Sinema Eleştirmenleri

ha birde amerikan güzeli isimli filme müthiş diyenler oscar verenlerinde yüzüne tüküreyim izlediğim en kötü film midem hala bulanıyor hatırladıkça filmi

sıkıcı nekelimemidembulandı diyorumnasıl birinsan kızının arkadaşına sokulur masturbasyon yapar kız ının arkadaşı uyuşturucu kullanıyor babasınada satıyor uyuş. kullanan çocuğun babası oğlan ı gay sanıyor böğh kusucam

s_hifty demiş ki:
sıkıcı nekelimemidembulandı diyorumnasıl birinsan kızının arkadaşına sokulur masturbasyon yapar kız ının arkadaşı uyuşturucu kullanıyor babasınada satıyor uyuş. kullanan çocuğun babası oğlan ı gay sanıyor böğh kusucam
film ismindende anlaşıldığı üzere 'Amerikan' toplumu ile ilgili, nasılki bizdeki birçok filmi farklı kültürümüz nedeniyle başkaları sevip anlayamıyorsa bu filmide bizim sevip anlamamız zor, ama çok kötü bir film değildi, iyi olduğunuda söyleyemem gerçi...
Zelenhgorm demiş ki:
Ali Hakanı severdim ben.
bende, buradaki -di li geçmiş zaman ekine dikkat çekmek istiyorum ;)

Atilla Dorsay popülist biri zevkleri bence çok bayat...

Alin Taşçıyan bu kadını sinema eleştirmeni yapanın aklını seveyim savaş filmi sevmez komedi filmi sevmez toplumsal içerikli film sevmez bireysel film sevmez tek sevdiği romantik aşk filmleri...

Mehmet Açar yalnız bu adam biraz iyi her kesime ucundan da olsa hitab ediyor zevkleri ve film anlayışı kabul edilebilir...

Ahmet hakan belirli kalıplar dışına yani kendi düşünce ve sinema anlayışına göre dar kesime hitab ediyor bana göre zaman zaman ilginç tesbitleri var...

Eski dergilerden Geceyarısı Sineması dergisi yazarları bence çok iyiydi.Şu zamanda ise aklıma iki isim geliyor.Mehmet Açar'ın yorumlarını çok beğeniyorum.Genç Kuşaktan ise sadece Fırat Yücel'i tek geçerim.Çok iyi yazıyor.

mehmet açar objektif ayrıca her türden fılmı rahatlıkla elestırebılıor yanı bı kalıba sokmadan.hosuma gıden seyde bu zaten yeşım tabak da onun yolundan gidıyor kanımca

Eleştirmen de ziyade Kutlukhan Kutlu gibi, George Sesslen gibi filmleri okuyan, filmler üzerinden yazan/çizen/konuşan yazarları seviyorum ben.. Sinemayı olması gereken amaca taşıyorlar çünkü...
Uğur Vardan gibi Alin Taşçıyan gibi filme öfke kusan ya da bıdı bıdı ukalalık yapan prodüksyonu öne çıkan filmlere daha "tahammüllü" davranan yazarları okumaya dayanamıyorum bile... :roll:

Geri