Kirk Hammett Ekipmanı

ne kirk ün,ne james in nede metallicanın ekipmanını saymakla,konuşmakla bitirebileceğimizi sanmıyorum :) fazla net bi resim değil ama şunu bulmuştum bi siteden;

• Konu Sahibi Konu Sahibi
saymaya cesaret etmek gerek :D en fazla bilgi olan yukarda verdiğim site senin verdiğin guitargeek resmide orjinal.

benim merak ettiğim istanbulda oturan arkadaşlardan rica ediyorum. eğer yolunuz pera müzik e düşerse bu esp kh-ouija nın fiyatını sorabilir miisiniz? birde bunun ltd kh ouija olanı var onuda sorabilirsek belki almak isteyen arkadaslara fiyata göre seçme sansı tanır.

teşekkürler!

kh ouija dan bahsediyorsan zaten bunu yılardır kullanıyolarda piyasaya bu yıl sürmüşler zaten kirk hammettin yıllardır gitarları arasında olan bi gitardır zaten bu cunning stunts dvd sinde ki yılı 1997 dir, bolca görmek mümkün :D

2009 üretimlerimde bütün piyasaya cıkardıkları bütün gitarlarında emg 81/60 ikilisini kullanmış. 81/81 ikilisinden vazgeçmeside ilginç.

bilindiği gibi kirk hammett in gitarlarında klave hep rosewood bu yeni gitarda da klavye ebony olmuş bir de bu deüişikliği görüyoruz.

yalnız merak ettiğim manyetik de 60 kullanılması artık kirk hammettin de 60 kullanması mı yoksa baska bir sey mi? bilen arkadaslar varsa cevaplarsa sevinirim.tesekkürler

Oija Kirk'un oldukca eski bir gitari, yeni cikan birsey degil yani.

ESP bu sene Kirk Oija ve James Iron Cross'u piyasaya surdu. Oija Kirk'un custom ESP'sinin kopyasi. Oija'larin fiyati 7000$ ve 9000$ (biri daha pahali, hangisi oldugunu unuttum).
Iron Cross aslinda custom Gibson LP. Jeymz once Gibson'a gitti, Gibson yavas yapacagini soyleyince ESP biz hemen yapalim dedi. Jeymz'in orjinaline benzer sekilde eskitilmis 50 tane yaptilar. ABD fiyati 10,000 dolarcik :) ESP de Gibson/Fender gibi abarti pahali signature gitar kervanina katildi. O fiyata kimse almaz gitari.
KH20'yi bilirsiniz belki, Kirk'un ESP'deki 20. yilina ozel signature. Onun da fiyati 10K$ ve sadece 20 tane uretildi. Su ana kadar en fazla 14-15 tane satilmis. Digerleri hala bayilerde bekliyor ama musteri yok o fiyata.

ben pera müzike kh-2 vintage i sormuştum.fiyatına 3949 euro demişlerdi. bu ouija nın o civarlarda olmasını bekliyorum ama fazlaysa bilemem tabi.zaten yukarda mesajda yazmıştım eğer yolu düşen olursa sorabilirse memnum olurum.fiyatının fazla olmaması gerekiyor bence. çünkü bu gitarı oyle kh 20 gibi 20 tane filan cıkarmıyacalarmış 2009 yılında normal bir sekilde satısa sunulacakmış.kh-20 o fiyatttan 14-15 tane alıcı bulduysa bunu hiç satamazlar o zaman. kaldı ki bu gitarın birde ltd ouija olanı var. yani fiyatın pahalı olmaması gerekiyor bence

mdkirk demiş ki:
ben pera müzike kh-2 vintage i sormuştum.fiyatına 3949 euro demişlerdi. bu ouija nın o civarlarda olmasını bekliyorum ama fazlaysa bilemem tabi.zaten yukarda mesajda yazmıştım eğer yolu düşen olursa sorabilirse memnum olurum.fiyatının fazla olmaması gerekiyor bence. çünkü bu gitarı oyle kh 20 gibi 20 tane filan cıkarmıyacalarmış 2009 yılında normal bir sekilde satısa sunulacakmış.kh-20 o fiyatttan 14-15 tane alıcı bulduysa bunu hiç satamazlar o zaman. kaldı ki bu gitarın birde ltd ouija olanı var. yani fiyatın pahalı olmaması gerekiyor bence

Fiyatinin niye fazla olmamasi gerektigini anlamadim. Adamlar zengin kolleksiyoncular icin urettiler, fan'lar icin degil. Hic kimsenin o gitari alip da sahneye cikacagini sanmam. Google'da "kh ouija price" yazinca fiyat cikiyor zaten:
http://www.instrumentpro.com/C-ESP-Signature-Series?code=ESP-Signature-Series&p=1&sort=2&store=1

http://www.instrumentpro.com/P-ESPKH2OA

Beyaz ouija 6300 dolar, iron cross 7000$. Vintage KH2 4000 dolar.

sunu demek istedim kh-20 satılmadı demiştin. bunu normal bi şekilde signature series diye cıktı diye biliyorum kh2- vintage gibi. bundan dolayı ucuz tutabilirler dedim. ama tabi dediğin doğrudur eyvallah.

mdkirk demiş ki:
sunu demek istedim kh-20 satılmadı demiştin. bunu normal bi şekilde signature series diye cıktı diye biliyorum kh2- vintage gibi. bundan dolayı ucuz tutabilirler dedim. ama tabi dediğin doğrudur eyvallah.

Yok, normal seri degil, sinirli seri olarak urettiler. KH-20 satilmadigi halde boyle bir sey yapmalari sacmalik bence. Neyse, birkac ay sonra belli olur satis durumlari. LTD serisi Ouija fiyatini bilmiyorum ama onun da 1500$dan az olacagini sanmam. KH600'ler zaten 1200$ sanirim.

evet haklısın sadece 2009 için üretmişler. kirk hammett 20 yıl adına kh-20 cıktı bende 20. yasım adına bu ouijayı alsam off off :D

arkadaslar bilgisi olan varsa yukarda yazdım da cevap gelmedi. yeni manyetik kombinasyınlarına ne diyeceksiniz 81/81 den 81/60 a dönmüş bu kh-2 vintage de de böyle acaba kirk hammett mı bu kombinasyonu kullanmaya basladı bilgilendirirseniz sevinirim.

birde sunu belirtmek istiyorum kirk hammett ve ekipmanı olarak actım baslığı ama brda bu tür nsanların ekipmanını tartısmanın sonu yok çünkü bitmiyor :D uygun bulursanız sadece bu tarz konularda tartısalım. hatta baslığın adınıda esp signature series diye de değiştirebilirim. tesekkürler!!!

:D

tabi insanların tercihi değişebiliyor. kendine göre en iyisi ki kullanıyor Nocure :D
o kadar teknisyen var. kendi aklında bulunan en iyi tonu bulmuştur heralde :D

Geri