Fender Stratacoustic & Teleacoustic

G

goshmania

Merhaba arkadaşlar bir elektro akustik gitar almaya karar verdim ve internette gezinirken bu iki gitara rastladım.Bugün de teleacoustic'i ciddi olmasa da elime alıp şöyle bir denedim.Müzik markette tavsiye ettiler iyi gitardır yarı yolda bırakmaz dediler,ne kadar doğru bilmiyorum o yüzden de sizin fikirleriniz bekliyorum.

Mydukkan.com da da var bunlar yalnız orada Fender olarak geçiyor müzik markette ise Squier.İki yerde de fiyat aynı.Fiyatları 600 lira gibi birşey.

Sizce almama değer mi , iyi gitarlar mı yoksa başka önereceğiniz şeyler de var mı ?

Artılarını ve eksilerini de yazarsanız sevinirim.Teşekkürler.

Selam. telecoustic kullanıcısıyım. Biraz bilgi vermemde yarar var diye düşünüyorum:

*öncelikle bir takamine akustikten çıkan dolgun sesi bekleme neticede ufak kasası var
*bence ideal bir sahne gitarı, iyi bir akustik amfiyle çok güzel tonlar elde edebilirsin ama amfisiz süper tonlar bekleme
*gitarda bulunan Fender CE-301 gayet başarılı bir preamp tona katkısı yadsınmaz
*gitarın işçliği oldukça başarılı ve dayanıklı bir gitar
fender/squier olayına gelirsek bildiğim kadarıyla fender artık stratacoustic ve telecoustic modellerini üretmiyor electracoustic diye bir model üretiyor dolayısıyla bu eski iki modeli squier markası altında üretiyorlar fakat gitarın göbeğindeki stickerda ise Fender yazmakta. Yani %70 Fender %30 Squier durumu oldu sanırım =)
*gitarın en büyük avantajı sapının klasik tele ya da strat sapı olması. bu gitarlara alışkın olanlar için bulunmaz nimet =) hele ki çalımı zor bir enstruman olan akustik gitarda sap önemli avantaj sağlıyor
*gitarın bana göre dezavantajı; sapının ağırlığından dolayı, boyunda asılıyken sap tarafına dönmesi yani sol el ile sürekli destekleme durumu söz konusu olabiliyor
*şekil olarak çok karizma bir gitar =)
*son olarak gitarı alır almaz iyi bir ustaya sap ayarını ve tel yüksekliğini baştan ayarlattırmanı öneririm

aklıma gelenler bunlar, soruların varsa yardımcı olmaya çalışırım; iyi günler

Bende denemiştim bu gitarlardan orta seviye bir gitar, Arkadaşın dediği gibi amfiden güzel ses alırsın ama diğer türlü pek parlak bi tonu yok. Eğer amfi ile çalmayı düşünürsen almanda sakınca yok derim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Arkadaslar fikirlerinizi paylastiginiz icin cok tesekkurler bana birde Fender CD140SCE tavsiye edildi buna ne dersiniz iyi gunler :) ...

goshmania demiş ki:
Arkadaslar fikirlerinizi paylastiginiz icin cok tesekkurler bana birde Fender CD140SCE tavsiye edildi buna ne dersiniz iyi gunler :) ...

Bildiğim kadarıyla gövdesi masif ladin bu yüzden sesi dolgundur. Fenderlerin klavyesi güzel olur. Mesela cort'un seside çok iyidir fender cd140 seviyesi olanlar ama cortların 300 tl lik akustiklerinde 1. perdede bare basmak için iki elimi kullanıyodum genede olmuyodu:) Bence en iyisi deneyerek alman. Her markanın gitarları farklı oluyor ağacı malzemesi v.s. derken çeşitlilik giriyor işin içine. Dediğim gibi deneyerek alman daha iyi olur. Çünkü 600 700 tl para vereceksin az değil

kadıköyde wishky müzikte vardı bu gitarlar deneme fırsatım oldu. Çok hoşuma gitti benim. Gitarın sapına bayıldım gayet başarılı fakat kasası çok şekil adeta elektro gitar havasında fakat pek başarılı bulmadım

Geri