ibanez RG350dx-wh manyetik modifiyesi

imagemmn.jpg

merhaba arkadaslar resimdeki ibanez rg350dx i yeni aldım biraz manyetiklerini elden gecirtmek istiyorum tavsiyeye ihtiyacım var gitar bildigimiz üzere sert karakterli bir gitar bilgisi olan üstadlarımızdan bu konuda yardım bekliyorum köprü manyetigi ibanezin kullandıgı inf4 ben onu dimarzio süper distortionla değiştirmeyi düşünüyorum diger iki manyetikleri ne alsam bilmiyorum dimarzio distortionda isimi görür ama clean tonlarında bir o kadar doyurucu olması için ne yapmam gerekiyor acaba bu konuda bilginizi istiyorum tarz olarak genelde turkce rock calıyoruz bazen 80 hard rock ve metal ekipman olarak

Boss DS-2
MXR Distortion+ M104
Behringer CS100 Compressor Sustain
Line 6 ToneCore Uber Metal
Line 6 Echo Park Delay-Reverb
Artec Cool Drive Overdrive

pedallarım mevcut ama bunların hepsini kullanmayacagım manyetik modifiyesinden sonra distortion pedallarından birini bırakıp digerlerini satacagım tonları tarzıma gore en tatmin edici manyetik modifiyesi nasıl olur akıl verirseniz cok sevinirim bu konuda acemiyim biraz yanlış bir işlem yapmak istemiyorum

Gitarın kendi sayfası:

http://www.ibanez.com/ElectricGuitars/model-RG350DX

Birde E-Bay sitesinde su manyetikleri buldum jem icinmiç bilen üstalarım vardır elbet acaba sadece bunları alıp mı taksam işimi fazlasıyla görür mü? yada ortadaki single manyetik yerine bir fenderden cıkma manyetik taksam cleanler daha iyi olur mu_

Link:

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=STRK:MEBIDX:IT&item=110395776478

arkadaslar tavsiyelerinizi bekliyorum her turlu tavsiyeyi degerlendirecegim şimdiden cook tesekkur ederim muzikle kalın....

Gitarlarımız kardeş sayılır, RG320FM sahibiyim. Aynı ağaç, aynı köprü, aynı neck, aynı manyetikler. Aslında ihtiyacın olan tona göre manyetik seçimin de değişir.

Daha fazla sustain istersen: DiMarzio Super Distortion
Daha yüksek bir çıkış ve dolgun drive tonları: DiMarzio FRED

Oldukça sert scoop tonlar ararsan aktif manyetikler alternatif olabilir ama ayrıca bir pil yuvası için gitarı oydurman gerekir: EMG 81-85 kombinasyonu ya da Seymour Duncan Blackout
[(oydurmam ben diyorsan birkaç alternatif: DiMarzio D-Activator, X2N, Seymour Duncan Screamin' Demon)]

Clean tonlarda çalmak daha çok hoşuna gidiyorsa eğer DiMarzio Breed öneririm.

Farklı şeyler denemek istersen ortadaki single manyetiği YJM ya da FastTrack ile değiştirebilirsin...

Ben senin gitardan alıp Pickguardı değiştirip H-H yapıp pil yuvası açtırıp Emg 81-85 yada 81-60 taktırmayı planlıyorum. Çünkü benim icra ettiğim tarza her türlü gidiyor. Ama senin istediğin tonlar nedir bilmiyorum. O yuzden manyetik araştırması yapmalısın. Forumda bir çok manyetiğin karakteri hakkında yazıldı çizildi, sana kaynak olabilir. Yada fikir verebilir.

Geri