Jackson Warrior Js30 ları nasıl bilirsiniz?

Arkadaşlar duyduğuma göre zuhalde satılıyormuş şu aralar.Yalnız endonezya yapımı gitar.Fiyat olarakta 390 euro sanırım gigbagle beraber.Siz ne düşünüyosunuz bu gitarla ilgili?Endonezya yapımı olması sound açısından büyük farklara yol açarmı ? Yoksa ileride bi emg setle sağlam bi gitar olur mu ? Yada fiat açısından 820 tl ye gelio sanırsam pahalı mı ?

endonezya değil hindistan olması lazım js30 lar çok merak edip almak gibi bir gaflete düşmüştüm sesi en kötü jackson denebilir onun yerine performer serilerine baksan senin için daha iyi olur işçiliği kötü değil gitarın ama tonu gerçekten kötü 800 lira verilcek bir gitar değil üstüne biraz daha koy forumda japon jacksonlar satılıyor 900 1000 e onlardan alsan daha iyi olur enazından gerçek bi gitarın olmuş olur:D

evet kesinlikle 1000 tl civarına dk2s satılıyor forumda.Daha uygun fiyata dkmg filan satılıyor.Bende bu gitarı ilk çıktığı zaman almıştım.O zamanlar yeni elektro gitar çalmaya başlamıştım.O zamanlar çok bilmediğimiz için iyi bir gitarmış gibi gelsede yakın zamanda denediğimde gitara ne kadar iğrenç bi gitarla başladığımı fark ettim.

Daha geçen gün forumda 850 liraya dkmg gitti.Böyle bi gitar alabilirsin o fiyata.

Abi o gitara bi 390 € daha harcayıp bi kaç pedal alman gerekir ya da bi o kadar € değerinde EMG'ler.En iyisi 1000 milyar civarında güzel gitarları var Jackson'ın.

OkanOzden demiş ki:
Abi o gitara bi 390 € daha harcayıp bi kaç pedal alman gerekir ya da bi o kadar € değerinde EMG'ler.En iyisi 1000 milyar civarında güzel gitarları var Jackson'ın.

Gofret gibi ağacın üstüne emg set taksan ne olur. Gofret gibi ağaç lafın gelişi tabikide cidden çok kötü bir ağacı var jd30 ların o paraya onu alacağına git ibanez rg350/370 serilerine bak. Ne olduğu belli hiç değilse. Ufak bir takviye ile gönül rahatlığıyla sahneye çıkabilirsin. ;)

Jacksonların "3x" şeklinde isimlendirilen modelleri (JS-30, performes ps-37) gibi giriş seviyesi olan gitarlardır. Fender-squier ayrımı gibi jacksonları da kendi içinde model isimleri 3x-diğerleri şeklinde ayırabilirsiniz

2 yıl önce amerikadan 300 dolara js30 kelly almıştım.pişmanda olmadım.anlamadığım bu yorumlar gitar denenerekmi yapıldı yoksa teorik olarakmı.evet jackson nın bu gitaralrda kullandığı malzeme cok iyi diil.ama çğu gitarla kapışır.death metal çalıyorum ve aldığım tonlardan gayet memnunm.grubunuz varsa ve grupta solo gitar değilseniz sınıfına göre gayet iyi bi performans alabilirsiniz.çalanada bağlı tabi 8)

Kişisel kanaatim profesyonel bir müzik için Jackson'un JS serisini komple kötü bilirim, dediğim gibi yapılan müzik ve bu işe verilen önemin derecesine göre gitar alımıda şekillendiği için JS'in gerçek bir müzik icra eden kişiye neler katabileceği tartışılır. Kısacası JS serisi = kuru gürültü. Bir Jackson sever ve Jackson sahibi olarak acı söylüyorum malesef ;) Tabii ki Pro ve USA serisi el yakıyor ama ben şahsen Jackson JS serisi yerine Ibanez RG endonezya serisini tercih ederim. Fikirler tamamen özneldir, genelleme olarak algılamayınız ;)

Sdu_Death demiş ki:
2 yıl önce amerikadan 300 dolara js30 kelly almıştım.pişmanda olmadım.anlamadığım bu yorumlar gitar denenerekmi yapıldı yoksa teorik olarakmı.evet jackson nın bu gitaralrda kullandığı malzeme cok iyi diil.ama çğu gitarla kapışır.death metal çalıyorum ve aldığım tonlardan gayet memnunm.grubunuz varsa ve grupta solo gitar değilseniz sınıfına göre gayet iyi bi performans alabilirsiniz.çalanada bağlı tabi 8)

10 yıldır gitar çalıpta, 100 liralık gitarla sahneye çıkan insanları sık sık görmekteyiz. Senin yazın biraz buna benzemiş. Arkadaşında dediği gibi js=kuru gürültü. Kullandımda söylüyorum. Bu gitarlar insanı jackson dan soğutur. Zaten marka takıntısı olan yeni gitaristlerden başka kimse almaz bu gitarı.

