Mooer GE250 ve Nux MG30 hakkında YARDIM

Merhaba arkadaşlar, ev içi kullanım için bir prosesör araştırıyordum ve sonuç olarak mooer ge250 veya nux mg30 arasında kaldım sizce hangisni seçmeliyim?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
güncel...?

1990'ların Boss profesörleri ile karşılaştırıyorsan tamam da bahsettiğin iki cihaz da son 10 yıl içinde ortaya çıkan ürünler ve 10 yıldır pek de değişmedi teknoloji.
Peki evde kullanım için bu 2 sinden başka önereceğiniz bir prosesör varmıdır. Ses kartı al diyecekseniz üniversite yüzünden 3 ayda bir eve git yurda dönde ses kartı dolaştırmak istemediğimden çok düşünmüyorum.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
"evde kullanım" tipi diye bir model yok... maksat hafif ve derli toplu olmasıysa GE250, yer sıkıntısı yoksa GE300 iyidir. Bütçe yukarı doğru esnekse Line 6, Headrush iyi cihazları var...
Son bir sorum vardı bu prosesörleri amfi le kullanmanın bir avantajı olurmu yoksa amfiyi elimden çıkarmalımıyım?(amfim boss katana 50 mk1 prosesör ise büyük ihtimalle ge 250 veya headrush mx 5 olucak)

Forumda dolaş biraz, 50 kere konuşuldu… prosesörü modelleme amfisine girmek için bazı püf noktaları var, bir o kadar da dezavantajları… 50. kere monitor, power In, fx loop vs anlatmayalım… ya da belki Katana mk2 almalısın 😆

Son bir sorum vardı bu prosesörleri amfi le kullanmanın bir avantajı olurmu yoksa amfiyi elimden çıkarmalımıyım?(amfim boss katana 50 mk1 prosesör ise büyük ihtimalle ge 250 veya headrush mx 5 olucak)
Avantaj değil dezavantajı olur. Katana mk1 ile o prosesörler verimli kullanılamaz çünkü effects loop yok.
Effects loop içeren bir amfi alın o cihazlara geçecekseniz. Veya direk mk 2 alın prosesörü boş verip.
Şöyle düşünün: Sizin amfinizin içinde zaten bir prosesör var. Ondan bir tane daha alacaksınız. Ama amfinizdeki prosesörü kapatmadan/by pass etmeden diğerini bağlayamazsınız. Bağlarsanız da bir işe yaramaz.
Eskiden amfilerde modelleme/prosesör yoktu, o yüzden amfiye prosesör bağlamanın belli bir mantığı vardı. Oysa sizin amfiniz zaten modelleme amfisi.

Avantaj değil dezavantajı olur. Katana mk1 ile o prosesörler verimli kullanılamaz çünkü effects loop yok.
Effects loop içeren bir amfi alın o cihazlara geçecekseniz. Veya direk mk 2 alın prosesörü boş verip.
Şöyle düşünün: Sizin amfinizin içinde zaten bir prosesör var. Ondan bir tane daha alacaksınız. Ama amfinizdeki prosesörü kapatmadan/by pass etmeden diğerini bağlayamazsınız. Bağlarsanız da bir işe yaramaz.
Eskiden amfilerde modelleme/prosesör yoktu, o yüzden amfiye prosesör bağlamanın belli bir mantığı vardı. Oysa sizin amfiniz zaten modelleme amfisi.
Anladım teşekkürler sanırım amfiyi satıp daha iyi bir prosesör alacağım.

Geri