Reverb.com sitesinden gitar almak.

reverb.com da birebir istediğim elektro gitarı alacağım ve kargo ücreti dahil ücret 185 dolar tutuyor. buraya gönderdilirken gümrük olayları tarzı şeylerle uğraşmam değil mi? direk ptt ile teslim alırım diye düşünüyorum ama bilgisi olan yazarsa çok mutlu olurum.

Değişen gümrük yasasına göre; yurtdışından yapacağınız 150 Euro/Dolar ve üstü alışverişler için ithalat işlemi yapmanız gerekiyor. PTT çalışanları kargo ücretini bu tutara dahil edip veya etmeyip işlemler yapabiliyorlar. Bu durumda da ya vergileri ödeyip alabiliyorsunuz ya da ithalat işlemi yapmanız gerekiyor. Vergi oranları da gelen ülkeye ve ürünün türü veya menşei ülkesine göre değişiklik gösteriyor. Detaylı bilgi almak için Thomann'dan Alışveriş konusunu geriye doğru okuyabilirsiniz. Benim tahminim büyük ihtimalle gümrükte takılır ve ithalat işlemi yapmanız gerekir. Alışverişinizin tutarına yakın da bir masrafınız olur.

kesinlikle thomann başlığını oku... son 15-20 sayfa özellikle ..... üstelik thomann gibi bilindik bir alışveriş sitesi değil de reverb olunca bir de onu izah etmekle uğaşma ihtimalin olabilir.... gümrük personeli bugüne kadar iyi kötü thomann,amazon vs duymuşluğu vardır da reverb pek sanmıyorum...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
kesinlikle thomann başlığını oku... son 15-20 sayfa özellikle ..... üstelik thomann gibi bilindik bir alışveriş sitesi değil de reverb olunca bir de onu izah etmekle uğaşma ihtimalin olabilir.... gümrük personeli bugüne kadar iyi kötü thomann,amazon vs duymuşluğu vardır da reverb pek sanmıyorum...
thomann dan alsam problem olur mu peki thoman dan alırsamda 153 euro

Reverbden alırsan sorun çıkma olasılığı çok yüksek. Mağazadan Faturalı ürün alırsan anca gümrük işleminden geçer. Ikinci el eğer satan kişi mağaza degilse-fatura kesmezse olmaz.

Son düzenleme:
Kimin neyi nereden kaca alacagi beni ilgilendirmez ama madem konu acilmis, cok merak ettim alacagin gitar nedir ? (samimi olarak soruyorum, yanlis anlasilmasin)
yani 185 dolarlik bir gitar ancak giris seviyesi birsey olur ve ne yurtdisindan almaya nede aldigin riske deger.

Türkiye sınırları dışından 150 yuro ve üzerinde ne alırsan al KOL gibi vergi masraf cart curt ödeyeceksin. Özeti bu.

Ha kaç para tutar bunlar ne masrafıdır falandır filandır da soracaksan da eğer sorma güzel kardeşim sorma. Kimse sana net cevap veremez. Memurun kafasına göre yapacağı işlemlere göre belli oluyor.

Ama en net olanı yazayım aldığın ürünü türk lirasına çevir bunun üzerine de %20 vergiyi KOY çıkan rakamın üzerine de daha da masraf eklenecek bunu da bil. Bu masraflar da ne dersen noter gümrük müşavirlik ücreti ve memurun tutumuna göre başkaca ek vergi falan filan fıstık.

Kimin neyi nereden kaca alacagi beni ilgilendirmez ama madem konu acilmis, cok merak ettim alacagin gitar nedir ? (samimi olarak soruyorum, yanlis anlasilmasin)
yani 185 dolarlik bir gitar ancak giris seviyesi birsey olur ve ne yurtdisindan almaya nede aldigin riske deger.
amaç zaten yurtdışından almak. 25 bin liralık meksika fenderler 10 bin tl ye alınıyor. gerçekten bu konuları bildiğinden emin misin?

amaç zaten yurtdışından almak. 25 bin liralık meksika fenderler 10 bin tl ye alınıyor. gerçekten bu konuları bildiğinden emin misin?
Cahil, üşengeç, hazırcı bir toplum oluşturuldu 21 yılda. Sorgulamayan, araştırmayan. Koyun etmişler insanları.

İnsanlar senin başına neler geleceğini açıkça yazıyor anlatıyor. Forumda bu konu ile ilgili alış veriş deneyimi olanların başına neler geldiği ne paralar ödediği de açık açık yazılmış.

Ama haspam ne yapacak ? illa kastıracak kendini.

Koçum senin o 10 bin liraya heveslendiğin gitar sınırdan geçtiği an en az 24 bin lira olacak o da resmi faturası olursa. Ha 2. el de sana kimse fatura veremeyeceği için o gitar sana teslim bile edilmeye bilir. Edilse bile daha yüksek paralar ödemek zorunda kalabilirsin.

İnsanlar seni birey sanmış yardımcı olmak istemiş neyin kafasını yaşıyorsun sen.

Yörü git.

Cahil, üşengeç, hazırcı bir toplum oluşturuldu 21 yılda. Sorgulamayan, araştırmayan. Koyun etmişler insanları.

İnsanlar senin başına neler geleceğini açıkça yazıyor anlatıyor. Forumda bu konu ile ilgili alış veriş deneyimi olanların başına neler geldiği ne paralar ödediği de açık açık yazılmış.

Ama haspam ne yapacak ? illa kastıracak kendini.

Koçum senin o 10 bin liraya heveslendiğin gitar sınırdan geçtiği an en az 24 bin lira olacak o da resmi faturası olursa. Ha 2. el de sana kimse fatura veremeyeceği için o gitar sana teslim bile edilmeye bilir. Edilse bile daha yüksek paralar ödemek zorunda kalabilirsin.

İnsanlar seni birey sanmış yardımcı olmak istemiş neyin kafasını yaşıyorsun sen.

Yörü git.
baban yaşında adamlarla konuşurken saygılı olmanı öneririm. gitar için ödeyeceğim ödenecek kargo harici 18 lik vergi tutarıyla 25 binlik gitar 15675 tarzı bir sayıya alınıyor. direk vergi dairelerini ararsan sana zaten aşağı yukarı ödeyeceğin ücreti söylerler. hayatında bir arada göremeyeceğin parayı başkaları mantıklı değerlendirmek istiyor diye kıskanmana gerek yok.

50 yasindayim, yaklasik 18 yasindan beride amator olarak gitar calip, muzikle ilgileniyorum ve hayatimin bir yarisini yurtdisinda yerlesik gecirdim, senin icin yeterli mi ?
bak hala konuyu bilmiyorsun. ki 50 yaşında bir adamın gitar calmasıyla övünmeside ayrı komik. konu yurtdışı vergilendirmesi ve getirtme ücreti. bak yukarıda yazdığım açıklamada neredeyse 9 bin 500 liralık bir kar ile gitarı teslim alabiliyorum ve böyle yapmış insanlar da var zaten. bence 50 yaşında olduğunu ve gitar çaldığını söylemek yerine kendini geliştir.

Geri