Arkadaşlar bu alnico p90 manyetikler yüzünden çıldıracam

O

Oguzhanakin

Öncelikle herkese iyi geceler. Çok önemli bir sıkıntım var. Epiphone les paul goldtop 56 marka gittarım var ve cafelerde program yapıyorum.Fakat uzun zamandır uğraştığım bi sıkıntı var.Drive tonunda iken bekleme durumunda gitardan rahatsız edici derecede bir uğultu geliyor. Dijital işlemci kullanıyorum ve kullandıgım her prosesörde kabin simulatörü mevcut.Rp 80den gt10 a kadar bütün işlemcilerde denedim ama bu lanet olası manyetikler yüüznden ötme yaşanıyor. Bu sorunu nasıl halledebiliriz yardımcı olursanız gerçekten çok dua edecem :) kafayı yeme noktasına geldim artık. Lütfen acil yardım. Teşekkürler

manyetikler single olduğu için yapabileceğin pek birşey yok, dip gürültüsü yapacaklar. P90 boyutlu P90tonlu humbuckerlardan alacaksın, veya gitarını oydurup humbucker takacaksın.

ilkini bildiğim kadarıyla bill lawrence üretiyor, L500 serisi manyetiklerin P90 boşluğuna oturması lazım. ayrıca noiseless P90ları da var bildiğim kadarıyla. gitarı oydurmaya karar verirsen çeşitler çok daha fazla tabi.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
anlıyorum peki manyetikleri düşürmek gibi ya da tonlarda değişiklikler yapmak gibi bir seçeneğim yok mu bu konuya çözüm olarak

çalmadığın zaman drive ı kapatacaksın

bütün dünya o şekilde kullanıyo

2 tane gibsonum var ikisi de p 90 lı

,sakın gitarını oydurma derim.

anladım teşekkür ederim ya normalde zaten sahnede iken çalmıyorken drive tonu kapalı oluyor fakat işte hani bazen insanlık hali unutuluyor tabi mekan sahibi ordan hoş olmayan bir bakış atıyor bize dogru artık bi şekilde noise gate e yüklenecez biraz sustain ölecek ama nabalım pekı manyetikleri aşagıya çeksem biraz acaba ne kadar etkili olur denediniz mi hiç arkadaşlar

yahu nedir bu müzisyenin çilesi ya en sıkışık zamanda git manyetik al şimdi vay arkadaş ya şaka gibi arkadaşlar çok teşeküür ediyorum aydınlattığınız için bu konuda daha fazla bilgisi olan varsa tekrardan paylaşırsa sevinirim bol müzikli günler

Geri