Reaper Ayarlar Tam Ama...

Selamlar reaper bilgisi olan veya bu konuda uzaktan destek verebilecek tanıdığınız arkadaşlara a yönlendirirseniz sevinirim. Birazdan anlatımım bitince aşağıda vermiş olduğum görselleride inceleyerek bana destek olabilecek bro lar lazım.
Konumuz: Tiktok mobil üzerinden canlı yayın yaparak kitlelere ulaşmak
Kullandığım cihazlar: Maonocaster E2 Mix Kartı - Comica ws60 combo-tx ve fifine am8 mikrofon
Softwear: Reaper ve OBS

Problem sebebi: Bütün kablo ve softwear içindeki ayarlar yapılmış olmasına rağmen sebebini bilmediğim bir şekilde reaper üzerinde oluşturduğum fx ler aktif olarak canlı yayına yansımıyor. Ses akışı olduğunu görsellerde görebilirsiniz. Bana uzaktan ücretli olarakta destek verebilecek arkadaşlar olursa sevinirim.

Dosyalar

• WhatsApp Image 2023-03-22 at 16.08.01.jpeg
    WhatsApp Image 2023-03-22 at 16.08.01.jpeg
    127.6 KB · Gösterim: 81
  • WhatsApp Image 2023-03-22 at 16.07.38.jpeg
    WhatsApp Image 2023-03-22 at 16.07.38.jpeg
    131.4 KB · Gösterim: 81
  • Screenshot_4.jpg
    Screenshot_4.jpg
    192.3 KB · Gösterim: 77
  • Screenshot_6.jpg
    Screenshot_6.jpg
    158.2 KB · Gösterim: 87
  • Screenshot_7.jpg
    Screenshot_7.jpg
    139.4 KB · Gösterim: 69
  • Screenshot_8.jpg
    Screenshot_8.jpg
    40.2 KB · Gösterim: 64
  • Screenshot_9.jpg
    Screenshot_9.jpg
    44.6 KB · Gösterim: 72
Ekipmanınız konusunda bilgim yok, açıkçası görselleri de detaylı incelemedim ama anladığım kadarıyla şurada konuşulan olayı çözmeye çalışıyorsunuz, sorun ayarlardan değil yani, daw içindeki sesleri dışarı aktarabilmeniz gerek onun için de şurada açıklamalar var:

En güncel konu bu yani ama eminim ki birçok kez cevaplanmıştır.

Reaper'daki sesi OBS'e göndermek için Reaper içinde bulunan ReaStream Vstsini kullanın, tabi bunun tek sürümünü indirip OBS'de de tanıtmanız lazım, bunu yaptıktan sonra Reaper'daki master çıkışı artık OBS'de duyabilecek, kaydedebilecek ve canlı yayına gönderebileceksiniz.

Reaper'daki Reastream plug-in den Send seçeceksiniz, küçük kutucuktan da Local Broadcast seçeneğini.
Obs'de de ses yakalamayı seçip , filtrelerden Vst olarak Reastream seçip , Recieve yapmanız gerekiyor.

şurada anlatmış.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Reaper'daki sesi OBS'e göndermek için Reaper içinde bulunan ReaStream Vstsini kullanın, tabi bunun tek sürümünü indirip OBS'de de tanıtmanız lazım, bunu yaptıktan sonra Reaper'daki master çıkışı artık OBS'de duyabilecek, kaydedebilecek ve canlı yayına gönderebileceksiniz.

Reaper'daki Reastream plug-in den Send seçeceksiniz, küçük kutucuktan da Local Broadcast seçeneğini.
Obs'de de ses yakalamayı seçip , filtrelerden Vst olarak Reastream seçip , Recieve yapmanız gerekiyor.

şurada anlatmış.

Teşekkür ederim ama daha sonuca varamadım.

Geri