Underrated Gruplar/Müzisyenler

Nasty Savage

80'lerde aktif Florida'lı death'imsi thrash grubu... pek video yok ama dinlemek için bulursunuz. Bir ara keşfedip epey sarmıştım, bugün artık çok ilginç sayılmaz ama ismi unutulmasın.

underrated overrated tabirini sevmiyorum, Türkçesi'ni tercih ederim.
İlgili duyarımı kastıktan sonra devam ediyorum
Made bahsi açılmış Coroner, İsviçreli thrash metal grubu. Celtic Frost'un bile İsviçreli olduğunu bu sayede öğrendim. Senelerdir thrash dinleyicisi olmama rağmen isimlerini 3-4 ay önce mi ne duydum. Acayipler, 2-3 albüm açıp dinleyin derim
Savatage tabii ki gözümün bebeeeee :D Özellikle Criss Oliva albümleri

İlk 1993 Metallica İstanbul konserinde alt grup olarak çıktıklarında tanışmıştım The Cult ile,melodik riff leri ile özel hayran kitlesi oluşturdular ama yapılamayan PR mı,gözden uzak yaşamak isteyip Budizm e falan bulaşmaları mı bir türlü o eşiği atlayamamış bir grup oldu.

underrated overrated tabirini sevmiyorum, Türkçesi'ni tercih ederim.
İlgili duyarımı kastıktan sonra devam ediyorum
Made bahsi açılmış Coroner, İsviçreli thrash metal grubu. Celtic Frost'un bile İsviçreli olduğunu bu sayede öğrendim. Senelerdir thrash dinleyicisi olmama rağmen isimlerini 3-4 ay önce mi ne duydum. Acayipler, 2-3 albüm açıp dinleyin derim
Savatage tabii ki gözümün bebeeeee :D Özellikle Criss Oliva albümleri
Kusura bakmayın alışkanlık olmuş.Ben de çok kızıyorum normalde böyle şeylere de o an öyle yazmışım.Teşekkürler tavsiye için Savatage özellikle çok sevdiğim bir gruptur.

Biraz da crossover/thrash paylaşalım

Sargent "D" and the S.O.D. - Stormtroopers Of Death​

666Teen - GamaBomb​

The Killing Joke - GumoManiacs​

Surgery - Nuclear Assault​

Close to Toast - Iron Reagan​

Piss out My Ass - Lost Society​

Sgt. Says Kill - Evil Army​

The Ultra-Violence - Death Angel​

Skull Fracturing Nightmare - Demolition Hammer​

Merciless Death - Dark Angel​

Through Eyes of Glass - Forbidden​

Baptized by Fire - Hirax​

66'fucking'6 - Onslaught​

Hunter-Seeker - Warbringer​

Power Thrashing Death - Whiplash​

Hammerhead - Flotsam And Jetsam​

Metallica ve hatta Kirk Hammett Bay Area Thrash'in lider grubudur ama o dönem farklı bir dönemdi... Exodus, Violence, Testament gibi gruplar San Francisco ve Berkeley merkezli olarak yeni bir dönem başlatıyorlardı. Sonra ticari başarı geldikçe Met çizgisini değiştirdi. Severim ayrı ama Exodus'a olan gönül bağım asla yoktur Met'e. Tabi Testament, Machine Head vs de.

İlgilenen varsa tüm hikaye burada;

Bugün izledim bu arada çok bilgilendirici bir belgesel olmuş mükemmel.

Ustam Municipal Waste bayağı biliniyor aslında.Yeni Big4 gruplarından birisi diyorlar hatta.Havok-Municipal Waste-Toxic holocaust-Lich king modern big 4 olarak geçiyor.Ama yalan yok çok sağlam grup hatta modern big 4 aralarında en sevdiğim municipal wastedir.Yaptığım thrasher ceketimde kocaman patchi var hatta arkasında :D

thrash demişken 80'ler teutonic thrash dönemi atlanmasın ... Kreator, Sodom, Destruction, Exhumer Holy Moses ve elbette Tankard

ve gelmiş geçmiş en sevdiklerimden ANGEL DUST... kayıt kötü ama grubun iyi dönemi buydu:

Geri