Düşük bütçe ile geçici Gitar+Amfi alıcam acil yardım.

Selam dostlar, maddi durumum şuan düşük fakat baba bir şey alana kadar elim boş kalmasın istiyorum. şöyle 5-6 ay beni idare edecek gitar+amfi alıcam, bütçe 4K. bu yüzden Midex düşünüyorum ikinci ele baktığımda çok mantıklı seçenekler bulamıyorum ya da 4k'ya sadece gitarı, amfiyi bulabiliyorum. sizce 5-6 ay idare etmek, temel bilgiyi öğrenmek için Midex mantıklı mı? ekte belirttiğim ürünü düşünüyorum, yardımcı olursanız çok sevinirim 15 mayısa kadar alıcam. şimdiden teşekkürler, iyi forumlar.

Midex RPH30-30W-AMP Elektro Gitar Seti 30 WATT GAİN'Lİ Amfi Full SET

Sevgili genç kardeşim,umarım yakında istediğin gibi gitara kavuşursun.

Bahsettiğin gitar maalesef kötü sınıf kategorisine bile son sıradan giriş yapabilecek kadar kötü üretim bir gitar.

Aldığın zaman tüm enstrüman arzun,hevesin kaçabilir.

Sana önerim en azından biraz daha bekle bütçene ekleme yapıp ikinci el temiz ÇALINABİLİR bir cort,ibanez schecter gibi markaları tercih etmen.

Ekleme:Amfisi de gitarından kötü.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Sevgili genç kardeşim,umarım yakında istediğin gibi gitara kavuşursun.

Bahsettiğin gitar maalesef kötü sınıf kategorisine bile son sıradan giriş yapabilecek kadar kötü üretim bir gitar.

Aldığın zaman tüm enstrüman arzun,hevesin kaçabilir.

Sana önerim en azından biraz daha bekle bütçene ekleme yapıp ikinci el temiz ÇALINABİLİR bir cort,ibanez schecter gibi markaları tercih etmen.

Ekleme:Amfisi de gitarından kötü.
teşekkürler hocam. o zaman ikinci el gitar+amfi kombinasyonlarına bakmaya başlayayım ben. ek olarak önerebileceğiniz bir şey var mı?

sx strat+fly3 veya yukarıdaki gitarlardan (ervin'in attığı)+line6 pod+fly3 alabilirsin pazarlık da yaparsan bütçen ile kafa kafaya geliyor.
ervin'in attıkların bakıyorum şuan hocam kişilerle de görüşme halindeyim fakat line6 pod çok gerekli midir şuan için? hoşuma gitti, olsa olur. fakat olmasa da olur mu? kararsız kaldım :d

ervin'in attıkların bakıyorum şuan hocam kişilerle de görüşme halindeyim fakat line6 pod çok gerekli midir şuan için? hoşuma gitti, olsa olur. fakat olmasa da olur mu? kararsız kaldım :d
hem tonların işleyişi hem gitar dinamikleri için denemiş olursunuz olmasa da olur tabi ki. Bulunduğunuz yerden görerek ve deneyerek almanızı tavsiye ederim bir de amfide cızırtı ve ses problemlerinden hemen kaçmamak lazım bir yağsız kontak spreyine iki vida çevirmeye bakar.

hem tonların işleyişi hem gitar dinamikleri için denemiş olursunuz olmasa da olur tabi ki. Bulunduğunuz yerden görerek ve deneyerek almanızı tavsiye ederim bir de amfide cızırtı ve ses problemlerinden hemen kaçmamak lazım bir yağsız kontak spreyine iki vida çevirmeye bakar.
şu üçü arasında kaldım.

Kozmos markası Midex in lacivertidir.

Cort alırdım o üç seçenek içinden.
bu ikisinden birisi iş yapar mı peki?

humbucker daha çok hardrock metal için ama single manyetikle de rock yapılmaz diye bir şey yok. ben olsam sx alırdım sonra köprüdeki single manyetikten sıkılırsanız ucuz yollu bir isngle humbucker veya direkt normal humbucker takarsınız.

https://www.sahibinden.com/ilan/iki...uzik-aletleri-sx-sst62-black-1038891843/detay atıyorum bunu alırsınız sıkıldınız mı single manyetikten köprü için pickguardı keser piyasada çıkma jackson manyetikler var veya artec vs 400-500-600 liraya 1 yıl sonra para da birikir modifiye edersiniz. en azından adı olur sx, piyasası var satarken zorlanmazsınız ve bildiğim kadarıyla genelde hammadesi ağaç oluyor çok parçalı olabilir ama cort x1 gibi şüpheli-gofret gövde çıkmaz en azından. cort x1 bu arada giriş gitarı 3200 e onu alacağıma 2200 'e bu sx'i alırdım veya başka bir sx vs... güzel denk gelirse jay turser de güzel gitarı oluyor. kosmos veya cortun başlangıç modellerini sonradan sıkılırsanız satması çok zor olur.

https://www.sahibinden.com/ilan/iki...uzik-aletleri-sx-sst62-black-1038891843/detay atıyorum bunu alırsınız sıkıldınız mı single manyetikten köprü için pickguardı keser piyasada çıkma jackson manyetikler var veya artec vs 400-500-600 liraya 1 yıl sonra para da birikir modifiye edersiniz. en azından adı olur sx, piyasası var satarken zorlanmazsınız ve bildiğim kadarıyla genelde hammadesi ağaç oluyor çok parçalı olabilir ama cort x1 gibi şüpheli-gofret gövde çıkmaz en azından. cort x1 bu arada giriş gitarı 3200 e onu alacağıma 2200 'e bu sx'i alırdım veya başka bir sx vs... güzel denk gelirse jay turser de güzel gitarı oluyor. kosmos veya cortun başlangıç modellerini sonradan sıkılırsanız satması çok zor olur.
SX'in telecaster'ına ne diyorsunuz? ya da aynı şey onlar için de geçerli midir?

Yukarıdaki amfiler Katana Mini'nin getir götürünü yapar. Fiyatı iyi. @gokhanakcagoz'ün dediği Cort ile beraber iyi sonuç alabilirsin. Amfiyi büyütmek isterken de rahat satarsın. Bütçeyi azıcık arttırmanı tavsiye ederim.

Acaba mooer ile ikisini yan yana denediniz mi ?
Oncelikle kozmos ile sx arasinda 500 600 fazla para vermenize degecek bir fark yoktur,ikisi ayni fabrikanin urunu olma ihtimali de yuksek zuhalden detayli bilgi alabilirsiniz isterseniz.Ucuz gitarda single köprü gürültüsü sizi yüksek gainde üzecektir bunu göz önünde bulundurun.
Ben yinede ilk önerim olan aria + mooer kombinasyonunu degerlednirin derim,aria gitarlar cok populer olmamakla beraber 714 serisi fiyatina göre oldukca iyiler.Alirim modifiye ederim diye dusunmeyin hic bir zaman bunlar ucuz aletler ekstra masrafa degmez,alin ve model yükseltene kadar o sekilde kullanin ve buna göre karar verin.
Son olarak https://www.sahibinden.com/ilan/iki...ri-harley-benton-te-20hh-sbk-1093037557/detay bunu da aria yerine alabilirsiniz.
Onun disinda 2500 civari sx,jay truser,cort g serisi tarzi gitarlari kovalayabilirsiniz.Denemeden almayin mutlaka.Amfi olarak mooer iyidir,efekt ve amfi modelleri oldukca genis tarzlara hitap ediyor,bluetooth özelligi de cabasi.

Geri