29 mart 2009 yerel seçimleri

Melih Gökçeği tekrar seçen sevigili vatandaşları tebrik ediyorum!!!
Sarıyer belediyesini uzun süre sonra Chp kazandı, buda benim tesellim oldu. Ayrıca devlet eliyle kürtçe kanal açıp çeşitli tavizler verince dtp(pkk) nin yükselişi durmuyormuş!

Tasiyici_Cats demiş ki:
yazık asıl koyunlar akp ye oy verenler değil chp ye oy verenlerdir.

yukarıda bi arkadaşın yorumunu tehlike olarak belirtmişsin, senin yaptığın bu yorum yangın o zaman. Demokratik solcular tam anlamıyla chp'ye veya dsp'ye güvenmeseler dahi chp ye veya dsp'ye oy atmayıp ta "zaten bu memleketin çivisi çıkmış" deyip akp'ye mi oy atsalardı?
sol ve sağın olması yanlış şeyler değillerdir, sol ve sağ olacaktır da, şahsen benim tam anlamıyla, takiye yapmadan solcu bir siyaset güden bir hükümet istemem tehlike değildir, bir değişim, bir aydınlanma hareketi istemem tehlike değildir. İdeolojiler her zaman varolacaktır, 2009'da da varolacaktır, 2059'da da ve insanların bunu dile getirmesi yanlış ve tehlike değildir.
bunca şey dedikten sonra bazı akp'lilerin akp'ye oy attıklarını inkar ederek takiye yapar gibi takiye yapmıcam, evet oyumu chp'ye verdim, oyumu kılıçdaroğlu'nun dürüstlüğüne, hayatımda ve bu memlekette görmediğim kadar halktan yana olan tavrına, naifliğine verdim oyumu.
bir chp partizanı olmasam bile sosyal demokrasiye güvenen ve illa chp'nin ne kadar sol olduğu tartışmasının yapılmak istendiği ortamlarda da chp'nin kendini revize etmekte çok geç kaldığını, akp'nin akını bokunu karıştırmaktan başka birşey yapmadığını, çarşafla marşafla kuran kursuyla akp'den farkı kalmadığını ve bu çizgide gittikçe sol bir parti olma hüviyetinden uzaklaştığını savunan birisiyim ve benim gibi düşünüp te bir sürü kişinin chp'ye oy attığını da biliyorum, napalım yani akp'ye mi atsaydık biz de?
bu ülkeye, bölücülüğü solculuktan ayırma kabiliyetine sahip, günü kurtarıcak politikalardan uzak durup, uzun vadede ülkenin kurtuluşunu düşünen, dışa bağımlılıktan kurtulmamızı sağlayacak, tam bağımsız bir ülke olma yolunda her geçen gün emin adımlar atacak, her türlü çıkar-menfaate-rüşvet gibi kirli senaryoları bitirebilecek, "önce halkım" diyebilecek, ülkedeki tüm etnik grupların birarada kardeşçe yaşamalarını sağlayacak birleştirici bir sol parti lazım, kimse kusura bakmasın, bu memleket sağ partilerden çok çekmiştir, bu memlekete yepyeni bir vizyonlu bir sol lazım, artık chp ile dsp mi birleşir, chp'nin başına gümbür gümbür bir lider mi gelir, yoksa dsp nin mi başına gelir bilmiyorum...

Kılıçdaroğlu kazanamadı ama arkasında sağlam bir kitlenin güvenini kazandı. Kılıçdaroğlu-Gürsel Tekin ikilisi Chp'nin başına geçerse sadece parti adına değil Türkiye adınada güzel günler umudu olabilir.
Artık sağ partilerden hakikaten gına geldi çünkü.

DarkLegacy demiş ki:
Ben versin demiyorum. Sol geçinen bir partinin neden buralarda olmadığına dikkat çekmek istiyorum. Demek ki CHP sol bir parti değil. Daha doğrusu, ideolojik eksenin neresinde olduğu belli değil çünkü ne yaptıklarını kendileri de bilmiyorlar.

chp için güzel bir tanımlama.

tabi ki chp içinde sol ideoloji benimsemiş insanlar da vardır. ancak partinin genel anlamdaki yapısının solculukla pek alakası yok; daha çok "burjuva solu" gibi. altı ok un altısına da hakaret ediyorlar bence.

