Siddhartha

valla bu grubu değil ama ismi bu gruba çok benzeye siddharta(sloven bi grup) çok dinledim. baslıgı ilk gordugumde zaten bunlar turkdu de benim mi haberim yok dedim. bu arada sarkıyı dinleidm guzel miş

herkese selam,
siddhartha siz gecen 6 yildan sonra internet te "siddhartha" yi search edip birseyler bulup bulamayacagimi merak ettim. Nitekim birileri hakikaten grubu bagrina basmis, unutmamis. Hepinize Siddhartha'nin bir üyesi olarak grup adina tesekkür ederim... Bundan 7 sene önce album yeni ciktiginda bile bulmak cok zordu. Bu nedenle yapacagim sey her ne kadar etik olarak ters olsa da albumu edinmek isteyenlere birer kopya gönderebilirim. Grup hakkinda detayli bilgi ve fotograf isteyenlere de ilk elden yardimci olabilirim sanirim. (talep cok fazla olmazsa tabii ;o) ). Vakit buldukca buradaki forumu takip edecegim. Bunun disinda yine grupla ilgili birseylere rastlarsaniz benimle paylasirsaniz sevinirim. Sevgiler.
the access code to innerself.....now accepted!!!

abi sizin bu dediginiz gurubun 'my dice' diye bi şarkıları varmı yoksa ben başka guruplamı karıştırıyorum

Grup kuruldugu 1993 Nisan'in dan dagildigi 2000 yilina dek tam 23 müzisyeni barindirdi bünyesinde... Dedigim gibi ihtiyac duyana yardimci olmaktan keyif duyacagim. sevgiler.

Siddhartha parcalari

Siddhartha 6 senelik müzikal yolculugu sirasinda tam 19 parca yapti. Ilk ve tek albumde bu parcalardan sadece 10 tanesi yer aliyor. Neredeyse yarisi yani...Aslinda kasette 9 parca, cd' deki hidden track le birlikte albumde 10 parca var. Bilinen album parcalari disinda diger 9 parca da sunlar;
* make it green!!! *Sid plays , anyone cares??? *Sky's End *While it's someone's dawn (we will die) *Lost Love *Desperate Cry *I Had A Dream *Logo *A Dry Song... "A Dry Song" disinda album harici ve albumdeki tüm parcalarin konser ve demo kayitlari da var. Ilgilenen varsa gönderebilirim.

Grupla ilgili bilgiye ulasabileceginiz iki adet link;
http://groups.msn.com/siddharthasound
yillardir güncellenemeyen unofficial Siddhartha sitesi....
http://www.geocities.com/SunsetStrip/Backstage/8250/yetanother16.html#sidd
Kanada li bir Progressive - Psychedelic Rock koleksiyoncusunun sitesi... Siddhartha nin albumu ile ilgili güzel bir review mevcut...
Bu arada Goggle da Siddhartha diye search yapildiginda albumu temin edebileceginiz online satis yapan bir ton site mevcut. Buralardan da album temin edilebilinir.

justin_case demiş ki:
Grup kuruldugu 1993 Nisan'in dan dagildigi 2000 yilina dek tam 23 müzisyeni barindirdi bünyesinde... Burada oturupta grup üyesi oldugumu fln ispatlama cabasina girismeyecegim Frusciante. Ama grubu 1993 Nisan inda Ege Madra ve Ulas Akin la beraber kuran 3. üyeyim. Siddhartha ile ilgili entrylerini görünce kim oldugunu merak edip Kerem e telefon ettim. kendisi kuzenim olur, Mor Ve Ötesi nin gitarlarini calar. Nitekim albumumuzu sana kendisinin verdigini söyledi. Ama konu bu degil. Dedigim gibi ihtiyac duyana yardimci olmaktan keyif duyacagim. sevgiler.

