Marshall 2203KK Kerry King'e Hangi Kabin ?

'Elektro Gitarlar' forumunda featmen tarafından 12 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

 1. Soru yeterince açık yardım bkeliyorum...

  Aklımdaki Tek Kabin : MARSHALL MC412A

  en iyi "randıman" hangi kabinle alınır ?
   
 2. duşakabin tabiiki hahahah
   
 3. Moderatörlerden sabitlemelerini rica ediyorum. İbret-i âlem. :lol:
   
 4. :taptim :taptim :taptim
   
 5. muheauhueahe süpersin adamım :lol: :lol:
   
 6. arkadaşlar burda dalgamı geçıceksınız yoksa yardımcımı olucaksınız buna bi karar verin bence... bilgi paylaşım forumundamısınız yoksa gülecek kahkaha atıcak espri yapıcak bi forumdamısınız? bunuda bi düşünün
   
 7. Amanın. :D

  Arkadaşlar latife yaparak şunu belirtmeye çalışıyorlar:

  Daha sen ne tarz bir ton istediğine karar verememişsin ki; "bu kafaya hangi kabin en iyi randımanı verir?" diye abes bir soru sormuşsun. Eğer vermiş olsaydın "aklımda ......... ton yapısı, ..... tarza yakın bir sound vs. var" der ve ondan sonra hangi kabinin bu kafaya uyacağını sorardın. Arabaya lastik sormuyorsun sonuçta.
   
 8. arkadaşım nası ne tarz bi ton istediğime karar verememişim, iyimisin sen ? ben tona karar vermesem bu amfiyi niye alıyım hiç düşündünmü? slayerin gitaristi ne tarz çalıyo acaba bunada hiç kafa yordun mu ? ?
  ben amfiden anlarsınız diye yazmadım tarzı siz dalga geçmişsiniz ... hem kendinizi kücük düşürüyosunuz hemde ayıp edıyosunuz ...
   
 9. Slayerın gitaristi çalıyor diye o amfiden sadece Slayer tonu alabileceğini düşünüyorsan, boşuna parana yazık etme hocam. Belli bir seviyedeki, fiyattaki aletleri alacak arkadaşların konuyla ilgili bilgisi olması gerekli. Sen şimdi bu amfiye AVT serisi için uygun görülmüş, nispeten "orta direk" bir kabin bağlarsan burada randımandan bahsedemeyiz. Elbette bunun da seveni vardır ama bağlayacağın kabine göre alacağın ton o kadar değişir ki, inanamazsın. Bunun için önce kabinlerde kullanılan hoparlörler hakkında araştırma yapmalı ve seçimini bu doğrultuda yapmalısın. Yoksa paranı gerçekten boşa harcarsın. Eğer bu konularda yeniyim diyorsan, ki öyle gözüküyor, önce bol bol araştırma diyorum. İnternette istemediğin kadar kullanıcı yorumları okuyabileceğin kaynak var. Sağa sola sorup hazıra konmaktansa önce kendin biraz okuyup neyin ne olduğu hakkında en azından bir fikir edindikten sonra "1960a mı alayım, yoksa muadili şu var onu mu alayım" diye sorarsan duşakabinden farklı cevaplar gelme olasılığı kuvvetle ihtimaldir. :D
   
 10. Karşı taraftan yardım bekliyorsan önce nazik olacaksın, şu ilk attığın mesaja bak. Yok soru açıkmış randımanmış. Önce adam gibi soru sormasını öğren ondan sonra yardım bekle. Ayrıca Slayer tonu istiyorsan adam ne kullanıyorsa git onu al, ne burda milleti meşgul ediyorsun.
   
 11. Madem karar verdin o zaman hem terbiyesizlik etme hem de vaktimizi çalma; git Kerry King ne kullanıyorsa ondan al.
   
 12. agresifligin ve ukalalıgın yeri yok mesajlarını inceledim gereksiz gereksiz gönderiler yapıyorsun madem cocuğun vaktinizi harcadigini dusunuyorsun o zamançek git yazma başlığa insanların kalplerinide kırma.  Konuya döncek olursak dostum kabin olayı biraz test etme olayına bakıyor sonucta Kafa elektronik devreye sahip ama sesin kanlanıp canlandıgı yer kabin o yüzden deneme şansın yoksa çoooooooook geniş çaplı bir araştırma ile kabinlerin ses karakteristigini öğrenmeye bak derim. Kerry modeli sanırım jcm 800 yada 900 üzerinden modifiyeleri olan bir model. Orange markasının kabinleri hakkında çok olumlu şeyler duyuyorum kullanıcılarından bir araştır derim.

