Behringer V-amp 2 Stüdyo Sorunsalı

Merhaba arkadaşlar...

Üç çeşit amfide denedim prosesörü üçünden iki tanesi full lambalı ibanez ve bitaneside Marshall AVT serisi...Benim sorunum olan ve aleti kırma safhasına geldiğim birkaç provada başıma gelen vede çözüm bulamadığım şeyler:

1-Prosesörü amfiye bağladığımda inanılmaz bir uğlama yapıyor...Gaini kısıyorum düzelmiyor...Amfiden de gaini kısıyorum fakat hiçbişi farketmiyor...Sadece amfinin arkasına geçtiğimde uğlama gidiyor...

2-Preamp ı kapattım tabi kabin similasyonuda otomatik kapandı...Drive ı amfiden efectleri vamp tan alayım dediğimde ise inanılması güç ama clean de bile dip gürültüsü aldım...Noise gate i açmak çare doğrudur fakat çalarken yine dip gürültüsü duyuluyor ve ton berbat bir hal alıyor...Uğlamaya devam...

3-Sadece kabin simülasyonunu kapadığımda çıkan tonu duymak istemezsiniz iğrenç ötesi ve ne alakaysa ses inanılmaz gürleşti...

4-Sonuçta GT8 olsun POD XT LİVE olsun bunlarda prosesör.Arkadaşıma da şahit oldum benim vamp la sorun yaşadığım amfiye gt8 i bağlayıp sadece efectlerini kullanarak mis gibi çaldı...Bende neden öle oluyor...

Yani anlıyacağınız ne efectleri nede herhangi başka bir özelliğini kullanamadım prosesörün...Evde çalışırken güzel ses sisteminde bile dolu dolu sorunsuz herşeyi kullanıyorum...
V-amp ı amfiye bağlarken L-R çıkışlarının ikisinide denedim ama sonuç hep aynı...

Yardımlarınız,önerileriniz ve ilginiz için şimdiden teşekkürler...

1- Öncelikle V-Amp'i amfinin inputuna değil, fx loopuna girmelisiniz. Inputtan girince uğuldama, feedback, alakasız tonlar almak kaçınılmaz olur.

2- Bu durumda da fx looptan girmiş olmanız gerekir. Eğer varsa amfiden fx loopun sesini kısmayı deneyin. Sonuna kadar açıksa sorun yapıyor olabilir. (Gitarı amfinin inputuna girip, fx sendden kablo çıkartıp v-ampin inputuna, v-ampin outputundan kablo çıkartıp amfinin fx returnüne girerek kullanmalısınız sadece efekt kullanımı için. V-ampin preampını bypass etmeyi unutmuyoruz.)

3- Drive olayını V-ampten kabin simülasyonu olmadan almak pek verimli olmuyor. Kendi tonlarınızı kullanmak için yine fx looptan girip amfinin preamp katını es geçerek V-amp'in kabin simülasyonları ile beraber kullanırsanız iyi olur.

4- GT8 floorboard mantığıyla çalışıp ayrı efekt üniteleriniz, pedallarınız varmışça kullanmanıza izin verdiğinden efekt kullanma olayına daha iyi hizmet eder. V-amp'i de preampini bypass ederek sadece efekt için kullanabilirsiniz tabii. Bu da yine yukarıdaki fx loop hadisesine çıkıyor.

Bu arada V-amp'in farklı çıkış modları var. Yanlış hatırlamıyorsam açtıktan sonra 2 ve 4 tuşlarına aynı anda basarsanız s1-s2-s3-l1-l2-l3 modları arasında geçiş yapabiliyorsunuz. s2 ve s3 modunda global eq aktif oluyor. Onu kurcalayıp belki çözüm bulabilirsiniz. Sayısız amfide, farklı v-amp ünitelerini kullandım uzunca bir süre ve hiç sorun yaşamadım. Sorun bağlantı ve kullanım şeklindenmiş gibi görünüyor şu anda.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Whiskas demiş ki:
1- Öncelikle V-Amp'i amfinin inputuna değil, fx loopuna girmelisiniz. Inputtan girince uğuldama, feedback, alakasız tonlar almak kaçınılmaz olur.

2- Bu durumda da fx looptan girmiş olmanız gerekir. Eğer varsa amfiden fx loopun sesini kısmayı deneyin. Sonuna kadar açıksa sorun yapıyor olabilir. (Gitarı amfinin inputuna girip, fx sendden kablo çıkartıp v-ampin inputuna, v-ampin outputundan kablo çıkartıp amfinin fx returnüne girerek kullanmalısınız sadece efekt kullanımı için. V-ampin preampını bypass etmeyi unutmuyoruz.)

3- Drive olayını V-ampten kabin simülasyonu olmadan almak pek verimli olmuyor. Kendi tonlarınızı kullanmak için yine fx looptan girip amfinin preamp katını es geçerek V-amp'in kabin simülasyonları ile beraber kullanırsanız iyi olur.

4- GT8 floorboard mantığıyla çalışıp ayrı efekt üniteleriniz, pedallarınız varmışça kullanmanıza izin verdiğinden efekt kullanma olayına daha iyi hizmet eder. V-amp'i de preampini bypass ederek sadece efekt için kullanabilirsiniz tabii. Bu da yine yukarıdaki fx loop hadisesine çıkıyor.

Bu arada V-amp'in farklı çıkış modları var. Yanlış hatırlamıyorsam açtıktan sonra 2 ve 4 tuşlarına aynı anda basarsanız s1-s2-s3-l1-l2-l3 modları arasında geçiş yapabiliyorsunuz. s2 ve s3 modunda global eq aktif oluyor. Onu kurcalayıp belki çözüm bulabilirsiniz. Sayısız amfide, farklı v-amp ünitelerini kullandım uzunca bir süre ve hiç sorun yaşamadım. Sorun bağlantı ve kullanım şeklindenmiş gibi görünüyor şu anda.

Teşekkür ederim bu güzel açıklaman için üstüste üç dört kere okudum bu kadar hoş bir dille yazdığın için hocam :) Türkçene hayran kaldım vallahi :) Bir cümle bu kadar güzel kurulur ve bitirilir...

Whiskas demiş ki:
Eyvallah hocam. Çözüm bulabilirsek ne mutlu. :D
Bu arada hocam fx loop tan vamp bağladığımda yani gitar amfi input---vamp fx send ve return olayında sadece efectleri mi kullanıyoruz yoksa drive da alabiliyormuyuz? yani amfi modellemelerinden tut kabin simülasyonlarına kadar....

Deneysel olsun dersen kullanabilirsin tabii ki ama kullanmamanı öneririm. :D Zaten amfinin preampından geçmiş olacaksın. Tekrar V-Amp'ten drive alırsan ses büyük ihtimalle tahammül edilemez bir hal alacaktır. Drive için V-amp'i kullanmak istersen gitarını amfinin inputuna değil, V-Amp'e ve V-amp'in çıkışından da amfinin fx return girişine girmen gerekli.

Çok teşekkür ederim hocam valla çok iyi anladım şimdi :D gidip denemek lazım tabi öle karar vermek lazım :) teşekkürler tekrardan...

Geri