sevgili demian sanırım ortada bır yanlıs anlasma var.. ben size ınanmadıgım gıbı bır ima da bulunmak istememiştim ama öyle anlasılmıs yazık ki :( bilakis tamamen merakımdan sormustum cunku kım oldugunuzu anlayamamısıtm gercekten cok cok ozur dıleırm boyle bır yanlıs anlasmaya yol actıgım ıcın....siddhartha ile tanışmamda keremin albumdekı katkısı buyuktur ama zamanla siddhartha oyle bır konuma geldı kı hayatımda ..su an da keremden bagımsız sularda demır almıs hızlı bır sekılde yoluna devam edıyor..
bu arada albumu arayanlara ufak bır not...

galatasaray lısesının karsısındakı sokaktan ıngılız konsolosluguna dogru ılerlken sagda bır pasaj vardır ısmını hatırlamıyorum su an eskı kıtapların ve albumlerın satıldıgı bır pasaj burası oradakı dukkanlardan bırınde gecen gun rastlamıstım siddhartha ya solda ki dukkanlardan bırı olması lazım ;) kapılmadan gıdın alın

SIDDHARTHA ONLINE

herkese selam,
http://groups.msn.com/siddharthasound/_whatsnew.msnw
adresi yillardir güncellenmiyordu. Ancak nette Siddhartha'yi Diriltme, Koruma ve Yasatma Dernegi diye birseyle karsilasilinca bir takim degisiklikler yapildi sitede... Su an hali hazirda grubun 6 senelik müzikal yolculugunu detaylica anlatan YUKI imzali bir biyografi mevcut... Cok da iyi hazirlanmis, ellerine saglik, dostum...Yeni okudum ve benim bile hatirlamadigim bi ton olay canlandi yeniden gözümün önünde... Daha önce site ingilizce oldugundan ve Siddhartha' dan ziyade sonraki olusum olan Siddharthasound Corporation icin hazirlandigindan konmamisti bu biyografi... Simdilik sadece bu genis biyografi yer alsa da 1-2 hafta icinde bolca fotograf, sarki sözü, grup elemanlarinin su an nelerle mesgul olduklari ile ilgili döküman ve Siddhartha nin az bilinen konser ve demo mp3leri yer alacak. Bir de forum ve chat odasi var... daha ne olsun...

Re: SIDDHARTHA ONLINE

justin_case demiş ki:
herkese selam,
http://groups.msn.com/siddharthasound/_whatsnew.msnw
adresi yillardir güncellenmiyordu. Ancak nette Siddhartha'yi Diriltme, Koruma ve Yasatma Dernegi diye birseyle karsilasilinca bir takim degisiklikler yapildi sitede... Su an hali hazirda grubun 6 senelik müzikal yolculugunu detaylica anlatan YUKI imzali bir biyografi mevcut... Cok da iyi hazirlanmis, ellerine saglik, dostum...Yeni okudum ve benim bile hatirlamadigim bi ton olay canlandi yeniden gözümün önünde... Daha önce site ingilizce oldugundan ve Siddhartha' dan ziyade sonraki olusum olan Siddharthasound Corporation icin hazirlandigindan konmamisti bu biyografi... Simdilik sadece bu genis biyografi yer alsa da 1-2 hafta icinde bolca fotograf, sarki sözü, grup elemanlarinin su an nelerle mesgul olduklari ile ilgili döküman ve Siddhartha nin az bilinen konser ve demo mp3leri yer alacak. Bir de forum ve chat odasi var... daha ne olsun...

bundan ıyısı sam da kayısı dıyor ve kurdugum guzide dernek adına sonsuz tesekkurlerımı ıletıyorum :D...o dernegı kurmamda fıkır annelıgı etmıs sevgılı sozluk yazarı apache rose peacock hanımefendıye de sonsuz tesekkurlerımızı ıletmemız lazım tabi :)

ayrıca haftanın hergunu ınternet uzerınde yayın yapan manga radyo da agırlıklı olarak 90 lı yıllara ait yerlı ve yabancı sarkılar calmaktayım ve hergun en az bır siddhartha parcasına yer vermekteyım.. temsil misal dun "nervous breakdown" caldım...:) bu aksam kı yayında da "kervan" calacagım muhtemelen..

http://72.20.21.182:8007/listen.pls buradan winamp aracılıgıyla dınlemek mumkun....

Geri