jackson yardım....

Gitar Japon soloist. 2000'lerin basi sanirim. Ayni resimleri Jackson/Charvel Forum'undan bir hesap acip orada da sorun (Import Jackson basliginda). Seri numarasini da yazin. Bir kac saatte cevap alabilirsiniz. Size ABD'de satabileceginiz fiyati soyleyeceklerdir, TR fiyati daha fazla olacaktir haliyle.
adresi: http://www.jcfonline.com/forums/

DaRtH_ErLiK demiş ki:
Gitar Japon soloist. 2000'lerin basi sanirim. Ayni resimleri Jackson/Charvel Forum'undan bir hesap acip orada da sorun (Import Jackson basliginda). Seri numarasini da yazin. Bir kac saatte cevap alabilirsiniz. Size ABD'de satabileceginiz fiyati soyleyeceklerdir, TR fiyati daha fazla olacaktir haliyle.
adresi: http://www.jcfonline.com/forums/

2000 başı olsaydı abanoz klavye olmazdı. :p

Seri numarası okumakda o kadar iyi değilim ama bu gitarın 91-93 yılları arası bir üretim olması lazım.

Resimleri gorunce ilk tahminim 90'larin ilk yarisi idi. Sonra seri numarasini gorunce "yanlis biliyorum sanirim, neden 2000'li numara olsun 90'li gitarlarda" dedim :) Demek ki ilk tahminim dogruymus :(

Neyse, J/C daha cok yardim eder sanirim.

Jackson Soloist Pro, 1992 yapımı. Manyetikler değişmiş, fotoğraflardan gitar da yeniden boyanmış gibi duruyor ama emin değilim, yüzyüze görmek gerek.

Japon yapımıdır, iyi bir gitardır tahminen ama doğrudan "amerikanlarla aynı kalitede" diye atlamayın, çok kötülerini de gördüm ben bu gitarların.

Liste fiyatının 1595$ olmasına gelince, o sanırım Danimarka fiyatı, ki oldukça yüksektir. Bu gitarı piyasasına gelince, 1500-2000 lira arası etmeli bence, ama o fiyata alıcı bulabilir mi emin değilim. Forumda 1800 liraya bir Rhoads Pro vardı, hala duruyor sanırım.

J/C Forum'a baktim hizlica, reflex manyetiklerle gelen solistlerden bahsediyorlar, ama yillar hakkinda birsey goremedim. Uzerindekiler orijinal manyetikler olabilir yani. Jackson manyetiklere gore daha bassy olduklarini yazmis birisi.

hmm bunu bilmiyordum bak. jacksonlarla aynı bile olabilir, zira görünüşler tamamen aynı. yine de bence jacksonların o dönemki manyetikleri ve aktif elektronikleri bu gitarlara hiç yakışmıyor. tamamen değiştirip adam gibi manyetikler ve normal bir elektronik sistemle gitar bir seviye daha üste çıkıyor.

Bu gitar full orjinal görünmüyor ya da alt model bir Soloist pro. Çünkü bende 1990 yapımı Jackson manyetikli siyah harika bir soloist pro var. 2800 sterline aldım. El yapımıdır.

Bu gitar orjinal fiyatı kendi zamanına göre 1200-1400 dolar eder. Türkiye bugünkü sıfır fiyatı olsa 1200-1400 Euroya gümrük vs. ile gelir desek, ona göre bir ikinci el hesabı da sen yaparsan mantıklı bir fiyat bulursun derim.

Neck-thru olması sebebiyle ikinci el fiyatını artırır ancak kobalt mavisi en düşük modellerinde bile mevcut olduğu için biraz fiyatı eksi yönde etkiler... Benim olsa ve satmam gerekse 900 dolar derdim (pazarlık payını eklemiyorum).

aslında bu reflex manyetikleri sevenler vardır bayağı - midbooster preamplı aktif bir devre destekli manyetikler / nasıl bulabileceğni soranlar olur arasıra forumlarda / benim gitarda da oldukça başarılı tonlar alınıyodu ama arasıra ses te devrenin bozulmasından kaynaklanan kesilmeler oluyodu ben de değiştirdim/ güzel gitar - artık olmayan güzel bir seriye ait..sanırım bu gitar 92 senesine ait -ışıktan inlaylerin sedef olup olmadığını anlayamadım öyleyse üst düzey orijinal bir pro değiştirilmiş bir yerini göremedim

Anladığım kadarıyla gitar Jackson Soloist Pro japon... üretim yılını arkadaşımda tam olarak öğrendikten sonra satışa çıkarıcam... Hiç anlamadığım jackson konusunda bana yardımcı olduğunuz için hepinize çok teşekkür ederim... saygılar...

selam -luthier fatih abiye sordum bana eski soloist dedi refleks manyetik sonradan değişme değil kendi manyetikleri oldugunu aktif manyetik olduğunu midli hızlı cevap veren manyetik olduğunu soyledi, ve usa oldugunu soyledi o donemdeki japonların klavyesinde seri no bulunmadığını abanoz olmadığını ve yekpare olmadıgını söyledi ve 1800 - 2000ytl den az satılmamasını da ekledi , yokmuş artık oyle gitarlar.

Fatihin ufak bir yanlışı var, o dönemki japon proların da klavyesinde seri no bulunur, J harfinden sonraki rakam da üretim yılını belirtir, J2xxx olduğu için 1992 oluyor bu gitar da.

cigicuv demiş ki:
selam -luthier fatih abiye sordum bana eski soloist dedi refleks manyetik sonradan değişme değil kendi manyetikleri oldugunu aktif manyetik olduğunu midli hızlı cevap veren manyetik olduğunu soyledi, ve usa oldugunu soyledi o donemdeki japonların klavyesinde seri no bulunmadığını abanoz olmadığını ve yekpare olmadıgını söyledi ve 1800 - 2000ytl den az satılmamasını da ekledi , yokmuş artık oyle gitarlar.

Biraz uydurmuş "luthier fatih abi". :mrgreen:

Gitar gayet capon yapımı.

gorkemtemel demiş ki:
Anladığım kadarıyla gitar Jackson Soloist Pro japon... üretim yılını arkadaşımda tam olarak öğrendikten sonra satışa çıkarıcam... Hiç anlamadığım jackson konusunda bana yardımcı olduğunuz için hepinize çok teşekkür ederim... saygılar...

Gitar söylendiği gibi soloist pro.Türkiyede kaç tane vardır bence 3 5 i geçmez.Fiyat bence 1500 2000 arası olmalı fakat hiç anlmadan böyle bir gitara sahip olmak büyük şans:)

Geri