İbanez Rg2550 jem 555 ve rg2570

cort evl x4 kullanıcısıym.gitarımdan sıkıldım artık.insan yenilik arıyor :))
0 alıcam sanırım cünkü jemlerin son cıkanlarında edge 3 pro
255x lerde de edge zero kullanılıomş..
Tonları hakkında bilgi verebilirmisiniz arkadaşlar,sonucta 2küsür milyar para az değil boşa gitmesin istiyorum.sizlerin de görüşlerinizi alayım zaten deniycem.en azından farklı acılardan bakabilirim.
saygılar..

jem 555 i geç, japon ibanez varken kore(endonezya da olabilir emin değilim) jem saçma olur...

2550 2570 arasındaki fark boya ve pickguard, gerisi aynı, 2570 in boyasının dayanıksız olduğunu biliyorum...

manyetik konusu sana kalmış...

di marzio modellerinden sapta air norton, paf pro çok kullanılıyor bu gitarda... köprüde steves speciel, x2n, evo, tone zone... tercih senin istediğin tona bağlı...

emg takan metalciler de var, bence gereksiz...

seymour duncanlar hakkında pek bilgim yok, nedense ibanezciler hep di marzio takılıyor...

ayrıca, rg2570 lerde seymour duncan manyetikkleri kullanmak için manyetik bacaklarını törpülemek gerekiyor diye biliyorum... yuvayı üçgen yapmışlar sd manyetikler dikdörtgen köşeli...

manyetikleri değiştireceksen rg1550 al derim, köprüleri eskiden 2550 ile aynıydı tek fark manyetikleri... manyetikleri de değiştirecek gibisin o yüzden 2550 almaya gerek yok. bu arada di marzio/ibz manyetikler herhangi bir di marzio manyetik kadar iyi değil, sadece adı var gibi bir şey... v7 v8 s1(1550 üerindekiler) de gayet iş görür manyetik alıncaya kadar...

bu arada 0 almak için kasmana gerek yok, hipsot tremsetter alıp gitarına takarsan eski nesil edgeprolarla yeni nesil arasında çok fark kalmaz, o dediğim aletin de abd fiyatı 35 dolar... ikinci el almaya sıcak bakıyorsan rg 550 570 lere de bak derim, genel kanıya göre üretim olarak 1990 başları ibanezlere daha iyi derler... ağaç kombinasyonları genellikle aynı, köprü ve manyetikler farklı(genelde manyetikler v7 v8 s1). eski ibz köprüler de gayet kaliteli. 2000 üretimi rg 550mde lo pro edge olarak geçen model var ve ibanez forumlarında genelde edge prodan daha iyi diyorlar. 1 senedir kullanıyorum, benim de akord vs konusunda bir sıkıntım yok... denkgelirse bi hipsot tremsetter alacağım tamam olacak...

bu arada ikinci el fiyatları 1000 1300 ytl arası gezinmekte...

Geri