ELEKTRO GITAR ÖNERISI 4000 TLYE

Hangisini almalıyım veya başka öneri

• Cort 100

Oylar: 1 20.0%
  • Fender squier mm strat

Oylar: 4 80.0%
  • Madison meg-3

Oylar: 0 0.0%

• Toplam oy veren
    5
Arkadaşlar hayatımda ilk defa elektro gitar alma kararı aldım 4000tl var gitar için lutfen bu bütçeyi asmadan electro gitar önerebilir misiniz kafamda bir kaç tane model var linklerini bırakıyorum

2 ihtimal var

1. İhtimal: heavy metal, rock vb. seviyorsan hambucker manyetikli gitar al ama yok ben arada blues vb. çalarım diyorsan H-S-S(ilk gitar) al

2. ihtimal: yok benim işim olmaz heavy metalle ben blues jazz vb. çalcam diyosan S-S-S(son iki gitar ideal) ama ben Fender Squier öneririm

Tarz nedir? daha önce gitar çaldın mı? çaldıysan kimler? kimleri çalmak istiyorsun....?
uzar gider bunlar.
bi bilgi vermeden gitar sahibi olmak istiyorsun!?!?!

sıfır istiyorsan thomann bunların hepsinden iyi harleyy benton 150 euro altı olanlara bak. 2. el alacaksan başka ama bence 2. ele bile bu kaliteyi zor bulursun.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
2 ihtimal var

1. İhtimal: heavy metal, rock vb. seviyorsan hambucker manyetikli gitar al ama yok ben arada blues vb. çalarım diyorsan H-S-S(ilk gitar) al

2. ihtimal: yok benim işim olmaz heavy metalle ben blues jazz vb. çalcam diyosan S-S-S(son iki gitar ideal) ama ben Fender Squier öneririm
Dostum ilk gitar daha cok benim müzik zevkime uyuyor peki markası iyi midir başlangıç için

• Konu Sahibi Konu Sahibi
sıfır istiyorsan thomann bunların hepsinden iyi harleyy benton 150 euro altı olanlara bak. 2. el alacaksan başka ama bence 2. ele bile bu kaliteyi zor bulursun.

Kanka baktım butcemi asmiyor önerdiğin

Dostum yurt dışından almak sıkıntı oluşturmaz mi gümrük falan açısından veya güvenilirlik

@ardaa thomann güvenilir bir yer. forumdaki thomann başlığını okuyabilirsin. geriye doğru son 10 sayfayı okursan bilgi sahibi olursun. Thomann'dan Alışveriş

Dünya'daki her ülkeye mal gönderen bir yer. Youtube'daki thomann gştar kutu açılış videolarına da bakabilirsin epeyce güzel paketliyorlar. türkiye'ye gönderim ücreti standart, 30 euro. Bir gitar parçası da alsan bir gitar da alsan sabit. Gümrüğe takılıyor %18 vergi damga ücreti ve gümrüğe sunma ücreti var yani kabaca %20 vergi çıkartıyorlar sonra kapına kadar geliyor, sonra kapıda %20 vergini ptt görevlisine ödeyip alıyorsun. Yani, atıyorum alacağın gitar 100 euro ise, 100+30 euro(thomann türkiye'ye gönderim ücreti bedeli)+%20 gümrük ücreti(100 euro'nun %20'si yani 20 euro) toplam 150 euro yapıyor. gitarın ''türkiye'ye gönderim ücreti hariç yani asıl gitar bedeli'' 150 euro'yu geçerse sıkıntı büyük bir 150 euro da devlete ödüyorsun yani x2 gibi oluyor. gitarın bedeli 150 euroyu geçmezse sıkıntı yok yani.

@ardaa vanhalen güzel özetlemiş durumu, illa bütçen oysa bişey diyemem ancak gitara başlamak için ucuz gitarla başlamaya karşıyım. Duyacağın ses, perde kalitesi, sap profili gibi bir çok parametre seni gitardan soğutabilir. Biraz bekleyip para biriktirip daha iyi seçeneklere yönelmeni naçizhane tavsiye ederim.

@ardaa vanhalen güzel özetlemiş durumu, illa bütçen oysa bişey diyemem ancak gitara başlamak için ucuz gitarla başlamaya karşıyım. Duyacağın ses, perde kalitesi, sap profili gibi bir çok parametre seni gitardan soğutabilir. Biraz bekleyip para biriktirip daha iyi seçeneklere yönelmeni naçizhane tavsiye ederim.
Hocam ben zaten ilk defa gitar alıyorum bu yaz heves ettiğimden dolayı amfisiyle alan beraber 6k butcem var denebilir amfi zaten 1500-2000 tl ben size danışıp elektro gitar önerisi almaya geldim zaten 2-3 tanede gitar attım kötü diyorsanız tamam.Bu paraya gitar yok boşuna bakma diyosanizda yapabilecegim bisey yok zaten bu durumlar sıkışığım extra para ekleyebilrvgimide sanmıyorum gitar alma işi başka bahara kaldı gibi duruyo

Dur bi ya kendimi kötü hissettim :)
amfi yerine peki bilgisayarı kullansan mesela bias vs gibi efektler var, kurcalarken güzel tonlar elde edebiliyorsun. ikinci el orta kalite bi ses kartı işini görebilir.
Tüm bunlara sıcak bakmazsan da yazdıklarının arasında fenderi tercih edebilirsin

Geri