Çin malı Sahte Jacksonlar

Arkadaşlar slm Çin yapımı sahte bir jackson randy rhoads kasa gitar almak üzereyim..Gitarı denedim sustain i falan oldukca iyi output u yuksek..Sizce Çin malı diye önyargıyla mı yaklaşmalıyım yoksa her sahte gitar kalitesiz değildir diyebilirmiyiz?...Elimde emg81-85 var, alacagım gitarda ise jackson ın stock manyetikleri var ve floyd rose yok

Abi çin malı bir jackson alacağına ikinci el bi alet alsan daha iyi olur.
Aslında bu biraz da kendine saygıyla ilgili bişey.
Emin ol ikinci el bir gitar seni sahte gitardan daha mutlu eder.
Neyse bunlar kişisel fikirlerim.

Bende Musicman ernie ball 'in lisanslı olp mm1 gitarından var. Evet Cin malı ama bir çok cin malıdan gayet iyi hiç kimsede ben söylemeden çin malı olduğunu anlamadı zaten :D . Akord kaçırma problemi normal düzeyde bazen hiç yok bile. Bence ön yargıyla yaklaşma bütcene göre hareket et eğer seni tatmin ederse hiç durma bence. Ayrıca 0 bir gitarın(kötü veya iyi) yerini o fiyata alınan 2.el bir gitar tutamaz(bazı istisnalar hariç tabi )

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Abi yalnız gitarın malzemesi guzel manyetikleri ortanın uzerinde ...kasa olarak mukemmel denilebilir ama ileride sorun yaratabilir tabi sahte olmasından dolayı her ne kadar adam sahte olmadıgını iddaa etse de bana kalırsa sahte o gitarlar...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben de ekoksoy un dedigi gibi dusunuyorum gitarı bizzat denedim 15 wattlık amfide dahi tatmin edici bir sustain i vardı... Kasa Randy Rhoads kasa hafif bir desen var ustunde gordugum en guzel kasa diyebilirm...

Gitar forumlarından bir arkadaşın şöyle bir lafı vardı; " Bir gün size cin malından ekipmanlar dizicem gözlerinize inanamayacaksınız" tam olarak bu şekilde bişeydi.

Sorun etmeye gerek yok. Senin içine sindiyse dostum, hiç durma git al. Banada çok laf eden, dalga geçen oldu. Ancak bu işi onlar değil sen yapıcaksın ve yaparkende zevkini sen alıcaksın. Ee tabi içine sinmedende zevk alamazsın dimi? Pek kulak asma git güzel güzel dene fazlasıyla.

Bak akord kaçırma sorunu varmı, çalarken seni rahatsız eden durumlar neler araştır sor soruştur veya klavyesi rahatmı bunlara bak. Tanıdığın bu işlerden anlayan yakınların veya arkadaşların varsa onlarla beraber git senin göremediklerini emin ol onlar görür.

15w denedim, gayet iyi sonuç aldım diyosun. Buda güzel çünkü en dandik gitarı çok iyi bir sisteme bağladında kulaklarına inanamazsın. Neyse dediğim gibi sen iyiceme kontrol et, incele içine sinerse al. Hadi hayırlısı.

Evde kullanacağın ekipmanlarlada dene. Tamamiyle almaya karar verdiğinde. Dükkana gittiğinde yanında götürürsün pedalını veya prosesörünü.

Evde kullandıgım ekipmanları götürmem zor çünkü gt 8 i stereo modunda kullanıyorum yani bir çıkışı amfiye diğer çıkışı mixer e giriyor 2 sini karıştırıp dolgun bir ses elde ediyorum..Analogları falan da gt 8 e bagladıgım icin ewde buyuk ve karısık bir sistem kullanıyorum..Zaten orda 15 watt amfide alacagım ton ve sustain bana onemli bir referans oluyor.Zaten gitarı onemli bir şekilde modifiye edeceğim için gitarı begenmeseydim dahi alacaktım...

Bu Çin malı sahte gitarlarda aldıktan kısa bir sure sonra ton unun bozuldugu sustain inin kalmadıgını okumustum bir yerde sen boyle bir sorunla karsılastın mı?

actanribilir demiş ki:
Bu Çin malı sahte gitarlarda aldıktan kısa bir sure sonra ton unun bozuldugu sustain inin kalmadıgını okumustum bir yerde sen boyle bir sorunla karsılastın mı?

