polyester/poliüretan cilanin üzerine nitro cila atmak

merhaba arkadaşlar elimde polyester veya poliüretan cilalı bir gitar var tam emin değilim relic görüntü için üzerine hiçbir boya cila sökme işlemi yapmadan nitro cila atılır mı? atılırsa istenen relic duruma zamanla gelir mi ?

Zaten üzerinde poliüretan vernik olan bir gitara neden tekrar nitro vernik atasın ki?

Çal güzel kardeşim hunharca çal. Zamanla relic olur. Ha illaki relic yapacağım dersende YouTube da epeyce video var.

Bir önerim daha olabilir, gitarı Sürat kargoya ver uzak bir akrabana kargola. Yine Sürat kargo ile geri göndersin. Geldiğinde rep relic bir gitarın olur 😁

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Zaten üzerinde poliüretan vernik olan bir gitara neden tekrar nitro vernik atasın ki?

Çal güzel kardeşim hunharca çal. Zamanla relic olur. Ha illaki relic yapacağım dersende YouTube da epeyce video var.

Bir önerim daha olabilir, gitarı Sürat kargoya ver uzak bir akrabana kargola. Yine Sürat kargo ile geri göndersin. Geldiğinde rep relic bir gitarın olur 😁
aman abi kargo sirketleri benden uzak dursun 😁😁😁

poliüretanin uzerine nitro atayım derken nitro zamanla relic goruntu veriyor ya yine aynı sekilde relic görüntü verir mi diye demistim

YouTube iceriklerine mutlaka bakarim

Poliüretanın çalma ile olacağı relic benden uzak olsun derim şahsen. Eğer gerçekten güzel bir relic görünümü istyorsanız nitro şart, poliüretanı da söktürün derim. Bununla ilgili hizmet veren birileri vardı, Elma Guitars idi sanırım ismi. Çok güzel relic çalışmaları vardı, onlara bakabilirsiniz.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Poliüretanın çalma ile olacağı relic benden uzak olsun derim şahsen. Eğer gerçekten güzel bir relic görünümü istyorsanız nitro şart, poliüretanı da söktürün derim. Bununla ilgili hizmet veren birileri vardı, Elma Guitars idi sanırım ismi. Çok güzel relic çalışmaları vardı, onlara bakabilirsiniz.
poliüretani kendim nasil sokerim biliyor musunuz? boyayi da sokmem gerekir mi ?

poliuretani sokmeden uzerıne nıtro dokersen nıtro sokuldugunde altında boya degıl polıyretan kalacagı ıcın sacma sapan bırsey olmaz mı

gitarin boyasu mat boya ıse zımparayla baya ınce olanla saatlerce ugrasıp detaylı sekılde poliüretani sokersın ama boyaya dıkkat et fazla degdırme zımparayı eger boya da parlak ıse zımparayla yaparsan ız kalır ben gıtarın sapını o sekılde yapmıstım hala sorun olmadı ama evde boya puskurtucun falan yoksa cıla yapmak tam bır ezıyet

gitarin boyasu mat boya ıse zımparayla baya ınce olanla saatlerce ugrasıp detaylı sekılde poliüretani sokersın ama boyaya dıkkat et fazla degdırme zımparayı eger boya da parlak ıse zımparayla yaparsan ız kalır ben gıtarın sapını o sekılde yapmıstım hala sorun olmadı ama evde boya puskurtucun falan yoksa cıla yapmak tam bır ezıyet
maalesef boya parlak

sey soracagım boyanın parlak olduguna emın mısın cunku mat boyanın uzerıne parlak vernık atıldıgı zaman da parlak gozukuyor gıtar

Yukarida yazilan dusunceleri tam anlamiyla okumadan kendi fikrimi belirtiyorum,
Şahsi deneyimim poliuretan boya ve cilayi sokmeye kalkmak mantikli bir sey degildir.
Poliuretan boya ve cilayi relic yapamazsiniz. Evet ugrasir bir seyler elde edersiniz ama elde ettiginiz sonuc asla relic olmayacaktir.
Poliuretan boya ve cila uzerine suruldugu ahsabi bir insan omrunden daha uzun sure koruyabilecek kadar saglamdir.
Gercek profesyoneller disinda Poliuretana yaptiginiz relic calismasi 'vaay ne guzel vintage olmus bu ya' degil 'ne gecti bunun uzerinden' algisi yaratacaktir.
Gercek profesyonellerde zaten 'bana relic parasi verecegine biriktir parani dogru durust eskitilmis bir gitar al' diyecektir.

Geri