Ses kartıyla çalarken garip sesler geliyor

Bugün ilk defa gitar sistemimi kurdum drivlerları asio4all'u vs kurdum her şey tamam ama çalarken eklediğim garip ses çıkıyor ve asla düzeltemedim sorunun kaynağı ne olabilir. Hoparlör direkt pcye bağlı onu ses kartına dönüştürücü ile bağlasam düzelir mi neden böyle olabilir yardımcı olursanız sevinirim.

Dosyalar

• VID-20230605-WA0009.mp4
    3.9 MB
Genel kültür olsun diye söyleyeyim: ASIO4ALL birden fazla ses kartındaki girişleri/çıkışları tek ses kartına aitmiş gibi göstermek için var. Onun dışında gerekmedikçe asla kullanmayın. (Sebebi Windows'un sanal ses kartı oluşturmak için bir aracının olmaması. MacOS'te bu mevcut)

ÇÜNKÜ:
ASIO4ALL'un çalışma garantisi yok. Tamamen gönüllü geliştiricilerle yapılmış ve seneler önce geliştirmesi durmuş bir sürücüdür. Ses kartını acayip seçer. Mesela bende Motu M4 ses kartında deli gibi çatır patır öterken Yeni aldığım Audient Evo 16'da cayır cayır çalışıyor.

Sözün özü: Ses kartının kendi markasına ait ASIO sürücüsünü seçip onunla ses ve kayıt alın. ASIO4ALL'a bulaşmayın.

Ekte Audient EVO 16 ses kartına ait sürücü ve ASIO4ALL sürücüsünün seçildiği yeri görüyorsunuz. Burası Ableton Live'ın Preferences penceresi.

Dosyalar

• Driver.JPG
    Driver.JPG
    63.1 KB · Gösterim: 33
Geri