valla kusura bakmayında saçmalamışsınız.işi sağa sola getirmişiniz.isterseniz sayalım abi sağ partiler ne yapmış sol partiler ne yapmış.herkez herşeyin bilincinde bence.ben işin sağında solunda değilim ama gerekirse karşı taraf olmak için sağı savunurum yani sorun değil 1-2 kişi aydınlanacaksa hiç problem değil.hala hazırda akp nin yükselişinden kendine hiç paye vermeyen sizin kitleniz malesef memleketi bu hale getirdi.suç kimin abi siz söyleyin ya.chp nin bütün sıçmalarına rağmen ona oy verenler mi chp yi görüpte bu kadar eşşeklik olmaz deyip oyunu dsp ye dp ye vs veren amaçsız oy kullananlar mı?çok basit ya türkiye cumhuriyeti nin başına gelmiş en berbat en basiretsiz en kötü muhalefet partisi dir şu anki chp.bunu kabul etmediği sürece chp bu şekilde yenilgilere bu sefer bizi 2 ye katlayamadılar diyen sürekli yalan söyleyen yöneticilerden KURTULAMAZ.inanamıyorum bunu nasıl görmezsiniz yahu.ideoloji bu kadar basit mi yani?ben sol görüşlü biriyim diyelim ve görüyorum ki en büyük sol parti akp yi en çok güçlendiren parti.bu durumda ne yapmalıyım.tabiki başarısız olan chp muhalefetine bir son vermeliyim.adam gibi bir parti yi muhalefet yapıp akp nin düşüşünü keyifle izlerim.bundan daha basit bişey yok.siyaset budur.bizim en büyük eksiğimiz bu.körü körüne ne olursa olsun benim oyum belli.başında kim olursa olsun kime yararsa yarasın benim oyum bellidir.bu zihniyetle bi BOK olmaz.aynen devam edin.bi sonraki seçimlerdede akp yine tek başına iktidar olur.

ayrıca şunuda ayrıca söylemek istiyorum.tv lere çıkıp elektrik gitti şu oldu bu oldu dersinde be kardeşim bütün halkı göreve çağırıyorum ve seçim noktalarına gitmelerini istiyorum demek ne demek?bu resmen halkı isyana teşviktir ve gördük neler olduğunu.yazık bu kadar koyun olabiliyor olması inanılmaz.sne düşünüyordu ki oraya gidenler.her seçim noktasında bütün partilerin adamları vardır.yani hiç yoksa en az 3-4 parti görevlisi olur.kimse kimseye oy moy çaldırmaz yani polis ysk herkez bu işin içinde olsa çalışamnlar buna izin vermez.çalışsaydınız öyle bir işte hayatınız boyunca imkansız olduğunu görürdünüz.zaten sayılır sayılmaz sisteme işleniyor.yani önce elle bir evrağa ardından pc ye işleniyor.her aşamasından en az 5 resmi belge veya sisteme işlenir.saçmalık :D şuanda tv de chp liler var sanki kazanmış gibi.bu bile beni çileden çıkartmaya yetiyor.siz nasıl tahammül ediyorsunuz inanamıyorum.ben akp li olsam ağzımla gülmem bunlara açık sölim.

ayrıca söz konusu devlet yönetimi oldumu ideoloji ilk sırada olmaz kanısındayım.ne demek yani sol parti gelsin.iyi bir sağ parti gelse ve gerçekten iyi yönetse bile ona oy vermeyip sola mı vereceksiniz?o derecede mi saplantılısınız siz.en çok korktuğum insandır böyle körü körüne herhangi bişeye inananlardır.böylesiyle ben tartışmam ki temennim buralarda öylesi olmasın

