Sustain, Yetersiz Overdrive Problemi

Merhaba,

Epiphone 1957 Goldtop gitarımın köprü manyetiğini üç ay kadar önce Gibson Burstbucker #2 ile değiştirmiştim, kullandığım amfi Vox Cambridge 30 Twin. Sorunum şu: Amfinin drive kanalında çalarken özellikle gitarda akor, power chord vs bastığımda sesler birbirlerini söndürüyor. Bu yüzden yeterli sustain ve drive alamıyorum. Bu sorun amfiden kaynaklanıyor olabilir mi? Kendi amfimin dışındaki amfilerde denediğimde ise çok daha düşük kalite gitarlarda alabildiğim drive tonuna ulaşamıyorum. Clean tonlar da net çıkmıyor. Bunun sebebi ne olabilir? Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler

Aslında bu amfinin drive'ları çok tatmin edicidir ama yaşadığın sorunun en büyük sebebi gitarının özelliği .. lespaul tipi abanoz gitarlarda inanılmaz sustain olduğundan drive'ı yutuyor. ben bu yüzden custom kullanırken double shot alıp rahata kavuşmuştum

gelelim sorununa ;

*Manyetik ile teller arasındaki yüksekliği tekrar kontrol ettirebilirsin

*bilmiyorum drive kullanırken hangi manyetiği kullanıyorsun ama potansı aşağıda tutmaya özen göstermelisin

*enson diyeceğim şey ise eğer sorunun taktığın manyetikte olduğunu düşünüyorsan ki bence öyle .. değiştirt ve rahatla

erginnn demiş ki:
Aslında bu amfinin drive'ları çok tatmin edicidir ama yaşadığın sorunun en büyük sebebi gitarının özelliği .. lespaul tipi abanoz gitarlarda inanılmaz sustain olduğundan drive'ı yutuyor. ben bu yüzden custom kullanırken double shot alıp rahata kavuşmuştum

gelelim sorununa ;

*Manyetik ile teller arasındaki yüksekliği tekrar kontrol ettirebilirsin

*bilmiyorum drive kullanırken hangi manyetiği kullanıyorsun ama potansı aşağıda tutmaya özen göstermelisin

*enson diyeceğim şey ise eğer sorunun taktığın manyetikte olduğunu düşünüyorsan ki bence öyle .. değiştirt ve rahatla

Bence de, kesilinkle tel uzaklıgını ve manyetik uzaklıgını kontrol etmelisin, rahatlık acısından telleri klavyeye cok fazla yakınlastırmak, sustaini yer, tellerin bastıgın perdenin sonrasında ki fretlere carpacagından dolayı, telleri optimum yakınlıkta ayarlamalısın, ekipmanla ilgili bir sorunun oldugunu zannetmiyorum, dedigin kadar az gelmesine imkan yok drive ın .

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Cevaplar için teşekkürler. Ancak sanırım ben tam ifade edemedim. Drive'ın çok çok az gelmesi değil, istediğim kadar gelmemesi söz konusu, eski köprü manyetiği Epiphone'un kendi manyetiğiydi, onun yerine Gibson Burstbucker #2 taktırdım ki araştırmalarım sonucu bu manyetiğin bayağı iyi bir manyetik olduğu sonucuna vardım. Tel yükseklikleriyle ilgili gerekli düzeltmeyi yaptıktan sonra sustain açısından farkı tespit edebildim. Drive'ın az gelmesinden kastım şu: artificial harmoniclerde istediğim sonucu alamıyorum. Deyim yerindeyse gitarı öttüremiyorum. :) Palm Mute'larda ise istediğim sertliği yakalayamıyorum.

Geri