Elektronik Davul için iyi marka hangisidir? Carlsbro CSD100 yada BehringerXD8USB Dijital Bateri

Elektronik Davul için iyi marka hangisidir? Carlsbro CSD100 yada BehringerXD8USB Dijital Bateri
Bu iki ekipmandan birisini almayı düşünüyorum, evde çalışma yapmak için ve belki kızımın da dikkatini çekip müziğe başlamasına adım atmasına sebep olurum:)
Fiyat / Performans noktasında karar veremedim. Bu arada bu fiyat aralığında başka seçenekler de olabilir. İkisi de ortalama 8.000 TL civarında. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Teşekkürler

Son düzenleme:
Giriş seviyesi ürünlerde marka değişse de iş bambaşka noktalara gitmiyor. Bu nedenle ikisini de deneyip elinize, gözünüze, kulağınıza daha yakın olanı almanız yeterli olacaktır. Bir ek öneri olarak, pandemi döneminde çok fazla insan bu tarz ekipmanlar satın aldı ve 2. el piyasasında cidden el değmemiş ürünler hiç paralara satılabiliyor. Bütçenizi biraz daha yükseltmeniz halinde mesh derilere sahip, biraz daha orta segment, daha uzun soluklu bir ürün bulmanız mümkün.

Mesela ben bu marka model ürüne sahibim. Akustik davula da sahip birisi olarak, mesh derinin sağladığı tuşe hissiyatını en pahalı padlere bile tercih ederim. Behringer'e 8 vermektense 10 verip bunu almak da bence daha mantıklı.

pandemi döneminde çok fazla insan bu tarz ekipmanlar satın aldı ve 2. el piyasasında cidden el değmemiş ürünler hiç paralara satılabiliyor.

Fiyat / Performans noktasında karar veremedim
her iki marka da ucuz ve ucuz olmanın getirdiği eksileri olacak... F/P oranı iyi olabilir ama o P'nin düşük olması iyi değil.... 4/3 yerine 40/30 tercih ederim.. oran aynı.
eğer Roland veya Yamaha olmuyorsa en azından üstte de bahsedilmiş, Alesis olsun bari. Yoksa kauçuk tepmekten farkı yok... nice koçyiğitler kısa sürede sattılar bu birkaç bin liralık plastik yığınlarını.

her iki marka da ucuz ve ucuz olmanın getirdiği eksileri olacak... F/P oranı iyi olabilir ama o P'nin düşük olması iyi değil.... 4/3 yerine 40/30 tercih ederim.. oran aynı.
eğer Roland veya Yamaha olmuyorsa en azından üstte de bahsedilmiş, Alesis olsun bari. Yoksa kauçuk tepmekten farkı yok... nice koçyiğitler kısa sürede sattılar bu birkaç bin liralık plastik yığınlarını.

Arkadaşın bütçesinin çok üstünde olduğu için paylaşmadım ama parası olan insana ilk önereceğim ilan budur. Cidden tertemiz, herşeyi düşünülmüş, eklemelerle zımba gibi bi hale gelmiş. İçeride hem akustik hem elektronik olmasa gözü karartıp alırdım abi.

Bende de Roland td17 kv var. Gerçekten cihaz diğer markalara oranla çok kaliteli bir cihaz. Ama bunun da sıkıntısı, fiyatı yüksek olduğu için, paraya ihtiyacım olan dönemde satmak istemiştim ama kimse alamadı. İnsanlar bu devirde yüksek fiyatlara birşey alamıyorlar. Bundan dolayı elimde kaldı cihaz. Geçmişe dönebilsem kesinlikle Alesis Nitro Mesh Kit alırdım. Satacağım zaman da uygun fiyatından dolayı kolaylıkla elden çıkarabilirdim.

Geri