Tasiyici_Cats demiş ki:
Slaytanic demiş ki:
kusura bakma ama en az %50si abdullah öcalanın serbest bırakılmasını isteyen bir halk kesimi bir zahmet chpye oy vermesin. bir ülkeye 2 bölücü parti yeter.
bu kadar saçma bi yorum görmedim ben.bu zihniyetle bi bok olmaz zaten onuda söylim yani.neresi oy verecek pardon?ortada bi başarısızlık varsa oda chp nindir.şunu herkez bilirki akp nin başına gelmiş en iyi şey deniz baykal ve onun salak çatısıdır.kimse bi başarı aramasın.oyu 3 düşmeş 5 çıkmış bırakın bu işleri.adamlar %40 oy alıyorlar hala daha oyları düştü diyrlar bu kadar eziklik olmaz.yahu biride çıksın başarısızlıktır daha çok çalışmalıyız stratejimizi değiştirmeliyiz desin ya.ya kriz olmasaydı ne olacaktı?heralde %60 falan alırdı akp o zaman.bırakın bu işleri.deniz baykal bu partinin başında olduğu sürece chp nin alacağı oy en baba bu daha fazla olmaz.artık bu işin sağı solu kalmadı.gerekirse chp-dp gibi partiler birleşip hem sağı hem solu kucaklayan tamamen yeni ve dürüst insanlar bir parti kuracaklar ve bir sonraki seçim için çalışmalara başlanacak.yoksa daha 3-4 dönem akp iktidar olur ve ne acıdır ki cho bu başkan ve bu çatıyla gelip iktidar olacağına akp olsun daha iyi.o kadar nefret ediyorum chp nin şu anki halinden.yazık böyle bir siyasi parti bu kadar güçlü bir geçmiş bu kadar basiretsiz ve başarısız bir şekilde yönetilsin.ayrıca şaşırıyorum gerçekten chp ye veya diğer siyasi partilere umut bağlayanlara.

CHP gibi köklü bir partinin başında doğru dürüst bir adamın olmamasının nedenide ihtilalerde adam gibi solcu bırakmadıkları içindir..

Önce 70 ihtilaliyle kelle kopardılar sonra 80 de tam bir temizlik yaptılar..Ardındanda ılımlı İslam dedikleri işbirlikçi dönek sözde dindarları başımıza taşıdılar..Tarikatleri desteklediler..Yani şaşılacak bir yanı yok CHP nin bugünkü durumunun..

1968 gençlerini günümüze lider olarak taşıyabilseydik millet olarak, bugün çok daha renkli bir arenayla karşı karşıyaydık..Belkide çok daha ilerici,medeni bir ülkeyle..Daha çok sorgulayan ve düşünen bir toplum olurduk..
Bu ülkenin sol partilerine o yüzden küfretmeyin..Bu ülkenin solu yaralıdır..Kolu bacağı kesiktir..Türkiye tarihi sol görüşlü aydın gençlerin kökünün kazınmasına sahne olmuştur..Onlar bugün 4-0 , 5-0 yenik başlıyorlar maça..

sol nedir, sağ nedir?
sol gelince ne gibi uygulamalar yapar da ülke düzlüğe çıkar ya da sağ gelince?
eğer solun gelmesinin istenmesinin ana sebebi laiklik, cumhuriyet elden gidiyor gibi korkularsa böyle birşey olamaz Türkiye'de. kimse izin vermez. değişim lazım başka çaresi yok bu işin!

Tasiyici_Cats demiş ki:
Slaytanic demiş ki:
kusura bakma ama en az %50si abdullah öcalanın serbest bırakılmasını isteyen bir halk kesimi bir zahmet chpye oy vermesin. bir ülkeye 2 bölücü parti yeter.
bu kadar saçma bi yorum görmedim ben.bu zihniyetle bi bok olmaz zaten onuda söylim yani.neresi oy verecek pardon?ortada bi başarısızlık varsa oda chp nindir.şunu herkez bilirki akp nin başına gelmiş en iyi şey deniz baykal ve onun salak çatısıdır.kimse bi başarı aramasın.oyu 3 düşmeş 5 çıkmış bırakın bu işleri.adamlar %40 oy alıyorlar hala daha oyları düştü diyrlar bu kadar eziklik olmaz.yahu biride çıksın başarısızlıktır daha çok çalışmalıyız stratejimizi değiştirmeliyiz desin ya.ya kriz olmasaydı ne olacaktı?heralde %60 falan alırdı akp o zaman.bırakın bu işleri.deniz baykal bu partinin başında olduğu sürece chp nin alacağı oy en baba bu daha fazla olmaz.artık bu işin sağı solu kalmadı.gerekirse chp-dp gibi partiler birleşip hem sağı hem solu kucaklayan tamamen yeni ve dürüst insanlar bir parti kuracaklar ve bir sonraki seçim için çalışmalara başlanacak.yoksa daha 3-4 dönem akp iktidar olur ve ne acıdır ki cho bu başkan ve bu çatıyla gelip iktidar olacağına akp olsun daha iyi.o kadar nefret ediyorum chp nin şu anki halinden.yazık böyle bir siyasi parti bu kadar güçlü bir geçmiş bu kadar basiretsiz ve başarısız bir şekilde yönetilsin.ayrıca şaşırıyorum gerçekten chp ye veya diğer siyasi partilere umut bağlayanlara.

