Ucuz gitar sap/gövdeleri alıyor musunuz? tavsiye eder misiniz?

Merhabalar, sap ve gövdeler çin sitelerde ucuza bulunabiliyor. Gövdede pek sorun olacağını sanmıyorum sonuçta cnc de yapılıyor.
Sapta ise fret konumlandırması falan eğik olmadığı sürece sorun olmaz diye düşünüyorum(tesviye elbette gerekecektir).

son zamanlarda şuradan şu ürünü aldım fiyatına göre iyiydi şeklinde tavsiye edebilceğiniz bir ürün var mı? (telecaster sap arıyorum)

Aliexpress üzerinden yıllar önce strat sapı siparişim oldu.. Ben gitar yapma girişimlerimde ilk aşamada sap yapma kısmını atlamak için almıştım. Açıkçası o zamanın kuruyla kayda değer bir para değildi ve hobi işleri için alınır durumdaydı. Günümüz şartlarında, bu kurla vergi gibi şeyleri de göz önüne alırsak bence para verilecek bir ürün değil. Ağaçlardan tutun, perdelere ve eşiğe kadar çok düşük kaliteli ürünler oluyor genelde bunlar.

Şöyle bir şeydi bana gelen.
001.JPG

Yaptığım gitar da şöyle bir şeydi.

2016-12-06 15.07.19.jpg

Aliexpress üzerinden yıllar önce strat sapı siparişim oldu.. Ben gitar yapma girişimlerimde ilk aşamada sap yapma kısmını atlamak için almıştım. Açıkçası o zamanın kuruyla kayda değer bir para değildi ve hobi işleri için alınır durumdaydı. Günümüz şartlarında, bu kurla vergi gibi şeyleri de göz önüne alırsak bence para verilecek bir ürün değil. Ağaçlardan tutun, perdelere ve eşiğe kadar çok düşük kaliteli ürünler oluyor genelde bunlar.

Şöyle bir şeydi bana gelen.
158300 eklentisini görüntüle

Yaptığım gitar da şöyle bir şeydi.

158301 eklentisini görüntüle
gövdenin kaliteli/profesyonel duruşuna bayıldım. Umarım bu hobinize devam etmişsinizdir.

Solomusicankara'da japon üretimi hosco saplar var 3-4 bin tl civarı onlar malzeme işçilik baya kaliteli. Aliexpress'tekiler tamamen şans işi iyi de çıkabilir ama artık ordan getirtmek de en azından 1500-2000 tl tutuyor galiba bir de diğer risk faktörleri var. Ben olsam hosco ya da 2. el fender sap alırım.

Son düzenleme:
Solomusicankara'da japon üretimi hosco saplar var 3-4 bin tl civarı onlar malzeme işçilik baya kaliteli. Aliexpress'tekiler tamamen şans işi iyi de çıkabilir ama artık ordan getirtmek de en azından 1500-2000 tl tutuyor galiba bir de diğer risk faktörleri var. Ben olsam hosco ya da 2. el fender sap alırım.
Katılıyorum. Ben de şuradaki gitar yapımı sürecinde solomusic den hosco marka bir strat sapı aldım. Gayet güzel işçilikleri olan saplar. Bence maceraya gerek yok.

Geri