5-5,5k bandına hangi basslar tercih edilmeli?

Bass'a başlamayı düşünüyorum, ufak birşeylere baktım lakin manyetikler vb. hakkında pek bir bilgim olmadığı için çok bir şey anladığımı söylesem yalan olur.

Genelde metal türü dinleyen biri olduğumdan metal türünde çalmayı düşünüyorum. Belirttiğim 5000-5500TL civarına nasıl bir bass tercih etmeliyim, manyetiği falan ne olmalı?

• Konu Sahibi Konu Sahibi

bana göre bu tarz aktif manyetikli bir bassı ikinci el alabilirsiniz. cort özelinde kore malı olanı tercih etmenizde fayda var.
Teşekkürler, lakin hem 2. el satanların fiyatı kabartmasından dolayı bu fiyata böyle bir ürün bulmam zor, hem de pil vesaire derdinden dolayı pasif manyetikli bir bass arıyorum. Belirtmeyi de unuttum kusura bakmayın ama sırf metal çalmayacağım. Bu yüzden biraz araştırdım ve PJ manyetik bana uygun göründü.

aktif ve pasif manyetik farklı lezzetler.... bu kriterle cihaz alınmaz.... aktif bir manyetik kaliteli bir pil ile her gün 2 saat sahne alsan bile en az aylarca gider, ev hobisi olarak çalıyorsan 1-2 sene gider... pil masraf değil yani... öyle el feneri gibi 3 saatte bitiriyor zannetme

O biraz işin bahane kısmı gibi oldu :) Açıkçası pasifin sesi ve tonu daha hoşuma gidiyor.

yani müzikde ton biraz zevk işi,
iron maiden seviyorsan adam jazz bass çalıyor.
slayer seviyorsan aktif manyetikli esp,

metalden kastın ne bilmiyoruz ki, ben alayım her türde müzik tonu yakalayım diye birşey yok zaten.

yani müzikde ton biraz zevk işi,
iron maiden seviyorsan adam jazz bass çalıyor.
slayer seviyorsan aktif manyetikli esp,

metalden kastın ne bilmiyoruz ki, ben alayım her türde müzik tonu yakalayım diye birşey yok zaten.

Her tonu alamayacağımız zaten bariz bir şey. Birkaç video izledim, jazz manyetik tam da istediğim tonda diyebilirim. Slap'de de kulağıma gayet iyi geldi tonu. Sanırım tercihim jazz'den yana olacak, bu bütçeye göre en iyi bass tercihi ne olur?

Bass'a başlamayı düşünüyorum, ufak birşeylere baktım lakin manyetikler vb. hakkında pek bir bilgim olmadığı için çok bir şey anladığımı söylesem yalan olur.

Genelde metal türü dinleyen biri olduğumdan metal türünde çalmayı düşünüyorum. Belirttiğim 5000-5500TL civarına nasıl bir bass tercih etmeliyim, manyetiği falan ne olmalı?
Merhaba eğer almayı düşünürseniz bende satılık bass gitar var 4750 TL ye satıyorum amfiyle beraber

Geri