyor. Genelde de böyle yanında bin tane ürünü de dahil edip set adı altında satıyorlar. Onlar genelde kalitesiz, sesi kötü, akoru tutmayan kemanlar oluyor. Set olarak satılan kemanlardan uzak dur. Başlangıç seviyesinde Rösler Vla-8 ler biraz yüksek fiyatlıdır ancak hani hali hazırda bir enstrüman çalıp, heves olarak ikinci enstrüman öğrenmek amacıyla kullanmak için alıyorsan seni istediğin seviyeye kadar götürür. Yani alırsın, kırmadığın sürece kullanırsın ileri seviyeye kadar.

Bunun dışında o kadar yüksek fiyata çıkmak istemiyorum diyorsan, diğer ucuz ürünler arasında öyle atla deve kadar bir fark olmuyor. Do-re, Zuhal gibi kurumsal mağazaların (varsa) ucuz solak kemanlarından alabilirsin.

Merhabalar,

Solak keman bulmak çok zor normal sağlak alarak solak çenelik alabilirsin. solak keman olur keman olarakta önerebileceğim dominguez keman dvr44 serisidir. başlangıç daha ucuz istiyorum derseniz elimde bir tane var uygun fiyata size verebilirim. özelden yazarsınız.

Solaklar normal kemanı daha iyi çalabilirler, ama özel ders gerekir. Normal kemanı solak kemana çevirme işi sadece çenelik ve tel değişimi ile verimli olmaz, sesini etkiler. Can direği ve bas balkon için bir luthier ihtiyacı doğabilir 😊🎵

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Solaklar normal kemanı daha iyi çalabilirler, ama özel ders gerekir. Normal kemanı solak kemana çevirme işi sadece çenelik ve tel değişimi ile verimli olmaz, sesini etkiler. Can direği ve bas balkon için bir luthier ihtiyacı doğabilir 😊🎵
Merhaba Hocam, yani gitar gibi sadece eşik ve çenelik değiştirsek pek verim alamayız sanırım, bas balkon ve can direği de mi değişmeli?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam... ben 22 senedir gitar çalıyorum, gel etme eyleme, sağlak keman falan çalamam ben...

Bu arada arkadaşa solak keman getirtip denetecem öyle alacağım solak alacağım, lütiye falan uğraşmayalım, vaktim yok.

Geri