arkadaşım bırak şimdi baykalı bilmemkimi. ben sayılarla gerçeklerle konuşyorum. doğu ve güneydoğudaki alkın %50den fazlası abdullah öcalanın serbest kalmasını istiyor mu istemiyor mu?

ya akıl var mantık var chpnin hiçbirzaman böyle bir söylemi olamaz. akp de zaten doğudaki oylarının büyük çokğunluğunu tarikatlardan topluyor.
geri kalanlar da dtpye ıy veriyor.

doğuda değişmesi gereken konu chp değil oradaki halkın tutumudur.
chp tarikatların ve bölücülerin yalakası olmasın ömür boyu iktidara gelemesin razıyım.

hasanayvenli demiş ki:
sol nedir, sağ nedir?
sol gelince ne gibi uygulamalar yapar da ülke düzlüğe çıkar ya da sağ gelince?
eğer solun gelmesinin istenmesinin ana sebebi laiklik, cumhuriyet elden gidiyor gibi korkularsa böyle birşey olamaz Türkiye'de. kimse izin vermez. değişim lazım başka çaresi yok bu işin!

Olay sağ sol ayrımı yapmak değil hasanayveli..AKP nin karşısına çıkacak ve onu adam gibi eleştirebilcek kişiler 1980 e kadar bitirildi..CHP içi boşaltılmış, sadece Atatürk ün partisi olduğu için yaşayan bir partidir..
Günümüz neo-liberalist , kapitalist ve sözde dindar din istismarcısı liberallerden geçilmiyor..AB ye uyum sürecinde verilen tavizlere adam gibi karşı çıkabilen,devletin her aşaması sözde dinci din istismarcısı çıkarcılarla doldurulurken ve başımızdakiler çocuklarını,çevrelerini ve kendilerini zengileştirirken bunları adam gibi eleştirecek, emeğe değer veren,işçiye değer veren, halka ve onun eğitimine sağlığına değer veren anti liberalist bir karşı yapı günümüzde yoktur.

Tasiyici_Cats demiş ki:
valla kusura bakmayında saçmalamışsınız.işi sağa sola getirmişiniz.isterseniz sayalım abi sağ partiler ne yapmış sol partiler ne yapmış.herkez herşeyin bilincinde bence.ben işin sağında solunda değilim ama gerekirse karşı taraf olmak için sağı savunurum yani sorun değil 1-2 kişi aydınlanacaksa hiç problem değil.hala hazırda akp nin yükselişinden kendine hiç paye vermeyen sizin kitleniz malesef memleketi bu hale getirdi.suç kimin abi siz söyleyin ya.chp nin bütün sıçmalarına rağmen ona oy verenler mi chp yi görüpte bu kadar eşşeklik olmaz deyip oyunu dsp ye dp ye vs veren amaçsız oy kullananlar mı?çok basit ya türkiye cumhuriyeti nin başına gelmiş en berbat en basiretsiz en kötü muhalefet partisi dir şu anki chp.bunu kabul etmediği sürece chp bu şekilde yenilgilere bu sefer bizi 2 ye katlayamadılar diyen sürekli yalan söyleyen yöneticilerden KURTULAMAZ.inanamıyorum bunu nasıl görmezsiniz yahu.ideoloji bu kadar basit mi yani?ben sol görüşlü biriyim diyelim ve görüyorum ki en büyük sol parti akp yi en çok güçlendiren parti.bu durumda ne yapmalıyım.tabiki başarısız olan chp muhalefetine bir son vermeliyim.adam gibi bir parti yi muhalefet yapıp akp nin düşüşünü keyifle izlerim.bundan daha basit bişey yok.siyaset budur.bizim en büyük eksiğimiz bu.körü körüne ne olursa olsun benim oyum belli.başında kim olursa olsun kime yararsa yarasın benim oyum bellidir.bu zihniyetle bi BOK olmaz.aynen devam edin.bi sonraki seçimlerdede akp yine tek başına iktidar olur.