Jacksonların U.S.A olması işi gerçekten çok değiştiriyor.U.S.A js30 denemedim ama sanırım hindistan denedim açıkcası pek hoşuma gitmedi.Sanırım metal müzik yapıcaksın.Emg falan demişsin.Japon veya kore bi schecter bul derim.Marka diye jackson'a takılma bence.Ha schecter da markadır ama pek değeri bilinmeyen gitarlardandır.U.S.A alcaksan bilemem ama zuhalde sanırsam hindistan üretimler var onlara göre cevaplamam gerekirse alma derim.

Hayır ya olur mu hiç.Jackson zaten bi U.S.A firması.İzin olmadan hindistan farklı bi serinin üretimine geçemez.Js U.S.A üretimleri var.

Fader demiş ki:
Hayır ya olur mu hiç.Jackson zaten bi U.S.A firması.İzin olmadan hindistan farklı bi serinin üretimine geçemez.Js U.S.A üretimleri var.

Yav Fader, bi aciver su Jackson'in sitesini de bana USA uretimi bir JS goster, gitar calmayi birakacam. Bu kadar da atilmaz yav.
JS dedigin seri Jackson'un Hindistan'da urettigi modeller. Offf Offf.

Fader demiş ki:

USA JS ha :D ah be fader geçende söylemiştim bilmeden konuşuyorsun diye böylece kanıtlamış oldun.Kardeşim bilmiyorsan git araştır sonra yaz niye aklına her geleni yazıyorsun ?

Fader demiş ki:

bu cümle cidden şok edici. evet fader sanırım gitar konusunda demeyimde en azından hangi gitarın nerede üretildiği konusunda eksik donelere sahipsin. JS'lerin üretimi Hindistandır. Zaten kütük gibi duruşundan bile anlaşılır gitarın. Evet ben bir Jackson hayranıyım ama yiğiti öldür hakkını yeme, bu JS'lere taş çıkarabilecek nice ibanezler var.

Bilgim olduğu için söylememiştim arkadaşlar zaten.E-bay'e yazmıştım.Satılan yerler hep U.S.A diye geçiyor.Bende U.S.A neden hindistandan jackson alıp satsın diye böyle bi yorum yaptım.Bana Hindistan üretimli olduğunu gösteren bir link verirseniz çok sevinirim.Şimdiden teşekkürler...

Fader demiş ki:
Bilgim olduğu için söylememiştim arkadaşlar zaten.E-bay'e yazmıştım.Satılan yerler hep U.S.A diye geçiyor.Bende U.S.A neden hindistandan jackson alıp satsın diye böyle bi yorum yaptım.Bana Hindistan üretimli olduğunu gösteren bir link verirseniz çok sevinirim.Şimdiden teşekkürler...

http://www.kellyindustries.com/guitars/jackson_dinky.html
Jackson’s JS Series guitars that are manufactured in India

http://en.wikipedia.org/wiki/Jackson_Dinky#JS_series
There are four Dinkys in the entry level JS series (made in India)

Bilgin yoksa soyleme o zaman Fadercim. Once bir arastir, sonra konus. Forumun Bay Yanlis'i oldun, senden sonraki herkes Dogru Ahmet gibi senin mesajlarinin yanlisini duzeltir oldu. :)

Yukarda bir de "Japon yada Kore Schecter bul derim" dedin, ortalikta standard uretim Japon Schecter de yok kardes. Schecter'in Japonya'da sadece Japon pazarina yonelik ufak capli semi-custop shop tarzi bir atolyesi var, onlarin da Japonya ici fiyatlari 4000$ civarinda.

K.bakmayın yanlış bilgilendirme yaptım.Ne biliyim e-bay'de görünce location U.S.A falan yazınca şaşırdım sadece Hindistan üretimi olmasına.Link için teşekkürler bu arada.Schecter konusunda arkadaşla da özelden mesajlaşdık.Arkadaşın 2100 lira bütçesi vardı sanırsam.Ona da zaten forumda bulabilirsen demiştim ben.Orda da bir yanlış anlaşılma olmuş.Bay Yanlış olmak istemem :)

Geri