Antalya Kendi Studiomuzu + Beste Grubu Kurmak İstiyorum

1982liyim şarkılarım var beste grubu ve bi yer kurmak istiyorum. Aynı yürekte hissedebileceğimiz bir oluşuma girmek istiyorum. Bu işin maddi ve en çokta manevi birlikteliğini idrak edebilmiş kişiler bekliyorum. Vokal, gitar, aranje programlarına hakimim bu konuda 20 yıllık tecrübem var. Benzer 1. kişi bulmak benim için belkide kafi.

bende 1982liyim.
bu devirde paran varsa ve etrafa saçarsan herkes arkadaşın olur.
stüdyo olayı zaten asgari ihtiyaç.
en son garaj dan bi baterist buldum, onun gitar çalan bi arkadaşı grup kuralım falan demiş. liste yapacaklardı güya, ama 4 duvar da olsa bi yer ayarlayıp aletleri koyup çalsak iyi olur" dedim ve bidaha sesleri çıkmadı. ben müzik için tekirdağdan çanakkaleye gitmeyi göze alırken başkaları kılını kıpırdatmaya üşeniyor. bu trakya insanı 5 para etmez zaten.
benim de antalya'ya gitme planlarım vardı ama döviz kuru pahalılık derken yalan oldu.
sizin aklınızdaki tür nedir ?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
bende 1982liyim.
bu devirde paran varsa ve etrafa saçarsan herkes arkadaşın olur.
stüdyo olayı zaten asgari ihtiyaç.
en son garaj dan bi baterist buldum, onun gitar çalan bi arkadaşı grup kuralım falan demiş. liste yapacaklardı güya, ama 4 duvar da olsa bi yer ayarlayıp aletleri koyup çalsak iyi olur" dedim ve bidaha sesleri çıkmadı. ben müzik için tekirdağdan çanakkaleye gitmeyi göze alırken başkaları kılını kıpırdatmaya üşeniyor. bu trakya insanı 5 para etmez zaten.
benim de antalya'ya gitme planlarım vardı ama döviz kuru pahalılık derken yalan oldu.
sizin aklınızdaki tür nedir ?
İçten yorumların için teşekkürler.

inanın duygu yoksa cok paranız da olsa birşey elde edemiyorsanız. Başta ben tek olucam isteği yani egolar müzik hayatının en problemli gerçek sahnesi.
Ben Türlere inanmıyorum. Tabiiki sıkı bir Rock dinleyecisiyim. Ancak ne yapmak istediğimi ya da kafamda net birşey olsa zaten arayışa girmezdim. Ne yapabiliriz derdindeyim. Kişilikler müsait olduğu takdirde beste grubu çok mantıklı. O özveriyi arıyorum ben.

Bide bir ek yapmak isterim.
70lerden 90ların sonuna kadar Rock müzik bildiğiniz gibi bir yere grup kapanır herkes salt fikirlerini, sözlerini en önemlisi duygularını katarak 10larca şarkı üreterek müzikle 1-2 ay yaşardı ve o efsane şarkılar öyle çıkardı.

Şimdi bildiğiniz gibi herkesin evinde bir studio var. Ve bu yalnızlık müziği tekilleştiriyor. Ben dahil ortaya çıkan bütün eserler yavanlaşıyor. Ve sabun köpüğü gibi şarkılar çıkıyor. Bence dünyada Rock müziğin çöküşünün (belkide grup müziğinin çöküşünün) ana sebebi bu.

Belki benim ki bir hayal ama denemeden bilemezsin. Ben 25 senedir müzikle iç içeyim. Ancak birkaç jingle haricinde pek bir gelir almadım, ve gerekte gormedim çok müzisyen arkadaşım oldu ünlülerde var içinde onlarında parasal sıkıntısını bu 25 yıllık süreçte görünce ekonomik anlamda müziği geri plana attım. Ancak üretime inanıyorum, 3-4 kişinin inandığı ve gerçekten çabaladığı eserler pişmanlık doğurmayacağına inanıyorum.

Bide bir ek yapmak isterim.
70lerden 90ların sonuna kadar Rock müzik bildiğiniz gibi bir yere grup kapanır herkes salt fikirlerini, sözlerini en önemlisi duygularını katarak 10larca şarkı üreterek müzikle 1-2 ay yaşardı ve o efsane şarkılar öyle çıkardı.

Şimdi bildiğiniz gibi herkesin evinde bir studio var. Ve bu yalnızlık müziği tekilleştiriyor. Ben dahil ortaya çıkan bütün eserler yavanlaşıyor. Ve sabun köpüğü gibi şarkılar çıkıyor. Bence dünyada Rock müziğin çöküşünün (belkide grup müziğinin çöküşünün) ana sebebi bu.