yukarıdaki samimi görüşlerim ve oyumu kime ve neden verdiğime dair yaptığım açıklamalardan sonra saplantılı ilan edilip, bizim gibilerden bir bok olmayacağını belirten görüşlerle maruz kalacağımı bilseydim, o samimi açıklamaları yapmazdım, evvela bunu belirteyim.
ben yukarıda chp partizanı olmadığımı belirttikten sonra bile ikinci çoğul şahıs kullanılıp "kendinize paye çıkartın" diye birşey söylenilmiş. Hem de ben bana göre chp'nin yanlışlarını söyleyen birisi olarak.
Kardeşim ben burda sol-sağ çatışmasına neden olacak şeyler söylemiyorum, bu da benim ideolojim ne demek yani "saplantılı". Hayatta herkesin bir ideolojisi olur, tabii milletçe soldan sağa, sağdan sola ayakkabı değiştirir gibi parti değiştiren siyasetçileri gördükçe bunlar size hava civa geliyor. Bu ülkedeki sosyal demokrasiden yana umudum var benim ve yine benim kanımca bu memleket demokratik bir sol partiyle içinde bulunduğu çıkmazdan kurtulcak, hiçbir sağ parti o yukarıda söylediklerimi yapmadı, yapamaz da, ben burda sidik yarıştırmıyorum, evet hiçbir sol parti de yapmadı o söylediklerimi ama bu memlekette en son ne zaman hangi sol parti tek başına iktidar oldu? sağ partilerin yaptıkları barajların marajların yanında yaptıkları katliamların, hırsızlıkların, bu memleketi dışa bağladıklarının, üretmeye değil tüketmeye zorladıklarının esamesi okunmaz, hepsi birer vatansever olarak anılır, konuşturmayın şimdi beni...
hayır yani kim haklı sana göre, onu anlayamadım? chp'ye oy verenler koyun, dsp'ye mhp'ye, dp'ye verenler bilinçsiz, akp'ye verenler mi bu işi biliyor?

Josephking_1903 demiş ki:
Tasiyici_Cats demiş ki:
yazık asıl koyunlar akp ye oy verenler değil chp ye oy verenlerdir.

yukarıda bi arkadaşın yorumunu tehlike olarak belirtmişsin, senin yaptığın bu yorum yangın o zaman. Demokratik solcular tam anlamıyla chp'ye veya dsp'ye güvenmeseler dahi chp ye veya dsp'ye oy atmayıp ta "zaten bu memleketin çivisi çıkmış" deyip akp'ye mi oy atsalardı?
-
bunca şey dedikten sonra bazı akp'lilerin akp'ye oy attıklarını inkar ederek takiye yapar gibi takiye yapmıcam, evet oyumu chp'ye verdim, oyumu kılıçdaroğlu'nun dürüstlüğüne, hayatımda ve bu memlekette görmediğim kadar halktan yana olan tavrına, naifliğine verdim oyumu.
bir chp partizanı olmasam bile sosyal demokrasiye güvenen ve illa chp'nin ne kadar sol olduğu tartışmasının yapılmak istendiği ortamlarda da chp'nin kendini revize etmekte çok geç kaldığını, akp'nin akını bokunu karıştırmaktan başka birşey yapmadığını, çarşafla marşafla kuran kursuyla akp'den farkı kalmadığını ve bu çizgide gittikçe sol bir parti olma hüviyetinden uzaklaştığını savunan birisiyim ve benim gibi düşünüp te bir sürü kişinin chp'ye oy attığını da biliyorum, napalım yani akp'ye mi atsaydık biz de?
-
bu ülkeye, bölücülüğü solculuktan ayırma kabiliyetine sahip, günü kurtarıcak politikalardan uzak durup, uzun vadede ülkenin kurtuluşunu düşünen, dışa bağımlılıktan kurtulmamızı sağlayacak, tam bağımsız bir ülke olma yolunda her geçen gün emin adımlar atacak, her türlü çıkar-menfaate-rüşvet gibi kirli senaryoları bitirebilecek, "önce halkım" diyebilecek, ülkedeki tüm etnik grupların birarada kardeşçe yaşamalarını sağlayacak birleştirici bir sol parti lazım, kimse kusura bakmasın, bu memleket sağ partilerden çok çekmiştir, bu memlekete yepyeni bir vizyonlu bir sol lazım, artık chp ile dsp mi birleşir, chp'nin başına gümbür gümbür bir lider mi gelir, yoksa dsp nin mi başına gelir bilmiyorum...
Tasiyici_Cats, benim genel tesbitler yaptığım mesajıma katılmadığım yorumlarda bulunmuş. Koyun benzetmesiyle de amacını aşmış.

