Elektro gitar önerisi

Merhabalar öncelikle bu sene elektro gitara başlayacağımve gitar almayi düşünüyordum aslında yamaha pacifica 012 ve ibanez grg70 dx moddelerone baktim. YAMAHA da tremolo kolu olması yeni başlayanlar için zor olur mu. Sizin bana güncel ekonomide 12k yi geçmeyen gitar önerilerinjz olur mu. Vi de laptop sistemim aman aman bi sistem değil ses kartini destekleyebilir mi. Amfi çalmak istemiyorum çünkü hem kayıt almak hem de amfinin aparatlarina para vermek istemiyorum

amfinin ne aparatı varmış?

sağ üstte ARAMA kutusuna ne gitar alayım, hangi gitar / amfi gibi anahtar kelimeleri yazarak 1 saat filan araştırma yap... bu soruyu aynen bu şekilde soran 6789. kişisin, 4357 kere filan yazıldı aynı şeyler .... hele başkaları ne demiş bir karıştır yine aklına taklan olursa herkes yardımcı olur
zorluk yaratan tremolo kolu değil, yeni başlayanlara floyd rose tipi hareketli köprü önerilmez, tremolo kolu kendi başına bir şey değil
bugünün 12k lirası yarının 8'i gibi... piyasa dolara endeksli, usd endeksli bütçe yapmanda fayda var

amfinin ne aparatı varmış?

sağ üstte ARAMA kutusuna ne gitar alayım, hangi gitar / amfi gibi anahtar kelimeleri yazarak 1 saat filan araştırma yap... bu soruyu aynen bu şekilde soran 6789. kişisin, 4357 kere filan yazıldı aynı şeyler .... hele başkaları ne demiş bir karıştır yine aklına taklan olursa herkes yardımcı olur
zorluk yaratan tremolo kolu değil, yeni başlayanlara floyd rose tipi hareketli köprü önerilmez, tremolo kolu kendi başına bir şey değil
bugünün 12k lirası yarının 8'i gibi... piyasa dolara endeksli, usd endeksli bütçe yapmanda fayda var
abi hergün 4 kişiye aynı cevabı yazmaktan yoruldun. hergün yeni konu açanlarda aynı şeyi yazmaktan vazgeçmedi 🤣

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Açıkcası sitede 2 günlük bir araştırmada kafam iyice karıştı. Bazıları tremolo kolu önemlı değıl asıl zorluk çıkartan floyd rose köprüdür solo atmak için güzel olur alabilirsiniz diyorlar. Diğer taraftan ya yeni başlamışsan tremolo kolu seni uğraştırır akort kaçırır tel koparir gibisinden şeyler yazmışlar. Açıkcası ben Malatya da yaşıyorum ve burada depremden sonra fazla gitar piyasası kalmadı bu yüzden onternet üzerinden beni en azindan uzun bi süre tatmin edebilecek gitarlar istiyorum. Sitede yamaha muadili olan gitarları fark edemedim yardımcı olursanız sevinirim. Bu arada cidden kusura bakmayın sizde haklısınız her gün aynı soruların sorulması sizi de bıktırmış olmalı şimdiden özür dilerim.

estağfurullah

mutlak doğru değil ama genel kabul görmüş yönlendirmeler:

tremolo bir sistemdir, kolu tek başına bir karar verme noktası değil... başlangıçta risk almayayım, zahmet çekmeyeyim dersen ki son derece mantıklı o zaman trem sistem ya da çift yönlü hareketli olan floyd rose diye genellenen hareketli köprülerden uzak dur, hele de şehrinde lazım olursa götürebileceğin usta vs yoksa... sabit köprü tabir edilen sistemlere bak, yani kolu vs olmayan, yerinden oynamayan

ha hareketli köprü alırsan anlatılan korku hikayelerinin hiçbir olmayabilir ya da olur da sen öğrenir çözer hale gelirsin kısa sürede eyvallah ama dediğim gibi o riski alacak mısın... ileride ne zaman olsa gitar değiştirirsin gönlün onlardaysa.... ve zaten kliplerde gördüğün o kolu viyoouuvv diye inleten adamlara özenme zaten çalma bakımından daha oraya yolun var, önce temelleri öğren

ne alayım dersen bilindik markaları önceliklendir ve mümkünse bütçe arttır, en alt fiyat segmenti genelde pişmanlıktır

Geri