BOSS KATANA ses kalitesi ??

Arkadaşlar yaklaşık 1 ay önce zuhalmüzikten boss katana 100 ve fender american pro 2 strat aldım.Boss katanayı övmeyeni görmedim şimdiye kadar denemek istedim.Geldi kutudan çıktığı gibi kurdum bilgisayar bağladım ama tonlar gerçekten kötü.Nasıl anlatılır bilmiyorum ama Karanlık Sıkıştırılmış ve olması gerektiği gibi değil.Örnek olarak clean channel olması gerekenden çok daha sıcak istersen trebleyi fulle gain i 0 a çek bassı kapat hala warm hala warm. Videolarda gösterdikleri 30 gain li 50 treble li clean channel cam gibi halbuki ben gaini 0 lıyorum trebleyi fulluyorum elimde fender american strat bırak camı boru gibi ses bune ya. clean channela built in distortion channel koyuyorsun ses duyulucak dinlelicek gibi değil. youtubedan googledan binlerce patch indirdim aynı gitar aynı amfi adam mixe koymuş amfiyi mikrofonlayıp adamın kullandığı patchi indiriyiorum adamınkiyle uzaktan yakından alakası yok ?? binbir çözüm aradım sneaky amps patchlerini indirdim yine aynı şey fxfloorboard indirdim yine aynı eq ları ayarla ayarla yapmadığım kombinasyon kalmadı bir tık iyileştiriyo sesi ama tatmin edici değil. hem ben her ton yapmak istediğimde en basit şarkı için 1 saat eq mu ayarlayacağım.İstediğim tek şey amfiyi fişe takdığım gibi sultans of swings çalacağım diyelim clean i aç azıcık treble ver mid kıs gaini 20 30 lara indir çal yok öyle bişe afedersiniz bok gibi bir ton. Alalı bir ay oldu acaba ürünmü bozuk diyeceiğim ama bilemiyorum göndermeden denemişlerdir diye düşünüyorum veya umarım öyle olur bilmediğim bişeyler var amfi hakkında burayada buyüzden geldim. Umarım benim bilmediğim bişeyler vardır bilen aynı sorunu yaşşayıp düzelten biri varsa yardımcı olabilirse minnet duyarım

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Jack tam oturuyor mu yuvasına filan diye sorayım. Bu dediklerini zerre anlamadım. Kral gibi amfi…
jakla ilgili sıkıntı yok gitar yeni kablo yeni ben anlatamadım zaten nasıl anlatacağımı bilemedim ama redditen birininden aynı sorunu varmış şöyle anlatmış :

1-hey so I caved into the hype and ordered a katana 50. it arrived and I updated it. im finding that it sounds almost good but quite muffled no matter how much treble and mid I add and how much bass I remove.

I am using a yamaha strat that on other amps sounds quite bright. did anyone else have this experience? Ive seen some people say to wait until it breaks in before worrying. any advice?

2-

Boss Katana 50 MKII sounds too dark & muffled , even with Bass rolled off & Treble cranked . Is there something that can be done about this? Swap the speaker?​

3-

Boss Katana MKII Sounds Muffled​

renderTimingPixel.png

I recently bought a Boss Katana MKII and have been messing around with it for the last couple of weeks. I've tried different patches and EQing the amp myself, but whatever I do, it just sounds way too muffled and dark. Whenever I try to add distortion to any channel, the sound is just too muddy and I don't know what to do about it. Adding treble doesn't make it any better because it just makes the sound even worse. Do you guys have any EQ tips for the Katana MKII? Thanks. Sorry if this is a noob question.
renderTimingPixel.png

factory reset yap sıfırlansın... tek aklıma gelen bir şekilde global eq ayarları filan bozuldu anlamsızca bazı frekanslara CUT filan koydu ya da Gate ayarları sapıttı... fiziksel olarak da hoparlörün bağlantıları hasarlı filan olabilir....?

0.5, 50 ve 100w üç ayarda da aynı şeyi yapıyor mu mesela onu test et, belki fiziksel knob'da sorun var mesela tam yerine gelmiyor başka watt ayarında düzelebilir...?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
factory reset yap sıfırlansın... tek aklıma gelen bir şekilde global eq ayarları filan bozuldu anlamsızca bazı frekanslara CUT filan koydu ya da Gate ayarları sapıttı... fiziksel olarak da hoparlörün bağlantıları hasarlı filan olabilir....?