Benim gitarım,OLP mm1 'dir.Yaklaşık 1 ay önce aldım. Aldığım günden beri Herhangi bir soruna rastlamadım. Gövde ıhlamur, Sap akçaağaçtır, tuşeside akçağaçtır.

Jacksonu bilmiyorum. Ama sanmıyorum böyle birşeyin olucağını. Benim tarzım metal felan değil. Öyle çok higainle işim olmuyor. O paraya blues - rock/hard çalabileceğim, beni memnun eden tek gitar buydu. 400 - 600 arası bir bütcem vardı ve o fiyatlar arası İbanezleri çok denedim.Ancak; hiç biri beni tatmin etmedi.Çok sıradan ve klavyesi rahatsız edici gitarlardı. Oyüzden böyle bir gitar aldım. Yani o paraya seçebileceğim gitarlardan kat kat iyi bir gitar.Ayrıca Harmony central' dada 8,9 luk hatrı sayılır bir puan almıştır bu gitar(olp)

Ben kimseye danışmadan, sormadan gittim aldım. Çünkü insanları biliyorum çin lafını duyunca direk atlıyolar, tamam bazen haksız sayılmazlar buna lafım yok. İnternetten iyice araştır,diller yabancı bile olsa google translate ' le eksikler olsada ne dediğini anlicak şekilde çeviriyor. Sana sadece şunu diyorum araştır araştır araştır. Zaten gitar içine sinmiş. Tek yönlü araştırma yani gidipte çin markalı gitarlara nediyolar vs yapma. Git gitar hakkındaki yorumları araştır. Böylece daha temiz bir kanıya varırsın.

Öncelikle markaya ve üreticilerine saygınız varsa sahte ve lisanssız üretilmiş bir ürün almamanız en doğrusu.

Gitarın ton, sustain, manyetik çıkışlarını zaten bilmenize imkan yok.

Gt-8 ile kullanacağınız için ister istemez gitarın sesi toparlanacaktır ve gt-8 in compressoru bence sustain konusunda çok başarılı.

Öte yandan çalım zevki, elinize oturması gibi aslında şu anda göz ardı ettiğiniz ve tamamen işçiliğe bakan yan etmenler var.

Sapında Jackson yazsın benim olsun mantığıyla değil, gövdesinde 10000 çizik ve vuruk ama bu benim gitarım ve gitarı yapan insanlar bu iş, hakkıyla yapmış demek bence bambaşka...

Nocure demiş ki:
Öncelikle markaya ve üreticilerine saygınız varsa sahte ve lisanssız üretilmiş bir ürün almamanız en doğrusu.

Gitarın ton, sustain, manyetik çıkışlarını zaten bilmenize imkan yok.

Gt-8 ile kullanacağınız için ister istemez gitarın sesi toparlanacaktır ve gt-8 in compressoru bence sustain konusunda çok başarılı.

Öte yandan çalım zevki, elinize oturması gibi aslında şu anda göz ardı ettiğiniz ve tamamen işçiliğe bakan yan etmenler var.

Sapında Jackson yazsın benim olsun mantığıyla değil, gövdesinde 10000 çizik ve vuruk ama bu benim gitarım ve gitarı yapan insanlar bu iş, hakkıyla yapmış demek bence bambaşka...

+ rep :)
Yani katılıyorum ;)

Nocure demiş ki:

Kesinlikle katılıyorum. Bu Çinlilerin varya ben. :evil: Hep bunlar dağıtıyor piyasayı. Geçende stüdyoda gördüm bir tane fender. Orjinal Usa fenderlerden hiç bir farkı yok. Herşey aynı sapta bile made ın usa yazıyor. Hatta faturasına falan baktım herşey aynı usa fenderlerdeki gibi. Yok dedim böyle birşey ya nasıl oluyor, şaştım kaldım. Piyasa bu Çinliler yüzünden iyice alt üst olacak.

Abi şöyle anlatayım ...Benim olmasını istediğim gitarda hem kasa kafama yatmalı hem de kaliteli olmalı
Randy Rhoads kasa almak istiyorum ustunde Jackson Aria veya Stagg yazması onemli degil o gitarı aldıktan sonra elimdeki malzemerle modifiye yapacagım...Emg81-85, floyd rose vs...

Geri