  Zor bir işe bulaştın Allah kolaylık versin adamım:D
   
 13. Sen senelerdir onlarca forumda attığım mesajları incele ondan sonra benim hakkımda konuş. İyice çoluk çocuk forumuna dönmüş burası. Gidin kulaktan dolma bilgilerle bir şeyler yapmaya çalışın o zaman.

  Mesajlarımı incelemişmiş. Peh!
   

 14. senelerce forumlara mesajlar atmak yerine insanlar ile nasil iletişim kurulur bunu öğren. 1000 tane bilgilendirici mesaj atsan ne yazar?? Kırıcı isen değerin olmaz hic bir zaman. Ne anlattığın değil nasıl anlattığın önemlidir bunu bil.

  Ha bu arada foruma mesajlar bırakma ile bir yol katedilmediğinide canlı örneğinden öğrenmiş olduk.
   
 15. Sen de ilkokul çocuğu gibi mesajlar yazmayı bırak. Özellikle forumun bu kısmında kimsenin senin etik derslerine ihtiyacı yok. Zaten en başta dalga geçilmesinin sebebi, forum kurallarında yazmasına rağmen, sabit başlıklar dururken, hala ısrarla kişisel soruları için veya alım satım için başlık açan bir takım insanların olması. Bu başlığın sabitlenmesi gerekir lafı da mizasen bir laf olsa dahi aslında dalgasına söylenmiş olsa dahi ufaktan bu forumda takılan insanların isyanı olarak değerlendirilebilir. Yurtiçi ve yurtdışında üyesi olduğum birkaç forum var ama birtek bu forumda insanların bu kadar forum kurallarını okumayacak kadar "sıfat" olduğu bir forum görüyorum. Zaten bu başlık moderatörler tarafından görüldüğü zaman kitlenecek. Biz de biraz dalgamıza baktık. Bu başlığı açan arkadaşa da bir daha böyle başlıklar açmaması gerektiğine dair ilginç bir anı oldu.
   

 16. Ben ilkokul çocuğu gibi mesajlar atmıyorum kimseyede etik ders vermiyorum. Haklısın çocuk gitmiş hatalı bir başlık açmış ama sizin onunla alay etmenizde forum kurallarına aykırı bir durum. Hiç cevap'da vermeyebilirdiniz. Saygı'yı hatırlatmak insan olmanın bir zorunlulugudur. Benim burdaki kimseyle bireysel bir sorunum yok.
   
 17. Kimlere nasıl mesajlar attığımı, kaç kişiye nasıl yardımcı olduğumu, uslubumu ve kişiliğimi bilenler biliyor. Senin gibi bir kişi de varsın bilmeyiversin. Bilmesine de gerek yok kanımca.
   
 18. ben size şöle söliyim... 2 haftadır araştırdıgım forumları vs vs satıcı sayfaları satılık ilanları aramadıgım yer kalmadı.. haa dıyosunuzki sen hiç birşey bilmeden buraya gelıp hazıra konuyorsun.. ben size hiç bişey demem ben sizden yardım için bu konuyu açtım fakat sizin yaptıgınız alay etmek dalga geçmek... burdan çıkarılıcak sonuç şudur ki bu konuya dalga geçerek yaklaşanlar çocuktur... -15 yaşındadırlar eğer ki siz diyosanız 15 + yım ben size sadece aile terbiyesi derim... biliyorum aile terbiyesini vs vs konuları burda tartışılmayacagını ama siz konuyu en başından sonuna kadar öyle bir yere getirdiniz ki cevap yazarken bile bu çocuklarla muhattap olma diyorum içimden... bu konuya cevap yazarak,dalga geçerek belki hahaha diye gülüyosunuz ama sizinde başınıza böyle bir olay geldiğinde, illa bu gitarvs olmuyabilir hayat bu herşeyolur... böle bişi başınıza geldiğinde anlıyacaksınız,şuanda çocuksunuz ama ilerde görüceksiniz... neyse konumu *iç ettiğiniz için teşekkür ederim , tek amacım doğru duzgun bi cevap alabilmekti.. ama artık cevap alsamda değer vermem çünkü müzikle alakası olmayıpta foruma cevap yazan bir çok kişi varmış bunuda öğrenmiş oldum ... nathrizarri arkadaşım üzerine alınmassan sevinirim...
   
 19. Sizi -15 ler sizi... :)
   
 20. Sen de o zaman cevap almak istediğin bu forumun kurallarını öğrenirsin ondan sonra sorunu ilgili başlığın altına yazarsın. Biz de seve seve bildiklerimizi seninle paylaşırız.
   

Bu Sayfayı Paylaş