0.5, 50 ve 100w üç ayarda da aynı şeyi yapıyor mu mesela onu test et, belki fiziksel knob'da sorun var mesela tam yerine gelmiyor başka watt ayarında düzelebilir...?
kutuyu açtığımdan beri böyle factory resete gerek yok ve evet her güç ayarını denedim birşey değiştirmiyor fiziksel knobda sorun olduğunuda düşünemeyiz tone studiodan da ayarladım kaç kere global eq kapalıykende devam ediyor global eq ile alakası yok gate sesi bozamaz zaten gate ne alaka anlayamadım ?

gate sesi bozamaz zaten gate ne alaka anlayamadım ?
aklıma gelen parametrelerden biri... denersin etki etmiyorsa o değil dersin... halı sahada ekürinleymiş gibi neeealaka kanka diye iletişim kurmazsak sevinirim ....

ilk başta Karanlık ve Sıkıştırılmış diye tanımlamışsın sesi.... Türkçe'de allahın kulu bu tabiri kullanmaz, sonra ingilizce dark & muffled yazmışsın... önce ingilizce problem bulup sonra onu dilimize çevirip bize geri mi soruyorsun onu da anlamadım...

son olarak Katana genelde koyu karakterli bir amfidir, cısıl cısıl Fender sesi çıkmaz, daha fazlası için yazarak bir tepitte bulunamıyorum... kolay gelsin.

kutuyu açtığımdan beri böyle factory resete gerek yok ve evet her güç ayarını denedim birşey değiştirmiyor fiziksel knobda sorun olduğunuda düşünemeyiz tone studiodan da ayarladım kaç kere global eq kapalıykende devam ediyor global eq ile alakası yok gate sesi bozamaz zaten gate ne alaka anlayamadım ?
Bu noktada akla gelen sadece 2 şey var.
1)Speaker. Belli bir seri hatalı mı acaba diye düşünmeden edemiyor insan.
2)Siz vintage ve parlak tınılı amfilere alışkınsınız ve bu dijial modelleyici size göre değil. Aynı şikayeti yazan arkadaşlar için de durum bu olabilir.

Buraya ton örneği koymak iyi olur. AYNI AYARLARDA bir başkası da kayıt alıp kıyaslama yapılabilir.

Sorunun istediğin tonu alamamaksa, sana tavsiyem Katana Librarian uygulamasını indir ve satın al. İçindeki sneaky amp seçeneklerinden tonlar belirle ve kanallara ata devam et(25 farklı amfi modellemesi sunuyor, bak pedal demiyorum). Özellikle lead ve brown kanalını boostlamadan aradığım tonu bulamadığımı düşünüyorum. Ben Librarian ile rectifier modellemesini atadım crunch ve rock tonlarıma, Clean için Matchless modellemesini yaptım devam ediyorum. Ama eq butonların çalışmıyorsa @solitude71 hocamın dediği gibi bi reset at yoksa hala sorun varsa aldığın yere götür bi.

onu da yazdım.... arkadaş heyecanını bastırıp okursa belki kontrol eder... mesela usb'den ses kartına ve/veya kulaklıktan da bozuk ses mi veriyor gibi...
Facebook üzerinden bir Quad Cortex kullanıcısı, Helix ile çok kolay ton aldığını, Cortex ile NE YAPARSA YAPSIN düzgün ton alamadığını söylemiş ve "Ne yapayım ?" diye sormuştu. Cortex de güya şu anda endüstri standardı. Kendi sınıfının en pahalı cihazı.
Bence bu dijital meretlerin de bariz karakterleri var ve herşey herkese uymuyor.

Alalı bir ay oldu acaba ürünmü bozuk diyeceiğim ama bilemiyorum göndermeden denemişlerdir diye düşünüyorum veya umarım öyle olur
Zuhal müzikte böyle bir dünya yok. Alır deposuna koyar içinde ne var ne yok bakmaz satar.

Katana 100 derken mk mı ? mk2 mi ? sorun büyük ihtimal cihaz da. Eline al zuhal mağazasına git ve aynı ürün ile seninkini yan yana koy ve kıyasla. Yoksa sittin sene sen bunu zuhale anlatamayacaksın. Sana daha önce alınıp iade edilmiş bir ürünü dahi gönderme ihtimali var.

Geri