Senin mesajın ise, tam bağımsız bir Türkiye isteyen, ve sol düşünceyi evrensel anlamda yorumlayan çoğumuzun düşünce, duygu ve temennilerine tercüman olmuş.

Kendi adıma teşekkür ediyorum.

Zeratul demiş ki:
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/11320163.asp?gid=229
çok ama çok yazık!!
orası seçim kurulunun kızılay daki binasının önü.ameleler yolunu kesip almaya çalışıyorlar çuvalı.zabıta aracı o anda resmi görevdde haberlerde izledim ben görüntüleri.
doğan grubu ve yayınlarının stv den atv den farkı yok benim için hepsi yalan ve yanlı haber.kanmayınız
diğer arkadaşlarada seslenemicem artık olayı kişisel alıyorsuunuz.samimi açıklamalara çemkirmiyorum açıklaman değil ortaya çıkan tablo beni delirtiyor.neyse abi tas aynı hamam aynı ben ne yapayım

şuanki oranlarla meclis aritmetiği nasıl olur bilemem ama eğer bu bir genel seçim olsaydı olası bir chp-mhp koalisyonuyla akp iktidardan düşebilirdi..

zaten istanbul ve ankarada azıcık daha ıkınsaydı chp şuan erken seçim bile konuşulabilirdi.. hatta öyle bi durum olsaydı tezcanlı baykal feci bi cazgırlıkta yapabilirdi bu konuda.. ama teğet geçti çok şükür :D

yine ve tekrar görülüyorki partiler, siyasi liderler nekadar azimle ve inatla çalışırlarsa çalışsınlar, oyları %50 iken bile, düşme ihtimali olabiliyor.. eh yani, sen "insanlara hepinizi kurtaracağım canlarım" diye dalarsan 6 yıldada kurtaramazsan -ki vizyon elvermez- 10 yılda bir, öyle yada böyle, düşersin.. düşenin ardındanda kimse yazık oldu demez (bkz: dp-ap-anap-rp-fp-sp-nispeten dsp yada ecevit)

hani kalkıpta "yüüüüzdeeeee gıııırrrkkkkhhh olan varmııııh" diyebilirsiniz tab,i büyük bi oy oranı.. ama hiç birşeyin garantisi değil.. baştada belirttiğim gibi chp+mhpde %41.. tamam ikiside kardeş partiler değil, hiç yakında sayılmazlar ama hiçte olmayacak bir koalisyon değil bros..

yani türkiyede artık sağ-sol felan kalmadı.. mhp -ki hiç hazzetmem- tabanı nekadar dallama ise tavanıda o tabanı okadar tabanını ve geçmişini reddetmeye çalışan, eli ayağı düzgün bir parti görünümü vermeye çalışan kısaca tabanı nekadar sağın ucundaysa (yani faşist-zorba ve yobazsa) tavanıda okadar merkezde (yani demokrat-liberal) olmaya çalışan bi parti.. bu yüzden chp ile mhp tavanının olası bir koalisyona girme ihtimali var.. ki bu koalisyonda eğer düzgün bi seçim propagandası yaparlarsa genel seçimlerde %40 üstü o alabilir.. bu akp için kötü bir durum.. o soğuk terleri erdoğanın ilk seçim sonrası basın açıklamasında görebilirsiniz..

bu genel durum bence.. neden bukadar genel seçimi taktım derseniz gaza gelmişim bende.. zaten genel seçim havasında gitti.. genel seçim olsaydı daha iyi olurdu valla :d
yinede bir seçim daha atlattık sayın seyirciler.. bidahakine ihtiyaç duymamak dileğiyle iyi akşamlar..

Zeratul demiş ki:
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/11320163.asp?gid=229
çok ama çok yazık!!

ankarada akpnin yapmadığı köpeklik kalmadı. artık hala bunu kabul etmeyen kişi beyinsizdir diyorum herkesten özür dileyerek.

edit: si-bemol-cuntasi'nın mesajına hitaben; sanırım türkiye senin dediğin gibi bir chp-mhp koalisyonuna doğru gidiyor.

ancak bu bağlamda ben hiç tereddütsüz akpnin dtp ile koalisyona gideceğine kesin gözüyle bakıyorum.
çünkü akp için varsın ülke bölünsün yeterki tarikatlar çökmesin. tek dertleri o.

öyle ya da böyle,bir seçim daha geride kaldı.ülkemize hayırlı olsun.

akp fena düşüş yaşadı,umarım daha beter olurlar.chp ise adam gibi bi lider bulsun,o zaman toparlanır.baktı olmuyor,mhp ile ittifaka gitsin.

