Elektro Gitar Yapımı

yeni bir strat yapıyorum, sıkı bir çalışmayla bir günde bu hale geldi.bu işte önceki çalışmalarımdan edindiğim tecrübenin çok katkısı oldu.

3536046762_2686d29e5c.jpg

http://stratocasteryapm-fidan.blogspot.com/

• Konu Sahibi Konu Sahibi
smtzdmr : teşekür ederim

ErenimooO : teşekkür ederim,renk olarak ağacın kendi renginde kalmasını istiyorum sadece parlak vernik atacam..
manyetik konusunda henüz karar vermedim, tavsiyeleri dikkate alacağım.

Tebrikler, umarım güzel birşey çıkar. Tamamlanınca maliyeti ne kadar olur bunun merak ediyorum. tek parça alderimi kendim aldım tek başıma kendim taktım..haydi eller havayaaaa... slogan iyiymiş :D

• Konu Sahibi Konu Sahibi
svaltio :
bu işi hobi olarak yaptığım için(şimdilik)maliyet oldukca yüksek.. hem ağaç perakente alınca pahalı oluyor,hemde takım taklavat ve şablonlara epeyce para harcadım bir yıl içerisinde..net olarak bilmiyorum ne harcadığımı..
sloganımdada nil karaibrahimgil imzasını inkar edemem.

GIRNATA :
ağaç cinsi :kızılağaç ve tek parça

abi yazıya aslında geyik birşey yazsaydın yada seninle ilgili birşey olabilir.uzaktan baktınmı fender gibi olacak ama yakından bakınca farklı olacak.süper custom birşey olurdu.hani marshall ları marshallah diye yazıyolar onun gibi birşey.7 ender gibi misal.Fidan bile olabilir :D

hocam ben manyetik yuvalarini nasil açtğiğnizi ve truss rotu nereden temin ettiğinizi merak adiyorum bi cevaplarsaniz çpk iyi olur öss döneminin bittmesiyle bende merak saldim bu işe de :D

methelot:
truss rodu ankara ostimde yaptırdım.
manyetik yuvalarını şablon yardımıyla BOSCH POF 1100 AE - Freze ile açtım

Merhabalar Rfidan.Öncelikle çok tebrik ediyorum.Bu işe bi ton para yatırıp ortaya güzel işler çıktığını görmek gerçekten sevindirici.Bende şu anda aktif olarak gitar yapımına devam ediyorum tamamen sizinki gibi hobi amaçlı...Eğer sorun olmazsa sizden biraz bilgi paylaşımı istiyorum teori bazında.sap arkası eğimini vermek için kullandiğınız tekniği merak ettim açıkçası.Çünki gayet temiz bir şekilde ortaya çıkmış.ben yassı eğe ile uğraşıyorum birkaç gündür çeşitli ağaçlar üzerinde aldığım sonuçtan tatmin olsamda daha kolay bir yolu olmalı bu işin diye düşündüm :D Eğer bu konuda bana yardımcı olabilirseniz cidden minnettar kalırım.Çalışmalarınızda başarılar...

edit:bide boshun freze sinden menmunmusunuz diye sorucam.çabuk ısınıyormu acaba.Elimdekini elden çıkarırsam düşündüğüm bi model çünki...

canerkorkmaz:
sapı yuvarlatmak için profil frezesi kullanabilirsin r:22 mm uygun olur. (yarıçapı 22 mm)
bu frezeyi özel yaptırman gerekiyor çünki piyasada hazır satılmıyor. ayrıca ucunda rulman olması gerekir. ben şimdilik yuvarlatma işini el becerisiyle zımpara ile yapıyorum.. şimdiye kadar ahşap işinde eğe veya törpü kullanmadım.
Bosch frezeyi uzuz olduğu için almıştım.şimdi alacak olsam Black-Decker alırım..8 mm çapında sıkma kovanı olan modelinden..

Geri