Belki benim ki bir hayal ama denemeden bilemezsin. Ben 25 senedir müzikle iç içeyim. Ancak birkaç jingle haricinde pek bir gelir almadım, ve gerekte gormedim çok müzisyen arkadaşım oldu ünlülerde var içinde onlarında parasal sıkıntısını bu 25 yıllık süreçte görünce ekonomik anlamda müziği geri plana attım. Ancak üretime inanıyorum, 3-4 kişinin inandığı ve gerçekten çabaladığı eserler pişmanlık doğurmayacağına inanıyorum.

ben geç başladım 19da. etrafım fesat insanlarla doluydu. ama o fesatlara rsğmen hiç ders almadan kulaktan çıkarıp çalabilir kıvama geldim. son 15 yıldır bi grupta çalmadım, iyice köreldim.
4 yıl aradsn sonra yine üyelik açtım ama goy goycu bebe dolu burası. hele bide şu z kuşağı denilen ( bana göre ZERO BRAİN ) tür artı nankör bide. yeni başlayacak
biri sormuş hangi gitarı alsam" diye. bende ıhlamur kasa sesinden haz etmediğim için ağaç detayını açıklayınca tabi ilk okul 1 çocuğuna lise son dersi vermiş gibi oldu. üyelik tarihim yeni, bide akıl danışan kişi de sonradan profile kız fotosu koyunca, hayatlarında en fazla 5 yıldır gitar çalan olup, rg350 çöpünden başka gitar görmemiş cahiller 3 gündür
abanoz klavye alder kasa set neck gitardaki emg 81'in sesinin ibanez rg serisinde de aynı olacağını iddia eden cahiller kıza yavşamak için güya beni gömüyorlar.
daha aktifdir diye burada üyelik açtım ama burası garaj dan beter olmuş.
daha da kimseye tavsiye vermem.
elime bile almaz oldum artık ne bası nede gitarı. ama hepsini satıp yok edemiyorum, nefes almaktan vazgeçmek gibi bişey işte

1982liyim şarkılarım var beste grubu ve bi yer kurmak istiyorum. Aynı yürekte hissedebileceğimiz bir oluşuma girmek istiyorum. Bu işin maddi ve en çokta manevi birlikteliğini idrak edebilmiş kişiler bekliyorum. Vokal, gitar, aranje programlarına hakimim bu konuda 20 yıllık tecrübem var. Benzer 1. kişi bulmak benim için belkide kafi.
Ben yaş olarak biraz daha büyüğüm ama senin kadar tecrübem yok, keyfi olarak kendime çaldım hep, bir yıldır da iyice koptum baya. Her neyse seninle benzer hayalleri paylaşıyoruz aslında, ben şehir dışında müstakil depo gibi geniş bir yeri açık stüdyo gibi kullanmayı falan hayal ederim hep. Tabi zar zor geçinirken bunlar havada kalıyor, gitara tel almak bile düşündürüyor.
Beklediğin özveriyi gösteremeyeceğimi bildiğim için bende varım diyemem, bu yüzden bugüne kadar bir gruba dahil olmadım hiç, ama bir yaştan sonra kafa dengi adam bulmak da zorlaşıyor, böyle bir duruma düşersen belki görüşürüz senin besteleri dinleriz 😀

Ben yaş olarak biraz daha büyüğüm ama senin kadar tecrübem yok, keyfi olarak kendime çaldım hep, bir yıldır da iyice koptum baya. Her neyse seninle benzer hayalleri paylaşıyoruz aslında, ben şehir dışında müstakil depo gibi geniş bir yeri açık stüdyo gibi kullanmayı falan hayal ederim hep. Tabi zar zor geçinirken bunlar havada kalıyor, gitara tel almak bile düşündürüyor.
Beklediğin özveriyi gösteremeyeceğimi bildiğim için bende varım diyemem, bu yüzden bugüne kadar bir gruba dahil olmadım hiç, ama bir yaştan sonra kafa dengi adam bulmak da zorlaşıyor, böyle bir duruma düşersen belki görüşürüz senin besteleri dinleriz 😀

youtube videolarını izledim. tuşen gayen güzel. zaten bizim müzik dinleyicimiz için rock ya da ppop virtuoz yeteneği zararlı oluyor. amaç muziği vermek.

evde olmuyor şuan balkonda kendime bir alan hazırladım. ancak asıl onemli olan artık tükendim çok söz var çok şarkı var. bir temaya gore şarkı yazmak sorun değil benim için. ama dediğim gibi şu an antalyada en ucuz kira 3000 tl depo gibi yerler biraz eli yüzü duzgun yer 5000 ben bunu finans ederim. bir kaç ay. ama bu finansıda uzun vadede paylaşmak isterim. yoksa açarım bi studio muzisyenleri de kiralarım bu doğru olmaz. ama yeri tuttuk okadar masraf yaptım yalıtımıdır davuludur ekipmanları taşı. buluşma periyodlarına gelmezse nasıl üretim yapılabilir ki. daha once de bu kuruulumlara girdim neden olmadığını biliyorum.

bazen ben de darlanıyorum içimden muzik yapmak gelmiyor ama birşeyler yakalarsak arkası gelebileceğini düşünüyorum. eğlencesine herşey elbet ama disiplinde şart. yoldaş aranıyor işte.

hazır olana bende hazırım. 2006 yılında bir album yaptım tam kapı kapı gezecekken teror saldırıları bombalar ekonomik kriz youtube kapandı derken gumledi bende 10 sene ara verdim. son 5 senedir kendi kendime üretiyorum çalıyorum. şuan uzaktan çalıştığım ve kendi işim olduğu için vaktim var.

Merhaba 6 yaşımdan beri kendi çapımda besteler yazmaya çalışıyorum. Yaşım 39 müzik öğretmenliği yapıyorum ve Piyano, keman, gitar başta olmak üzere birçok enstrümanı çalmaya çalışıyorum. Uluslararası film müzikleri yaptığım da oldu, reklam jingle müzikleri yaptığım da oldu. Her türden müziği eleştirmeden dinleyip sentezleme fırsatım ve şansım oldu. Başlık ve içeriğin samimiyetine inanarak yazıyorum en azından yaşıtlarımla tanışmanın dahi beni mutlu edeceğini düşündüm.

Geri