Vatandaşları türbancı-türbansız diye yaftalarsan, Anayasada bahsedilen vatandaşlık yerine Türk Kimliğini-Kürt Kimliğini koymaya kalkarsan, dini duyguları sömürürsen, sana karşı olan medyaya yaptırımlar uygularsan, şehirlerde 'kırmızı noktalı' içki içilen ve içilmeyen bölgeler yaratmaya kalkarsan; bunun cevabını halk sana seçim sandığında işte böyle verir!

Antalya'lı demokrasi istiyor, ekonomik sıkıntılara alaturka çözümleri reddediyor, içki yasağını istemiyor. Türbanın siyasi bir simge olduğunu söyleyen Profesörümüzü seçerek, en anlamlı cevabı Antalya'mız veriyor.

Antalya'ya değil 28 kere, 128 kere gitsen boş.
7 Milyar $ yatırım yapsan da boş!
Antalya'lı seni ve o yeşil zihniyetini çözdü.
İzmir zaten en başından beri çözmüştü. Trakya ve kıyı kesimi, hatta Bülent Arınç'ın Manisa'sı da seni çözdü. Sıra diğer şehirlerimizde..

Antalya'da şu 5 sene içinde yapmaya çalıştıkları "mental dayatmaların" yanı sıra, bir de şehri baştan başa sarmış olan projelerden bıkmış olduğunu biliyorum ben şehir halkının. Bu ne bitmez işmiş arkadaş, şehrin içine girilmiyor, insanların "böyle iş yapılacaksa hiç yapılmasın" diye düşündüğü çok açık. Bir tramvay dediler, araba sürmek için hakikaten cesaret lazım şehirde. Bir sürü yeri trafiğe kapattılar. Alt geçitler modern filan iyi güzel de, o kadar da büyük bir yer değil Antalya, çok fazla işe yaradığını söylemek yanlış olur. Hele Burhanettin Onat caddesinin başına yaptıkları alt geçitteki viraj tam bir ölüm kapanı.

Ama dediğin gibi, belediye başkanı her ne kadar çağdaş bir çizgide gözükse de bu partinin ideolojisini ve kadrolaşmasını pek de o kadar çağdaş bir çizgiye çekmeye yetmedi Antalya'da. Nitekim esas beyefendinin basın toplantısında kendisine Antalya ile ilgili yöneltilen sorunun ardından yüzünün düşmesinden de anlayacağımız üzre; işler planladıkları gibi gitmedi. Açıkçası keyifli bir kareydi benim için; küfür etmekten bir adım ötedeydi sayın zat. Fazlaca yatırım yapmışsın, 28 kere gitmişsin; ama yatırımların ne denli ilerlediğini görmekten alıkoymuşsun kendini efendi. Aldım verdim, ben seni yendim hızıyla ilerlediğini görmek çok da zor değil; benim gibi senede 1 veya 2 kere Antalya'ya giden biri bile anlayabiliyor bunu.

Antalya özüne döndüğü için mutluyum nitekim. Yarım kalan rayları alabilir beyefendiler...

cesareborgia demiş ki:
Olay sağ sol ayrımı yapmak değil...AKP nin karşısına çıkacak ve onu adam gibi eleştirebilecek kişiler 1980 e kadar bitirildi..CHP içi boşaltılmış, sadece Atatürk ün partisi olduğu için yaşayan bir partidir..
Günümüz neo-liberalist , kapitalist ve sözde dindar din istismarcısı liberallerden geçilmiyor..AB ye uyum sürecinde verilen tavizlere adam gibi karşı çıkabilen,devletin her aşaması sözde dinci din istismarcısı çıkarcılarla doldurulurken ve başımızdakiler çocuklarını,çevrelerini ve kendilerini zengileştirirken bunları adam gibi eleştirecek, emeğe değer veren,işçiye değer veren, halka ve onun eğitimine sağlığına değer veren anti liberalist bir karşı yapı günümüzde yoktur.

1980 döneminde bitirilmeyip bu döneme lider olabilen kalsaydı yine bu söylediklerinin hiç biri olmayacaktı , olamaz mümkün değil insanlarda bu ego olduğu sürece işçiyi,halkı,emeği düşünen çok zor hatta ütopik . Bu yüzden de kötünün iyisi deyip yaşıyor insanlar .

Geri